ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


САНЕПІДЕМСЛУЖБА ПРОТИ ОСВІТЯН. Першого вересня двері шкіл можуть не відчинитися
Під час сесії Дрогобицької міської ради 1 серпня депутат, начальник відділу освіти Петро Сушко виголосив депутатське звернення. Він загострив увагу керівництва міста на деструктивній позиції Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідемслужби, яке, попри фінансово-економічну кризу в державі та війну, накладає на навчальні заклади великі штрафи і погрожує не дати дозволу на початок навчального року. У зверненні, зокрема, сказано:

«31 січня 2014 року прийняте рішення «Про міський бюджет Дрогобича на 2014 рік», згідно з яким на утримання 20-ти шкіл, 16-ти дошкільних, 6 позаурочних навчальних закладів, ДЮСШ та відділу освіти затверджено кошти в сумі 99 млн 782 тис 100 грн. З цієї цифри, відповідно до листа міністра фінансів, знято 4 млн 136 тис 800 грн. оскільки цього року не планується підвищення розміру зарплати. Також, згідно з рішенням сесії Дрогобицької міської ради №1342 від 07.05.2014р., ще 463 тис грн. знято з незахищених статтей та переведено на фонд оплати праці, дефіцит якого до кінця року становить 10 млн 900 тис грн. (на півтора місяця).

19 квітня 2014 року на виконавчому комітеті слухалось питання «Про підготовку навчальних закладів Дрогобича та Стебника до нового навчального року та опалювального сезону», у довідці до якого висвітлені проблемні питання функціонування галузі. У тому числі – відсутність коштів у сумі 691 тис грн. на виконання приписів Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідслужби у Львівській області та 979 тис грн. – на виконання приписів Дрогобицького РВ ДСНС України. Відповідно до рішення виконкому, враховуючи важку фінансову і політичну ситуацію у місті та країні, міською радою скеровано листи у названі установи з проханням про відтермінування виконання їхніх приписів до фінансового забезпечення при формуванні бюджету на 2015 рік.

Однак працівниками Дрогобицького міжміського управління ГУ Держепідемслужби у Львівській області складаються протоколи та накладаються штрафи. Так, з початку року оштрафовано 12 керівників шкіл та ДНЗ за невиконання приписів на суму майже 2 тис грн. При цьому абсолютно не враховується відсутність кошторисних призначень та фінансування, а також непроходження коштів із незахищених статтей через управління Державного казначейства.

Додамо, що цього року освітяни отримують відпускні помісячно, а всі ремонтні роботи з підготовки навчальних закладів до нового навчального року проводяться за кошти батьківських комітетів, спонсорів та працівників навчальних закладів.

Ще один протокол складено на відділ освіти щодо порушень санітарного законодавства при організації харчування учнів в пришкільних таборах. Попри те, що вартість харчування становила 10 грн. на дитину в день, коли середній показник у школах області був 7-8 грн. і ніхто протоколів не складав. Згаданий протокол відділ освіти оскаржує у суді.

Враховуючи, що за відсутності коштів складені приписи виконані не будуть, виникає загроза непогодження дозволів на початок навчального року.

Вважаю, що така позиція Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідемслужби вносить деструктив у роботу бюджетних закладів і пропоную заслухати її звіт на сесії Дрогобицької міської ради з конкретною аналітикою перевірок, наданих дозволів на діяльність приватних структур та їх відповідність вимогам, кількість перевірок закладів торгівлі, ринку та їх результати, а також надати оцінку роботи цієї структури».

Додамо, що Петро Сушко скерував подібні звернення голові Львівської облдержадміністрації Ірині Сех, депутату Львівської обласної ради Михайлові Задорожному та голові Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марії Яцейко. Дрогобицькі освітяни просять провести нараду з керівниками відповідних обласних структур щодо запровадження мораторію на проведення перевірок та накладання штрафних санкцій у теперішній складній політичній та фінансовій ситуації. Адже зрив початку навчального року матиме негативні наслідки.

За словами Петра Сушка, кількатисячний колектив педагогів та учнів шкіл, які активно сприяли Євромайдану та допомагають українській армії, готові до акцій протесту біля стін Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідемслужби. Адже два місяці тому школи функціонували без проблем, а зараз можуть не відкритися. Хоч і відгриміла Революція гідності, а підходи до роботи в багатьох державних чиновників, схоже, так і не змінилися…

Ярослав ГРИЦИКСоздан 15 авг 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником