ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 22 серпня 2014р.
Злізайте! Приїхали…

Так званий лютневий план дій дрогобицької громади, за реалізацію якого заповзято взялися Ваврин, Кондзьолка, Кучма і Ко, зазнав фіаско. Очевидно, фінал цієї авантюри цілком закономірний. Було би вкрай дивно, якби судова гілка влади допустила небезпечний прецедент, так би мовити, внесення поправок до діючих законів за допомогою не пера, а сокири. Видається, дрогобицькі «лісоруби» переплутали правове поле з держлісгоспом.

Проте визнавати поразки явно не збираються, що, зрозуміло, не робить їм честі. Втім, уміння гідно програвати – прерогатива сильних людей.

Після того, коли суди поновили на посадах Олексія Радзієвського і Тараса Метика, Михайло Ваврин скликав засідання Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобичиини. На засіданні було зроблено відчайдушну спробу вчинити політичну розправу над Тарасом Метиком. Щоби остаточно добити людину, за плечима якої чималий доробок корисних для тутешньої громади справ, і не допустити повернення його на посаду секретаря ради.

Після того, коли суддя Медведик прийняв так звану соломонову постанову (скасував незаконні рішення сесії від 28 лютого, але на посаді Метика не поновив), адвокат відповідача Анатолій Мацей провів прес-конференцію, на якій заявив: «Ціль наша виконана, Метику відмовлено в поновленні на посаді секретаря ради». В унісон адвокату виступили також добродії Кондзьолка і Кучма, які поділяли переможні реляції Мацея.

Мабуть, дотепер ще ніхто в Дрогобичі не ставив перед собою такої нікчемної і безглуздої мети. Особливо на тлі драматичних подій, які сьогодні відбуваються в Україні і на тлі тих «досягнень», які зазнало місто після лютневого перевороту.

План Ваврина на засіданні КР зазнав фіаско. Не тільки громада, але переважна більшість членів КР усвідомлюють не те що безперспективність, але й шкідливість розвитку подій у місті за сценарієм, який запропонували громаді безвідповідальні особи.

Після Ваврина аналогічну спробу зробив Кучма, запросивши на засідання ВО «Майдан» керівників депутатських фракцій і груп. Проте і в цій ситуації здоровий глузд переміг нездорові амбіції. Особливо жорстко, що називається, пришпорив кавалерійський наступ Кучми голова новоутвореної депутатської групи «За Майдан!» Петро Суда.

За сов’єтів була така пісенька: «Наш паровоз – вперед лети, в комуне остановка…» В результаті авантюристи так розкочегарили той потяг, що він опинився на задвірках історії.

Очевидно, така ж участь спіткала і дрогобицький «локомотив». «Машиністи» і «кочегари» явно перестаралися.

Віра ІВАНИШИН

 

ДРОГОБИЧЧИНА СВЯТКОВА

Дрогобицька міська рада запрошує дрогобичан та гостей міста на віче та благочинний концерт з нагоди 23-ої річниці Незалежності України

У програмі:

24 серпня

14.00 – Караоке «Поспіваймо разом» (площа Замкова Гора).

14.30 – Дитячо-пізнавальний захід «Моя рідна Україна» (площа Ринок).

15.30 – Виступ Школи Бойового Гопака «Духобор» (керівник М.Гончарук) та Федерації УШУ Дрогобича (О.Сотрихіна) за участю чемпіонки Європи – 2014 Вероніки Сенюх (площа Ринок).

16.00 – Виступ муніципального духового оркестру (площа Ринок).

16.30 – Віче з нагоди 23-ої річниці Незалежності України (площа Ринок).

17.00 – Виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» (художній керівник та головний диригент С.Майданик, диригент С.Урбан, балетмейстер В.Кулаківський, керівник оркестру Г.Желіско) (площа Ринок).

18.00 – Конкурс дитячого малюнку на асфальті (площа Ринок).

18.30 – Флешмоб (площа Ринок).

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

 

Програма літературно-патріотичного свята «Лиш боротись – значить жить» на честь 200-ліття Тараса Шевченка та 158-ліття Івана Франка

10.00 – 11.30 – покладання квітів до пам'ятників Т.Шевченкові у Дрогобичі, пам'ятників І.Франкові у Дрогобичі, Лішні та Нагуєвичах.

12.00 – Молебень біля хреста, встановленого батьком І.Франка з нагоди скасування панщини (с.Нагуєвичі, Музей Івана Франка).

12.30 – Літературно мистецьке віче біля Музею Івана Франка за участю письменників, науковців, Заслуженого Прикарпатського ансамблю «Верховина», муніципального хору «Боян Дрогобицький», мистецьких колективів та виконавців.

 

НОВИНИ

У Стебнику освятили храм

19 серпня у Стебнику урочисто освятили храм Успення Пресвятої Богородиці, що на вул. Володимира Великого.

О 12.00 розпочалася Божественна Літургія, у якій взяли участь майже п’ятдесят священиків на чолі з владикою Ярославом Прирізом. На святкування приїхали два єпископи та гість з Канади. Під час Служби Божої священнослужителям допомагали чотири хори: дитячий та професійний хор місцевої парафії та два запрошені – один з Борислава, інший – зі с.Конюхів.

Також святкування відвідали семінаристи Дрогобицької духовної семінарії. Були присутніми і представники міської влади.

Від пароха церкви о.Володимира Лужецького гості отримали подарунки. Прозвучали солова вдячності усім доброчинцям, хто долучився до спорудження цього величного храму.

Очікувалося, що на освячення церкви прибуде Глава УГКЦ Святослав Шевчук, але його візит через певні обставини скасували.

Ярослав ГРИЦИК

 

У Дрогобичі – хіротонія єпископа

22 серпня у Катедральному соборі Пресвятої Трійці у Дрогобичі об 11.00 відбудеться архиєрейська хіротонія протоієрея Григорія Комара.

Головним святителем буде Глава УГКЦ Святослав Шевчук, а співсвятителями – митрополит та архієпископ Львівський, владика Ігор Возьняк, та єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Ярослав Приріз. Нагадаємо, 25 червня Папа Римський Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ отця Григорія Комара,  протосинкела СДЄ УГКЦ, єпископом-помічником цієї єпархії.

Довідка: о.Григорій народився у 1976 р. у Летні. Навчався у Броницькій та Лішнянській школах. У 1994 р. вступив до Львівської духовної семінарії. 12 лютого 2001 року рукоположений владикою Юліаном Вороновським на диякона, а 22 квітня – на священика. Свячення прийняв в неодруженому стані. У 2001-03 рр. навчався у Папському східному інституті в Римі, отримавши диплом ліценціата східного богослов’я. У липні 2003 р. призначений проректором та економом Дрогобицької духовної семінарії.

Упродовж 2004-06 рр. служив при парафії Христа-Чоловіколюбця у Стебнику, а з грудня 2006 року – сотрудник парафії Успення Пресвятої Богородиці у Дрогобичі.

У 2010 р. іменований цензором СДЄ УГКЦ та призначений радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ. У березні 2012 р. владика Ярослав Приріз іменував о.Григорія Комара протосинкелом єпархії. Крім рідної, української, знає італійську, англійську, польську і російську мови.

 

Ями латаємо за польською технологією

18 серпня у Дрогобичі розпочали поточний ремонт дороги на вул. М.Грушевського.

За словами директора департаменту міського господарства – заступника міського голови Івана Лепкого, роботу виконує стрийське підприємство «Магістраль». Використовується техніка, придбана у Польщі.

Технологія полягає у тому, що машина під тиском очищає вибоїну від сміття і пороху, відтак заливає гарячою смолою зі щебенем, після цього – лише гарячою смолою і завершує засипанням щебенем. Автівки втрамбовують «латку» колесами, довершуючи роботу, виконану ремонтниками.

Вл.інф.

 

Нове літературне видання: кілька думок з приводу

Під час чергового літнього засідання студії «Молоді пера» відбулося обговорення нової книжки Уляни Міщук «Допоки живуть ангели», яка побачила світ у дрогобицькому видавництві «Просвіта».

Гортаючи сторінки витончено оформленого видання, студійці звернули увагу насамперед на жанр твору – драматична поема на 4 дії. У цій стихії, як зазначено у передмові, авторка спробувала себе вперше (перед тим була збірка поезій «Містерія для двох»), намагаючись «прийти до читача в оновленому світлі, відчути «інакшість» світу».

Пропонуємо вашій увазі кілька думок наших студійців із приводу прочитаного:

- Цікаво, що події у творі не прив’язані до конкретного місця (за винятком 4-ї дії, де є згадка про Відень) чи часу (Божена Король).

- Імена окремих герої подані досить узагальнено, абстрактно (скажімо, Маестро, Голос, Товариш, Чоловік) або ж із вказівкою на внутрішні якості людини (Прагматикон). Ім’я ж головної героїні, на мою думку,десь уособлює біблійне начало, є проявом чогось світлого, ангельського, досконалого (Леся Войтків).

- Вражає знання авторкою мистецького світу – музичного і літературного, вишукана мова, проникливі афоризми, влучні порівняння і самі образи (Марія Войтович).

- Я гадаю, тут радше треба звернути увагу на боротьбу двох світів – духовного і світського, повсякденного. Причому перемагає, звісно, перший. Дуже тонко це підкреслює художнє обрамлення твору: «Ти бачив як цієї ночі, що днем була, так дивовижно-біло сходили на землю ангели? (Ігор Бриндак).

- Добре було б озвучити цей твір на сцені. Тим більше, що драма у віршах – це для сучасного театру велика рідкість (Леся Бодар).

Погоджуючись із висловленими думками, зауважимо, що зацікавлений читач може знайти згаданий твір у дрогобицьких книгарнях «Мистецтво» та «Час читати». А авторці побажаємо многая літ і ще не один десяток нових цікавих творінь.

Данута ВЕРЕЩИНСЬКА, керівник студії «Молоді пера», член НСКУ

 

Всесвітній Молебень – заради порятунку України

Президенту України П.О.Порошенку,

Голові Верховної Ради України О.В.Турчинову,

голові комітету з питань культури і духовності В.А.Кириленку,

керівникові ТзОВ «5 канал ТВ» В.А.Мжевському

                                                                 ЗВЕРНЕННЯ

29 червня 1992 р. за ухвалою 10-ї сесії Дрогобицької міської ради народних депутатів на адресу І Світового Конгресу Українців, що проходив у Києві, було надіслано «Звернення» щодо проведення 24 серпня – першої річниці проголошення Акту незалежності України – одночасного і щорічного у всіх храмах Всеукраїнського Молебню «Боже великий єдиний, нам Україну храни!», а також одночасної трансляції його з Києва як по телебаченню, так і по радіо. На жаль, через міжконфесійні чвари цей задум не був реалізований.

Актуальність проведення такого, по суті, Всесвітнього Молебню за Україну (нашого цвіту по всьому світу) не тільки не зменшилася, а й через 22 роки (!) набула особливої актуальності, враховуючи сучасну воєнну реальність. Понад те, є надія, що мільйони людей інших національностей та віросповідань у всьому світі помоляться за нашу матір-Україну.

Особливо був би вражаючим одночасний кількахвилинний передзвін перед Молебнем у всіх храмах.

Саме набатний передзвін сколихне весь світ, а може, з Господньої волі, наступить ПРОЗРІННЯ (!) «господина Путина» щодо його зупинки у своїх маніакальних воєнних діях супроти України.

Божого Благословення проведенню одночасного (а надалі і щорічного) Всесвітнього Молебня заради Порятунку України, заради спасіння тих, хто готовий офірувати своє життя у боротьбі за неї!

P.S. А все зводиться до найпростішого: термінового зібрання представників всіх конфесій та їхньої домовленості щодо години проведення Молебню 24 серпня з одночасним повідомленням про це в Інтернеті, на телебаченні та радіо.

Микола САДОХА, голова Дрогобицької міськрайонної організації товариства «Просвіта»,

Михайло ВАВРИН, голова Координаційної Ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини,

Володимир ГРАБОВСЬКИЙ, голова Дрогобицької міської організації Конгресу української інтелігенції

09.08.2014р.

***

Михайло Белей як автор ідеї та автор тексту «Звернення до українського народу, духовних владик, віруючих усіх національностей та конфесій, українців усього світу від 29.06.1992р.» все ж сподівається, що Всеукраїнський, а то й Всесвітній молебень за Україну таки відбудеться. Адже він особисто передав уже сучасний варіант Звернення за вищезазначеними адресами у Києві ще 11 серпня ц.р., а 20 серпня – канцлеру Собору Пресвятої Трійці у Дрогобичі о.Тарасові Гарасимчуку, щоб документ вручили Главі УГКЦ Святославові Шевчуку (він днями прибуде до Дрогобича).

Здавалось би, причин, щоби не провести цей Молебень, нема. Отож бо, Божого благословення втіленню в життя ідеї, святої за своїм призначенням!

 

Дрогобицький об’єднаний військовий комісаріат інформує

20 червня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України №1542-VII «Про пенсійне забезпечення осіб. звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Цим законом встановлено, що з 1 січня 2015 року пенсії, у випадку втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які  мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не можуть бути нижчими двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Особи, яким раніше призначено пенсію в разі втрати годувальника відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на перерахунок пенсії з урахуванням положень цього Закону.

 

Підсумки роботи та перші кроки податкової реформи

Про зміни, які розпочалися у податковій службі, надходження до міського і державного бюджетів, основні здобутки та проблеми розповів під час прес-конференції начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин.

Дрогобицькою ОДПІ разом із Трускавецьким та Бориславським відділеннями забезпечено збір до державного бюджету в сумі 169,9 млн грн. Це на 3,9 млн грн. (102,4%) більше порівняно з минулим роком. До місцевих бюджетів Дрогобиччини, Трускавця та Борислава фактичні надходження склали 156,3 млн грн. Розрахункові показники по ОДПІ виконано на 106%, що в сумі складає 8,8 млн грн.

Євген Турчин розповів про реорганізацію Міндоходів та утворення Державної фіскальної служби, основними завданнями якої є реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями податкового, митного законодавства та законодавства з питань єдиного внеску.

Державна політика спрямована на скорочення кількості контролюючих органів та бюджетних видатків. На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби розміщено урядовий проект закону про створення служби фінансових розслідувань. Це буде підзвітний Кабінету Міністрів України орган, який замінить органи Державної фінансової інспекції, підрозділи податкової міліції, МВС України та СБУ, що протидіють злочинам у сфері економіки. Нова служба поєднуватиме контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями.

“Щодо реформи податкового законодавства – триває робота над новим Податковим кодексом, в якому кількість податків зменшиться до 9 – зазначив Євген Турчин. – Фіскальна служба пропонує альтернативний варіант електронного адміністрування ПДВ, який унеможливить махінації з цим податком”. Систему електронного адміністрування ПДВ буде введено з 1 січня 2015 року.

Є.Турчин також повідомив про важливі зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів громадян. Тимчасово (до 1 січня 2015 року) встановлено військовий збір, який роботодавці утримуватимуть у розмірі 1,5% від заробітної плати, інших виплат, пов’язаних із оплатою праці, у т.ч. за цивільно-правовими договорами та від виграшів у державну та недержавну грошову лотереї.

Крім цього, 2 серпня вступив у дію закон про оподаткування доходів від капіталу, яким передбачено утримання 15% податку з відсоткового доходу за поточними та депозитними рахунками фізичних осіб.

Вл.інф.

Фото Лесі ГРИЦИК

 

СПОРТ

Велотурнір присвятили Героям

16-17 серпня у Дрогобичі до Дня Незалежності України відбулися видовищні і масштабні змагання з велосипедного спорту на шосе, присвячені Героям Небесної сотні та Захисникам України.

Це і всеукраїнські змагання серед ветеранів, і відкритий чемпіонат області, і велогонки пам’яті заслуженого тренера України Ігоря Романишина та на призи заслуженого майстра спорту України Ярослава Поповича серед усіх вікових груп.

До нашого міста прибули велогонщики з Київщини, Закарпаття, Тернопільщини, Волині, Хмельниччини, Буковини, Луганська і, безумовно, Львівщини та зокрема Дрогобиччини.

Поблагословив учасників змагань отець Ростислав. Привітали присутніх начальник відділу фізичної культури та спорту міської ради Роман Проць та директор Дрогобицької СДЮСШОР з велоспорту «Медик» Павло Попович. Щоб оголосити урочистий старт, до рідного міста з Європи завітав наш найтитулованіший спортсмен (чемпіон світу-2001, переможець Кубка світу «Джиро Д’Італія-2002», учасник Олімпійських ігор в Афінах-2004 та Пекіні-2008, найкращий молодий гонщик «Тур де Франс-2007») та Почесний громадянин Дрогобича Ярослав Попович.

З його рук отримали нагороди переможці і призери змагань, серед яких було і чимало дрогобичан. В індивідуальній гонці на 15 км серед юніорів-чоловіків переміг Юрій Поляков, третє місце посів Віталій Костирко (ДДПУ ім.І.Франка). У категорії юніорів золоту медаль виборов Михайло Малинівський, у юнаків ІІ місце посів студент нафтового коледжу Віктор Строгуш, серед молодших юнаків другим був Ярослав Паращак, третім – Василь Олеш (учні гімназії), а Марія Ямельницька (СШ №16) здобула срібну нагороду.

У груповій гонці на 90 км змагалися разом чоловіки, юніори та юнаки. Перемогу у фінішному ривку здобув Василь Малинівський, ІІ місце посів Юрій Поляков, серед юніорів другим був Михайло Малинівський (Меденицький ліцей). Серед молодших юнаків Ярослав Паращак став переможцем у груповій гонці на 45 км, а в групі дівчат срібною призеркою була Марія Ямельницька.

Учасники турніру подякували за відмінну організацію змагань відділу фізичної культури та спорту виконкому міськради, СДЮСШОР з велоспорту «Медик», службам ДАІ і Станції швидкої медичної допомоги.

Ярослав ГРИЦИК

 

Прапор України – на висоті 840 м

У суботу 16 серпня, за програмою ХХІІІ спортивних ігор Львівщини, відбулися змагання з оздоровчого туризму – сходження на гору Маківка серед збірних дорослих та ветеранських команд міст і районів Львівської області.

Змагання присвятили одним із найбільших державних свят – Дню Прапора та Дню Незалежності України.

Приємно відзначити, що серед перших, хто розгорнув велике полотно Національного стягу на вершині гори Маківка перед меморіалом Слави Українських Січових Стрільців, що розташований на висоті 840 м над рівнем моря, була збірна команда Дрогобича.

Злагоджене і швидке сходження нашої команди в надзвичайно складних погодних умовах забезпечила сім’я Ярошко, в якій батько Микола Михайлович був капітаном ветеранської чоловічої команди, мати Любов Юліанівна – жіночої, а їхній син Петро очолював дорослу збірну. Усі спортсмени отримали незабутні враження та хвилюючі емоції. Тож висловлюють щирі слова подяки на адресу відділу фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міськради за сприяння в участі у змаганнях.

Вл.інф.

На фото: команда Дрогобича з прапором України на висоті.

 

ОБЕРЕЖНО!

Ці отруйні гриби!

Щороку влітку і восени люди вирушають у ліс по гриби. Однак навіть досвідчені грибники мають ретельно дотримуватись правил безпеки, щоб уникнути отруєння.

Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням пластинчатих отруйних грибів (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, чи умовно-їстівні гриби (при розламуванні виділяють молочковий сік – дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.). Проте трапляється чимало випадків отруєнь навіть їстівними грибами, що є підставою вважати причинами отруєнь й інші фактори (місце збирання грибів, вік грибів тощо).

Отруєння грибами переважно бувають випадковими (потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби) й здебільшого мають “сімейний” характер. Серед потерпілих нерідко зустрічаються завзяті та досвідчені в цій справі грибники.

Симптоми отруєнь розвиваються в проміжку від 30-ти хвилин до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, аніж інші харчові отруєння, й нерідко ускладнюються внаслідок вживання алкогольних напоїв. Щорічно серед потерпілих від отруєнь грибами спостерігається високий рівень смертності, в тому числі серед дітей. Однією з основних причин смертельних випадків є запізніле звернення за медичною допомогою.

Як правило, до отруєнь призводить невміння відрізняти їстівні гриби від отруйних, неуважність при збиранні, неправильне приготування деяких видів грибів. Ризиковано також купувати гриби у приватних осіб в місцях стихійної торгівлі, особливо в недосвідчених в грибників.

Швидких і достовірних способів визначити отруйність чи їстівність грибів не існує. Використання цибулі, часнику, срібних предметів не можуть визначити токсичність грибів. Тільки спеціалізовані лабораторії мають змогу провести дослідження грибів, або приготовлених з них страв на вміст токсичних речовин. Крім цього, збирання грибів в лісозахисних смугах, біля автошляхів може закінчиться теж небажаними наслідками. У ці гриби потрапляють токсичні речовини вихлопних газів автотранспортних засобів та інші отруйні речовини.

Мирослава БОСАК, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДМВЛД

 

КРИМІНАЛ

Нелюд знущався над матір’ю

Дільничні інспектори міліції Дрогобицького міськвідділу міліції затримали 37-річного дрогобичанина. Він вчиняв насильство в сім’ї, знущався над 60-річною матір’ю.

Чоловік працювати намірів не мав, приходив додому напідпитку, влаштовував сварки та піднімав руку на свою матір. У минулому зловмисник уже притягався до кримінальної відповідальності за статтею 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів без мети збуту). Жінка літнього віку втомилася терпіти хуліганські витівки горе-сина і звернулася за допомогою до правоохоронців.

Дільничні інспектори міліції спершу здійснили профілактичні заходи: чоловіка взяли на профілактичний облік у міськвідділі міліції, йому винесли офіційне застереження про неприпустимість учинення насильства. Окрім того, зловмисника притягли до адмінвідповідальності.

Однак, незважаючи на профілактичні заходи та втручання правоохоронців, чоловік продовжував вести антигромадський спосіб життя. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, горе-син вдарив матір кулаком в обличчя у ділянку ока. Згідно з висновком судово-медичного експерта, жінка отримала легкі тілесні ушкодження, що викликали короткочасний розлад здоров’я.

У зв’язку зі скоєнням кримінального правопорушення щодо зловмисника відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 125 ККУ.

Наталія КУЦІЙ, інспектор з РН та ГФ Дрогобицького МВ ГУМСУ у Львівській обл.

 

АКТУАЛЬНА ПОЕЗІЯ

ДО СВІТЛА

Уривок з поеми «Кристалізація світла»

О рідна земле!

Медом й молоком

Течуть твої до неба ріки.

Цвітеш і пахнеш вишняком

Від передвіку і навіки!..

Настояний степами п’янкий дух,

Святого хліба золоте колосся,

Тут все злилося, все переплелося –

У чорні жорна. Й сонця світлий круг.

Тут ластівки крилом черпають воду

І від зорі хмеліють солов’ї:

Боготворю твою небесну вроду,

Твої печалі й радості твої.

Україно, предвічний краю,

Благословенна кров і плоть,

Тебе украяв нам від раю

Всемилостивий наш Господь!..

 

З якої не ступи ноги.

Якої не торкнись епохи,

Все наші друзі-вороги

В Москві плодилися, як блохи.

Ще до кривавого Петра

І після нього без упину

Московська ница шушера

Пре в Україну на гостину.

У них з продуктами нестача

Проте верткий москалик-зух

На харч і пійло має нюх,

Така вже споконвічна вдача –

 

Монгольський ген, кочовий дух.

І нині пре, як вчора перла,

Москва до нас в недобрий час

Перед свиньми не сипте перла,

Бо пожеруть і перла, й вас.

Біля розбитого корита,

Москва несита і немита,

З нутра коростою покрита.

Без кореня і без історії

На власній дикій території

Москва – орда Батиєва

На тлі святого Києва...

 

Останній шабаш сатани –

Ослячий хвіст, свиняче рило –

Із шпар кремлівської стіни

Виповзають Путін і Кирило.

Розкатавши плямисті губи,

З ненаситним вовчим апетитом

Під апокаліпсичні труби

Прагнуть кровці живої попити.

Пили, упивались нашою кровію,

З лихословієм, блудословієм,

Напоїли перепродану Московію

З перекупленим православієм...

 

Іде війна, страшна війна,

Якої ще ніхто не бачив.

Ангельські крильця сатана

Собі нахабно припартачить.

А світ дивується й мовчить –

Йому від страху зуби заціпило.

Як превелебні Путін і Кирило

Закон і Правду пробують «мочить».

 

Народе наш!

Хвалу воздавши небесам –

Обранець долі, вісник волі –

Ти знову станеш сам на сам

Із ворогом на браннім полі.

Шляхетно станеш, твердо й гордо,

Не похитнешся ні на грам.

Шовіністичний держиморда

Московський заблудига-хам,

Тебе злякавшись, утече –

Утробу чорну пропече

Вогнем душа твоя розквітла,

Твій непорочно-чистий ген,

Ти Господом благословен,

Воістино, – ти – Воїн Світла!

 

Небесна сотня –

Закипає кров.

Світла душі

Процес кристалізації.

Героям слава!

Шана і любов

Вогнем охрещеної нації.

Небесна сотня –

Щирі молитви

Господь почув

І вислухав

І діє!

Кремлівську нечисть,

Потороч Москви

Мечем відплати посіче,

І в прах розвіє.

 

Небесна сотня –

З нею легіон

Ангелів проти супостата.

Борців-героїв

Споряджає мати –

Не гинути, а здобувати –

Іде за батальйоном батальйон,

І їх ніколи і нікому не здолати.

Небесна сотня –

Знак і знамено,

Провіщення для нашого народу.

На цій землі довіку нам дано

Любити Правду

Й берегти Свободу!..

Богдан БРИТАНСоздан 22 авг 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником