ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Коли фінанси співають романси
14 серпня у ратуші відбулася прес-конференція в.о. міського голови Роман Курчика за підсумками діяльності міської влади у липні ц.р. Окрім Р.Курчика, з журналістами поспілкувалися і його заступники Іван Даців та Іван Лепкий.

Насамперед журналістів цікавило питання виконання рішення суду про поновлення на роботі Олексія Радзієвського і Тараса Метика. За словами Романа Курчика, якщо О.Радзієвський може приступити до виконання своєї роботи у будь-який день, то поновлення Т.Метика на посаді секретаря ради, яка не є вакантною, відбуватиметься на позачерговій сесії міської ради. Її має скликати міський голова. До відповідного рішення сесії секретарем міськради працюватиме пан Курчик. Також журналістам повідомили, що на рішення судів подані апеляція та касація.

Згодом Роман Курчик розповів, що сесія міськради затвердила програму «Про допомогу та підтримку Збройних сил України», згідно з якою з основного фонду бюджету міста на потреби військових з Дрогобиччини передбачено майже 100 тис. грн. Також прозвучала довідка про перші підсумки акції «Разом переможемо!» зі збору коштів, продуктів харчування, засобів гігієни та іншого на потреби армії (звіт опублікований у попередньому номері «ГЗ»).

Згодом відбувся короткий аналіз діяльності міської господарки. Зокрема, невтішною є ситуація у фінансовій сфері. Так за 7 місяців ц.р. дохідну частину загального фонду міського бюджету виконано лише на 59,9% (при плані у 75,8 млн грн. зібрано 45,4 млн грн.). Надходження закріплених доходів (податок на доходи фізичних осіб, державне мито) виконано на 57,7%, невиконання становить 25,9 млн грн. Основною причиною невиконання є простій промислових підприємств міста.

Не вдалося виконати план і за власними доходами (плата за землю, надходження від оренди за приміщення комунальної власності, податок на прибуток підприємств). Наповнено лише на 77,5% від плану Спеціальний фонд бюджету.

Видаткову частину загального фонду бюджету міста за січень-липень виконано на 91,5 %. Найбільше видатків спрямовано на освіту, охорону здоров’я, соцзахист, ЖКГ, культуру і мистецтво). Більшість із профінансованих видатків – витрати на зарплату та енергоносії, продукти харчування, медикаменти, пільги, допомоги, субсидії, пенсії допомоги та ін. Профінансовано в повному обсязі відпускні та оздоровчі педпрацівникам шкіл. Розпорядженням голови ЛОДА міському бюджету Дрогобича передбачено 11,26 млн грн. додаткової дотації. За умови її одержання можна буде частково поліпшити ситуацію з виплатою зарплати у бюджетній сфері. Але і в такому випадку незабезпеченння коштами до кінця року складатиме ще майже 10 млн грн., що спонукає до заходів зі скорочення видатків.

Заборгувала міськрада і часопису «Галицька Зоря» за надані інформаційні послуги у 2014-му та частково у 2013-му роках. Це призвело до зменшення обсягу газети, заборгованості із виплати зарплати та за поліграфічні послуги. Відповідаючи на запитання журналістів «ГЗ», перший заступник міського голови Іван Даців переклав провину в цьому на Держказначейство та важкий фінансовий стан міської господарки. Попри те чиновник пообіцяв за можливістю поступово погашати принаймні торішню заборгованість перед газетою (30 тис грн.), але невеличкими сумами.

Роман Курчик зазначив, що днями відбулося засідання комісії з аналізу діяльності КП «Дрогобицька лазня», яка вирішила доручити відділу економіки винести на розгляд виконкому питання про передачу майна КП «Дрогобицька лазня» на баланс КП «ЖЕО» та про підвищення тарифів за послуги лазні.

У липні завершено поточний ремонт доріг на вулицях Залісся, Завіжній. Дрогобицьке управління водного господарства розпочало будівництво підпірної стінки на правому березі р.Серет на вул.Зварицькій у районі сільзаводу.

Роман Курчик коротко розповів про підготовку до осінньо-зимового сезону комунальними підприємствами «Комбінат міського господарства», «ЖЕО», «Дрогобичтеплоенерго», «Дрогобичводоканал». Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня встановлено нові тарифи на водопостачання та водовідведення.

У липні відбулося засідання містобудівної ради, на якому визначено переможця конкурсу на найкращий ескізний проект «Скверу Небесної сотні». Його автор – архітектор Віталій Віткович.

За липень ц.р. 6140 особам призначено та виплачено державних соціальних допомог на загальну суму 6 млн 872,7 тис грн. Окрім того, проведено нарахування субсидій на відшкодування витрат з оплати послуг ЖКГ для 358 сімей на загальну суму 27,5 тис грн.

Станом на 10 серпня у Дрогобич із АР Крим прибуло 16 сімей (35 дорослих та 42 дітей). Зараз мешкає 13 таких сімей. Зі східних областей загалом прибуло 135 осіб (25 сімей, у яких 48 дітей).

Зараз у гуртожитку механіко-технологічного коледжу мешкають 28 осіб із зони АТО (це 7 сімей), інші – у приватному секторі, готелі. За словами Романа Курчика, маємо прикрий випадок зловживання гостинністю дрогобичан мешканкою АР Крим. Жінка з двома дітьми вже вчетверте змінила місце проживання, постійно чимось незадоволена, висловлює претензії, конфліктує, позичила у багатьох людей кошти. Попри те, що має родичів, на прохання виїхати з дрогобицького готелю відмовляється. Тож міська влада та адміністрація готелю звернулися до обласного координаційного центру допомоги біженцям з проханням переселити з нашого міста цю сім’ю.

На завершення виступу Роман Курчик розповів про липневі заходи у сфері молодіжної політики, спорту, культури та мистецтва.

Директор департаменту міського господарства Іван Лепкий наголосив журналістам, що попри скрутну фінансову ситуацію двірників у «Комбінаті міського господарства» скорочувати не будуть. Відключати вуличне освітлення у місті наразі також не планують. Щодо ремонту доріг, насамперед роботи вестимуть на вулицях М. Грушевського, Стрийській та 22 Січня. Стрийська фірма «Магістраль» зробить там ямковий ремонт за польською технологією.

Ямковий ремонт від КП «КМГ» чекає і вул. Святого Юра. А ось завершити роботи на вул. Лесі Українки та розпочати їх на вулицях Самбірській і Володимира Великого не вдається, оскільки кошти «на папері» нібито є, а Держказначейство платежі не пропускає. Тож влада вирішила звернутися до спонсорів, аби ті, принаймні, профінансували придбання матеріалів для ремонту. Також за кошти підприємців уже викладають бруківку перед входом до ратуші.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 22 авг 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником