ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ВОРОГ БІЛЯ ВОРІТ *** КАРНАВАЛ ПО-ДРОГОБИЦЬКИ *** ІГРИ ПАТРІОТІВ
Ворог біля воріт!

Чи усвідомлюють це ті безвідповідальні особи, які відкрили «другий фронт» у рідному місті?

У четвер, 4 вересня, о 10 год. у ратуші мала відбутися прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського для ЗМІ реґіону. Але позаяк, окрім журналістів, у залі зібралося близько 30-ти осіб, які не мають до мас-медіа ніякого стосунку, представники ЗМІ відмовилися від прес-конференції у такому незвичайному форматі. Тим паче, що незапрошені особи не вельми приховували свою агресивність.

Відтак О.Радзієвський висловився за те, щоби поспілкуватися з кожним окремо взятим ЗМІ, яке цього забажає, в індивідуальному порядку в форматі інтерв’ю. І таким чином довести до громади найневідкладніші, найгостріші завдання, що потребують максимальної концентрації зусиль.

Передусім це координація багатьох благодійних організацій, які працюють на фронт, - задля того, щоби ця допомога була ефективною, підготовка до зимового періоду і, зрештою, наведення елементарного порядку в місті (дороги, екологічно-санітарна безпека тощо), на яке до настання холодів залишилося обмаль часу.

Є ще шанс урятувати ситуацію, наголосив О.Радзієвський. Але за умови порозуміння і злагоди, а не розбрату і ворожнечі, які унеможливлюють будь-який поступ, зрештою, нормальну роботу на благо громади і української нації.

Справді, в історії невідомо жодного випадку, коли би нація подолала підступного зовнішнього агресора, не подолавши спочатку агресію внутрішню, котра, мов шашіль, підточує її зсередини.

РЕДАКЦІЯ

 

Карнавал по-дрогобицьки, або Бенкет під час чуми

У вівторок, 2 вересня, близько о пів на сьому вечора, група молодиків, які замаскувалися в балаклави і карнавальні маски, увірвалися у приміщення дрогобицької ратуші, та пошкодивши вхідні двері, що називається, розбили табір у сесійній залі.

«Герої» дня припаслися провізією: прихопили чимало пластикових пляшок із мінералкою, ящик печива і навіть досить ваговитий кульок картоплі. Невже ці відчайдухи хотіли пекти в ратуші бульбу, а відтак, можливо, повторити горезвісний подвиг Герострата?

За тривожним повідомленням чергового ратуші на місце події прибула оперативно-слідча група міськрайвідділу міліції на чолі з заступником начальника Михайлом Пауком. Присутність людей у погонах і при зброї, зрозуміло, дещо вгамувала пристрасті молодиків, точніше, судячи з тембру їхніх голосів, підлітків, які переживають так званий перехідний період.

Журналісти «ГЗ» намагалися з’ясувати в хлопців, хто в них за старшого. Ті відповіли, що в них старшого нема. А на запитання, яку політичну чи громадську організацію представляють, сказали, що представляють український народ.

Ніяких конкретних вимог у хлопців не було. Просто, виявляється, хотіли зустрітися з міським головою. Можна припустити, що в декого з цих шибайголів удома годинники, так би мовити, накручують граблями, але щоби дезорієнтація в часі спіткала відразу 49 чоловік, які прийшли о пів на сьому вечора на «рантку» з мером!

Кажуть, одному з лідерів «Правого сектора» вдалося усе-таки переконати хлопців покинути ратушу. Очевидно, він довів їм до відома, які наслідки тягнуть за собою подібні вчинки, - відповідно до ч.1 ст.341 ККУ, арешт строком до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наступного дня зранку редакція попросила прокоментувати цей інцидент начальника Дрогобицького МВ полковника міліції Андрія Біласа. Андрій Іванович повідомив, що факту порушення громадського порядку на даний час не встановлено, хоча цей висновок ще не є остаточним.

Якщо правоохоронці спустять цей небезпечний інцидент на гальмах, то завтра юнаки в балаклавах захочуть зустрітися у такий незвичайний спосіб і в неочікуваний час із прокурором, головою суду, а, можливо, із начальником міліції. Важливо, проте, не покарати хлопців, які не відали, що роблять, а з’ясувати ім’я невидимого «старшого», котрий у цю лиху для української нації годину використовує дітлахів для задоволення своїх хворобливих і злочинних амбіцій.

Юрій МАЦЬКІВ

 

Ігри «патріотів»

На 2 вересня міський голова Олексій Радзієвський скликав позачергову сесію Дрогобицької міської ради, аби остаточно врегулювати питання поновлення на роботі за рішенням суду секретаря міськради Тараса Метика. Цьому вирішили перешкодити окремі депутати, які, заручившись підтримкою активістів, зірвали початок засідання.

Попри те, що напередодні містом розклеїли листівки із закликом до дрогобичан прийти під ратушу і протестувати проти повернення до роботи О.Радзієвського і Т.Метика, на площі зібралося менше ста осіб. Один із активістів Сергій Розора наполегливо пропонував депутатам поставити підписи у таблиці під назвою «Люстрація», у такий спосіб засвідчивши свій протест проти судових рішень щодо поновлення на посадах міського голови та секретаря ради і вимогу розслідувати витрату коштів на реконструкцію стадіону. Тим народним обранцям, котрі не бажали нічого підписувати, емоційний пан Розора пропонував «з речами і на вихід» із сесійної зали.

Попри все, необхідний для початку роботи сесії кворум таки зібрали. Зайшли до зали і протестувальники. Вигуками «Ганьба!» та «Банду геть!» вони не давали головуючому розпочати засідання.

Тим часом на трибуну вийшов депутат Михайло Ваврин і озвучив звернення Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил. У ньому депутатам пропонували не допустити скасування низки попередніх рішень міськради; закликали у таємному режимі висловити недовіру міському голові та домогтися скасування розпоряджень голови щодо звільнення Р.Курчика і поновлення Т.Метика на посаді секретаря міськради на виконання рішення суду та ін.

Згодом пан Варин заявив, що депутатська комісія з питань законності проаналізувала рішення суду і побачила там… юридичні неточності.

Комісія вирішила, що, мовляв, суд не скасував рішення сесії щодо задоволення заяви О.Радзієвського про припинення ним повноважень міського голови, а отже, воно чинне. Тож усе має залишатися так як було донедавна, а ця позачергова не мала бути скликана.

Керівник фракції «Свобода» Олег Хрущ закликав депутатів зібрати підписи, щоб самим скликати позачергову сесію і провести її під керівництвом Романа Курчика. Пропозиції обох депутатів «група підтримки» сприйняла схвальними вигуками.

Раптом на кілька хвилин розгорілася гостра дискусія між самим протестувальниками, оскільки частина з них почала вимагати відставки ще й депутатського корпусу. Адже за всі питання щодо відчуження землі і майна, розподілу бюджету голосував не одноосібно міський голова, а саме депутати. Мовляв, з них і треба починати люстрацію. Аргументи обох сторін потонули у шумі і гулі…

Подивившись на усе це, із зали вийшов вражений молодий священик, котрий прийшов, щоби розпочати сесію з традиційної молитви.

Шокованими виглядали депутати, котрі відклали справи і прийшли попрацювати на сесійному засіданні, а стали свідками політичної вистави. У кулуарах звучали думки, що все це нагадує ситуацію, коли горить хата, а члени сім’ї, замість того, щоб гасити пожежу, з’ясовують між собою стосунки. Адже місто – у серйозній фінансовій кризі (наповнення загального фонду бюджету за 7 місяців становить лише 59,9%), наростають борги, в Україні – війна, а політики місцевого масштабу влаштовують політичні ігри.

Нарешті, коли присутні у залі дещо заспокоїлися, міський голова Олексій Радзієвський звернувся до депутатів та громадськості. Він попросив усіх вгамувати емоції і повідомив, що сесійне засідання не розпочинатиме, а призначить його на інший день, тож депутати можуть бути вільні…

Ярослав ГРИЦИКСоздан 05 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником