ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 5 вересня 2014р.
Дрогобиччина втратила ще одного сина

Під час воєнних дій на Східні Україні у так званому Іловайському котлі загинув наш краянин.

Це випускник Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, мешканець села Уличне Дрогобицького району 22-річний Іван Габчак. Коли верстався номер героя збиралися зустрічати на перехресті «біля катюші». Похорон заплановано 5 вересня на 11.00 у с.Уличне.

Вічная пам’ять і слава героям!

Вл.інф.

 

Допомогу війську координуватиме штаб

1 вересня у ратуші відбулася нарада міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського з громадськими активістами, керівниками військових підрозділів, представниками бізнесу, керівниками відділів виконавчого комітету міськради, волонтерами, що займаються організацією допомоги Українській армії на наших теренах.

Міський голова щиро подякував усім дрогобичанам, які займаються вкрай потрібною сьогодні справою. Водночас для більшої ефективності він запропонував створити у місті єдиний штаб, що буде координувати зусилля усіх активістів, волонтерів та об’єднань громадян щодо збору коштів, продуктів та речей, придбання військової амуніції і доправлення їх до зони АТО.

Відбулося активне обговорення цієї пропозиції. Йшлося також про проблеми з доставкою зібраних вантажів до зони бойових дій для воїнів з Дрогобиччини.

Думками обмінялися командири військових частин, що дислокуються у Дрогобичі Г.Дем’янчик та А.Кінчеші, секретар міськради Тарас Метик, керівник центру «Дрогобич-SOS – допомога армії» О.Пашко, начальник відділу культури О.Яводчак, заступник гендиректора ВАТ «НПК-Галичина» О.Жуковська, представники відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради, управління праці та соцзахисту, активісти і волонтери з Дрогобича і Стебника.

У підсумку учасники зібрання підтримали ініціативу міського голови про створення штабу, який координуватиме організацію допомоги Українській армії на теренах Дрогобича, вестиме чіткий облік отриманих та витрачених коштів. Планується, що координаційний штаб буде створений за розпорядженням міського голови і збиратиметься щотижня.

Ярослав ГРИЦИК

 

День Незалежності у терцентрі

26 серпня у приміщенні Центру душпастирства молоді СДЄ УГКЦ відбувся урочистий захід для людей похилого віку, організований працівниками міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Літні люди спершу хвилиною мовчання вшанували героїв, які полягли за визволення нашої держави. Відтак  присутніх привітала директор терцентру Марія Лютик.

Прозвучали патріотичні пісні у виконанні хору «Калинонька», а також В.Магери та М.Романяка. Вірші Антоніни Листопад декламувала соцпрацівник центру Н.Фролова. Сподобалися глядачам гуморески, які читала Н.Сарабрин. Учасників свята привітав вокальний дует «Осіннє золото». Гостей, а їх було 70 осіб, почастували солодощами.

До проведення урочистостей долучилися спонсори: приватний нотаріус Олена Куртяк, п.Олександра Колодій (ПП кафе «Фортуна») та отець Олег Кекош, який безкоштовно надав приміщення для проведення заходу.

Крім цього, для 325 самотніх громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення терцентру вдома, соціальні працівники вручили плитки шоколаду.

Вл.інф.

 

У пам’ять про героїв УПА

31 серпня у Старому Селі громадськість вшанувала пам’ять полеглих за волю України дев’ятьох воїнів ОУН-УПА, чиї останки та особисті речі знайшли у липні 2013 року під час розкопок запалих ям поблизу Лисої Гори, а згодом перепоховали на Полі Скорботи у Дрогобичі.

Вранці у сільському храмі відбулося Богослужіння. Відтак учасники процесії вирушили до місця виявлення поховання поблизу Лисої Гори. Там отець Іван Гаваньо освятив пам’ятний хрест, встановлений коштом депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного. У такий спосіб народний обранець підтримав добру ініціативу сільського голови та священика.

У виступах сільський голова Андрій Сенів, депутат облради Михайло Задорожний, інші промовці наголошували, що подвиг цих героїв надихає нове покоління патріотів, яке сьогодні зі зброєю у руках протистоїть агресору на східних рубежах України.

«Маємо гідно пошанувати пам’ять героїв-повстанців. Цей процес ще не завершений. Віднайшли таємне поховання вояків УПА, розкопали, перепоховали їх за християнським звичаєм, встановили біля Лисої Гори пам’ятний хрест… Але маємо ще один обов’язок – спорудити 9 таких хрестів на могилах невідомих вояків на Полі Скорботи. Таке питання ставить сьогодні громада. Якщо на це не вдасться закласти гроші в обласний бюджет, я зроблю це власним коштом. Маю надію реалізувати задумане ще до кінця року, якщо ж ні – то навесні», - наголосив Михайло Задорожний.

Нагадаємо, що 24 липня 2012 року комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля», яке спеціалізується на пошуку і розкопках поховань учасників національно-визвольної боротьби, жертв воєн, депортацій і політичних репресій, виявило невідоме поховання 1944-45 років біля Старого Села. Під час розкопок знайдено останки дев’ятьох вояків УПА. За словами директора КП ЛОР «Доля» Святослава Шеремети, це унікальна знахідка, позаяк такої кількості останків вояків УПА в одному похованні на Львівщині ще не знаходили.

Ймовірно, повстанці загинули в бою з солдатами НКВД і були таємно засипані землею у полі за селом.

Ярослав ГРИЦИК

 

Свято знань із нотками смутку

31 серпня – 1 вересня у начальних закладах Дрогобича пролунали Перші дзвоники. З огляду на події в країні урочистості відбувалися доволі скромно. На початку заходів під сумне звучання пісні «Плине кача…» хвилиною мовчання вшановували пам’ять героїв Небесної Сотні та полеглих в АТО. А в виступах промовців «червоною ниткою» проходила тема війни на Сході України. 

31 серпня десять навчальних груп першокурсників переступили поріг Дрогобицького коледжу нафти і газу. Під час Свята першого дзвоника нових студентів привітали народний депутат України Роман Ілик, директор коледжу нафти і газу Мирон Баб’як, заступник директора Степан Павлюк, станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський, начальник НГВУ «Бориславнафтогаз» Ігор Михайлишин, викладачі та студенти.

Текст Присяги студента коледжу нафти і газу від імені першокурсників зачитав юнак із Луганської області, а директор Мирон Баб’як урочисто вручив їм Ключ до знань.

Студентів поблагословив та щедро окропив свяченою водою отець Софрон Яциків.

***

31 серпня святкову лінійку провели у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі. Свято відкрив директор Степан Яким. У промові він згадав полеглих бійців, які віддали життя за незалежність України. Серед них – випускник коледжу Василь Вовк (с.Кобло). Вітання з нагоди Дня знань виголосили станичний Братства ОУН-УПА Степан Яворський, начальник відділу сім’ї та молоді міськради Олександра Пашко.

Першокурсники поклали квіти до пам’ятників Т.Шевченкові, І.Франкові, С.Бандері. Відтак новоспеченим студентам вручили символічний Ключ до знань та «Пам’ятку студенту ДМТК». Завершальним акордом дійства стали Перший дзвоник та освячення першокурсників, яке виконав о.Софрон.

***

Молоде поповнення прийняли і в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка та педагогічному ліцеї. 31 серпня першокурсники та викладачі взяли участь у Богослужінні в соборі Пресвятої Трійці. Опісля юнаки і юнки вишикувалися на святкову лінійку у парку перед головним корпусом університету.

Делегації першокурсників поклали квіти до пам’ятників Т.Шевченкові, І.Франкові, С.Бандері, Ю.Дрогобичу, могил ректорів В.Надім’янова та В.Скотного.

Першокурсників з Днем знань привітала ректор ДДПУ, доктор філософських наук, професор Надія Скотна. Вона повідомила, що цього року лави студентів ДДПУ поповнили 1282 бакалаври, 1092 спеціалісти, 273 магістри.

Колектив викладачів та студентів з Днем знань привітали народний депутат України Роман Ілик, станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський, ректор державної вищої техніко-економічної школи у Ярославі (Польща), професор, доктор ґабілітований Вацлав Вержбинець. Цікаво, що польський гість всю промову виголосив українською мовою, висловив підтримку нашому народу у боротьбі за незалежність і подарував статуетку голуба миру.

Ректор Надія Скотна вручила символічний ключ до країни знань та величезний студентський квиток першокурсникам, а з уст Артура Возняка прозвучав Кодекс честі студента ДДПУ. Завершилися урочистості окропленням студентів свяченою водою, яке здійснив капелан університету о.Олег Кекош.

***

1 вересня Перший дзвоник задзвенів для першокласників шкіл Дрогобича і Стебника. Зокрема, у ЗОШ №16 поріг школи вперше переступив 121 першокласник. Їх та їхніх батьків привітав директор школи Володимир Крайчик. На успішне навчання школярів поблагословив отець Любомир Митник. Цікаво, що у цій школі здобуватимуть знання 6 учнів із території тимчасово окупованої АР Крим. На лінійці виступили першачки та старшокласники. Відтак Перший дзвоник покликав учнів на тематичний урок «Україна – єдина!».

Під час святкової лінійки у ЗОШ №15 учнів вітали директор школи Ігор Логин, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, представники духовенства, відділу освіти, ветерани визвольних змагань. Перший дзвоник покликав за парти школярів, серед яких найбільше хвилювалися, звісно ж, першокласники.

Учнів та педагогів гімназії та ЗОШ №2 із Днем знань вітало керівництво міста – відповідно міський голова Олексій Радзієвський та секретар ради Тарас Метик.

***

1 вересня гостинно відчинив двері для школярів 61 навчальний заклад району. За парти сіли 6494 учні, з них 701 першокласник.

Разом із дітьми району до шкіл пішли і тимчасові переселенці з Криму та східних областей. Ці діти навчатимуться у Дорожівській та Нижньогаївській школах.

Ярослав ГРИЦИК

Леся ГРИЦИК

 

Незмінна традиція

День знань, який ми відзначаємо 1 вересня, з особливим нетерпінням чекають діти, котрі мешкають на вулиці М.Грушевського на території виборчого округу депутата Дрогобицької міської ради Андрія Яніва. Щороку цього дня за його ініціативою на дитячому майданчику у дворі будинків №№ 140, 142, 154, 170 відбуваються цікаві ігри та конкурси.

За словами організатора Андрія Яніва, уперше таке дійство відбулося ще у 1998 році. Тож не дивно, що на відзначення Дня знань у мікрорайоні серед інших своїх діточок приводять молоді батьки, котрі в дитинстві самі були учасниками таких заходів.

Працівники відділу сім’ї, молоді і туризму, відділу фізкультури і спорту та помічники депутата міськради Андрія Яніва підготували для дітей цікаві завдання. Дітлахи малювали на асфальті, брали участь у змаганнях із шашок та шахів, жонглювали м’ячем, кидали м’яча у баскетбольний кошик, брали участь в естафеті, читали вірші, співали пісні, відгадували загадки. Дуже відповідально усі поставилися до листів-малюнків для солдатів, котрі беруть участь в АТО.

Найактивніші учасники отримали грамоти та призи від організаторів свята. Як і належить, у День знань дарували те, що знадобиться у навчанні: ручки, кольорові олівці, фломастери, фарби, зошити, альбоми тощо. А найкращі спортсмени отримали з рук Андрія Яніва футбольні й баскетбольні м’ячі та подарунки.

Понад три години у дворі не стихав дитячий гамір. Конкурсантами стали понад сто дітей різного віку. Деякі з дітлахів так прагнули отримати призи, що записувалися на участь у всіх можливих конкурсах, незалежно від своїх умінь. У цьому прагненні їх активно підтримували батьки.

До речі, перед Святом знань депутат Янів зробив «подарунок» ще й дорослим мешканцям мікрорайону, заасфальтувавши частину внутрішньоквартальної дороги.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Справи господарські

Як повідомив на нараді у ратуші директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, цього року дрогобичанам надано майже 500 дозволів на відключення від мережі централізованого опалення.

Оскільки розпочалася підготовка до опалювального сезону, видання нових дозволів припинили.

Також Іван Лепкий розповів, що пошкоджений світлофор на перехресті вулиць Самбірської і П.Сагайдачного відновлено за кошт винуватця ДТП.

у Дрогобичі провели поточний ремонт вулиць М.Грушевського та М.Шашкевича. Найближчим часом планується розпочати ремонтні роботи на вулицях Володимира Великого, Самбірській та М.Чапельського. До зими планують прокласти мережу водовідведення частини дороги на вул. Самбірській від перехрестя з вул. С.Наливайка до межі с.Лішня.

Ярослав ГРИЦИК

 

Опори долучилися до опору

Болем і хвилюванням відгукуються в кожному серці українця повідомлення зі Сходу України. Там наче сарана сунуть і сунуть свіжі сили новітньої московської орди. Та на заваді шовіністичному московському «бліцкриґу» стоять мужні оборонці, воїни збройних сил, прикордонники, Національна гвардія, добровольчі батальйони.

Хвиля єднання й патріотизму прокотилася всією Україною. От і мешканці села Опори активно взялися допомагати військовим. За зібрані добровільні пожертви придбали 5 бронижилетів та два кевларові шоломи.

Опорівчани бажають нашим захисникам залишатися живими і неушкодженими та добре товкти московських зайд. Щиро віримо і сподіваємося, що своїми скромними внесками хоч трішечки допоможемо нашим мужнім оборонцям.

Олександра ЦЕКОТ, депутат Опорівської сільської ради

 

Спільне патрулювання

Дрогобицькі правоохоронці спільно з членами громадського формування «Спецбезпека» забезпечують охорону громадського порядку в Дрогобичі.

Начальник міліції громадської безпеки Дрогобицького міського відділу підполковник міліції Михайло Паук провів інструктаж задіяного особового складу, звернув особливу увагу на необхідність витримки, ввічливого ставлення до громадян, уникнення провокацій, особистої безпеки співробітників, а також довів до правоохоронців та представників громадського формування основні вимоги і завдання.

- Виявити та притягнути до передбаченої чинним законодавством відповідальності правопорушників і злочинців, забезпечити правовий та соціальний захист дітей – завдання, які стоять перед членами громадського формування «Спецбезпека», - наголошує член ГФ, заступник генерального директора ВАТ «НПК-Галичина» Олена Жуковська. - Попередити вчинення злочинів та правопорушень зі сторони неповнолітніх і щодо них, притягнути до відповідальності дорослих осіб, які втягують підлітків у жебрацтво, наркоманію, пияцтво, злочинну й іншу протиправну діяльність – основна вимога та спільне бажання міліціонерів і представників ГФ «Спецбезпека».

Позитивним прикладом співпраці громадськості з правоохоронними органами є спільні патрулювання вулиць Дрогобича. Якщо об’єднати усіх разом навколо спільної мети: органи місцевого самоврядування, організації, навчальні заклади, правоохоронні органи, а також громадськість на добровільних засадах, то можна досягти значних успіхів у боротьбі зі злочинністю.

ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

«Віртуальний» міст за державні кошти

За матеріалами оперативного управління Дрогобицької ОДПІ слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Львівській обл. внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікуються за ч.5 ст.191 ККУ за фактом привласнення та використання у власних цілях державних коштів.

Підприємство отримало авансовий платіж на виконання робіт з будівництва автомобільного моста через річку Тисмениця у Бориславі. Проте у встановлені договором терміни підприємство роботу не виконало, а бюджетні кошти (майже 1,5 млн грн.) міській раді не повернуло.

Досудове розслідування кримінального правопорушення проводить слідче управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Львівській області.

Л.ЛОНЕВСЬКИЙ, начальник ОУ Дрогобицької ОДПІСоздан 05 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником