ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 19 вересня 2014р.
Церква св. Юра – під охороною

Керівник КП «Інститут розвитку міста» Михайло Лужецький повідомив про хід освоєння гранту США, призначеного для реставрації церкви св. Юра.

Уже завершені роботи зі встановлення пожежної сигналізації. Незабаром підключать електропостачання. Отримано дозвіл на початок реставраційних робіт. Планується облаштування передбаченої проектом автомобільної парковки та території церкви.

Ще раз про дороги

Директор департаменту міського господарства Іван Лепкий повідомив про завершення капітального ремонту вулиць М.Чапельського та Вокзальної.

Тривають роботи на вулиці Володимира Великого та підсипання вибоїн знятим за допомогою фрези асфальтом на вулиці Самбірській. Розпочалося проектування мережі дощової каналізації на цій вулиці.

 

«Дрогобичтеплоенерго» без обігових коштів

Керівник КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як доповів під час оперативної наради у ратуші про кризову ситуацію на підприємстві.

За його словами, до «Дрогобичтеплоенерго» не надходять кошти, які абоненти сплачують за отримані послуги. Гроші «зависли» на рахунках у Києві. Тож підприємство вимушене брати кредити на погашення боргів із зарплати та закупівлю газу. Зважаючи на критичну ситуацію, міський голова Олексій Радзієвський дав доручення підготувати листи на ім’я Президента та Прем’єр-Міністра України щодо негайного розв’язання цієї проблеми.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Війна сьогодні не лише на Сході, вона також у Києві, Львові, Дрогобичі…

Революція Гідності змінила усіх нас. Вона показала – ми є Нація. Нація, про яку писали Шевченко і Франко, на яку чекав Стус, про яку мріяв Бандера, коли казав, що настане час і один скаже: «Слава Україні!», а мільйони у відповідь проскандують: «Героям слава!»

Очевидно, кожен із нас у свій спосіб долучився до цієї Революції. Одні їхали на Майдан, інші збирали кошти і теплі речі, хтось організовував поїздки, хтось «будив» людей.

Там, на головній площі країни, в її серці, зустрілися найнебайдужіші. Різного віку, різного статку, різних політичних і релігійних уподобань та сповідань. Але усіх об’єднувало єдине: прагнення змін.

«Набридли – цей бардак, беззаконня, бандитська система. Я сам батько, у мене підростає син. Зараз йому 5, але час летить швидко. І скоро він стане студентом. А в нас різні «беркути», різні каральні органи дозволяли собі піднімати руку на дітей, бити їх. Це неприпустимо! Тому з друзями ми кілька разів їздили на Майдан. Нас збирався великий автобус – і ми, попри різні перепони, які виникали в дорозі, прямували до столиці. Не так за себе, як за наших дітей, за їх майбутнє», - розповідає дрогобичанин Ярослав Дукас.

Йому – 30. Він – людина сімейна, за фахом – інженер. До Майдану жив звичайним, розміреним життям. Після Революції все змінилося. «Тепер ми – інші. Тепер ми не дозволимо зневажати нас, нашу країну», - каже чоловік. З підприємства, на якому чоловік працює, кілька хлопців тепер пішли на війну. Їм допомагають усім колективом. Щомісяця з зарплатні перераховують певну суму коштів, формують передачі, підтримують чим можуть.

«Ті хлопці – наші герої. Вони стоять за усіх нас. Але… Поки ми не очистимо країну зсередини, чекати на зміни не варто. Бо насправді фронт сьогодні не лише на Сході, він також у Києві, в парламенті. Там залишились усі «кивалови», «єфремови», «чечетови» і інша нечисть. Та, яка проголосувала ганебні закони 16 січня і спровокувала таким чином Майдан, спровокувала кровопролиття. Та, яка здає країну сьогодні. Такий парламент не має права на існування. Його треба розганяти!», - ділиться своїми думками, переконаннями майданівець. І переконання його мають чітке підґрунтя. «Знаєте, під час цієї Революції проявилися найкращі, найправдивіші сторони кожного. Ми піднімалися, їхали. Ми стояли пліч-о-пліч, дивлячись в очі оскаженілим «ментам». Пліч-о-пліч з нами стояв наш депутат Роман Ілик. Завжди був поруч. Допомагав в організаційних, різних технічних питаннях, підтримував. Стояв, коли був мороз. Стояв, коли «беркути» йшли просто на нас. Відповідальна, хороша людина, патріот. У його будиночку – громадській приймальні на Майдані – кожен «новачок» отримував необхідну допомогу, підтримку, роз’яснення. Повірте, коли відчуваєш, що не сам, що є взаємопідтримка, що ти – частина великої команди небайдужих, що нова Україна потрібна не лише тобі, а й багатьом-багатьом інших, до маєш численну кількість однодумців – це дуже важливо. Тому більш, ніж переконаний, що новий парламент мають наповнити люди такого духу як наш Роман Ілик: «до глибини кісток» українці, з принциповою позицією і дією. Це дійсно українці» - каже Ярослав Дукас.

Чоловік переконаний: навіть у цей непростий для країни час вибори треба провести. Країну треба очистити зсередини. І дуже важливо, щоб новий парламент став якісно іншим – проукраїнським, пропатріотичним. «Ми переможемо, бо з нами правда і Бог. Головне, щоб кожен із нас усвідомив, що від дії кожного залежить успіх всіх».

Юрій МАЦЬКІВ

На фото: на Майдан Ярослав Дукас їхав, щоб захистити свою родину, змінити свою країну…

 

Ми ніколи не будем братами..,

або Неймовірні пригоди дрогобичанина та «москалів» у Львові

Цю історію нам розповів Богдан Оліярчук – організатор творчих вечорів у Дрогобичі та Львові уже відомої, мабуть, на весь світ молодої поетеси з Києва Анастасії Дмитрук, кошти з якого були скеровані для українського війська.

Він запросив Анастасію до Дрогобича на творчу зустріч у муздрамтеатрі, адже її творчість привертає увагу багатьох поціновувачів сучасної авторської поезії. А славу приніс вірш «Никогда мы не будем братьями», який зібрав мільйони переглядів в Інтернеті. До речі, слова вірша були вдало покладені на музику нашими прибалтійськими сусідами. Як наслідок, вийшов шедевр.

Представивши поезію на Франковій землі, киянка Анастасія Дмитрук вирішила запропонувати свою творчість на суд більш вибагливої львівської публіки і водночас оглянути Львів. Там і стався прикрий інцидент із організатором її зустрічей Богданом Оліярчуком.

Прогулюючись увечері центром Львова, Богдан та Анастасія наштовхнулися на автомобіль Аudі А6 з московськими номерами. Водій автівки раптом вигукнув: «Слава Путіну!» і почав «нагороджувати» дрогобичанина гидкими словами. Мабуть, не сподобався «москалику» Тризуб та напис на його футболці: «Це твоя і моя війна». Коли наш земляк вказав на місце падлюці, на підтримку грубіяну з авто вискочили ще двоє осіб чоловічої і жіночої статі віком 30-35 років. Знахабнілі туристи, побачивши неабияку байдужість оточуючих, заявили: «Ти думаєш, що тобі хтось допоможе?»

І раптом Богдан опинився у ближньому бою з незручним суперником. Зумів звалити його на землю, але тут же отримав удар чимось важким по голові та стусани по нирках. Поступаючись, Богданів кривдник у відчаї вчепився зубами у його вухо, трохи відкусивши…

Скривавлених з ніг до голови Богдана та «москаля» таки розтягли перехожі. Але найбільше вразило, що зупиняти тих, хто голосно прославляв російського тирана, Богданові довелося самотужки. Хоча у цей момент довкола було майже сорок осіб. Не зреагували і таксисти, які стояли поруч. Хоча, здається, мали би заблокувати авто негідника.

На думку Богдана, така байдужість викликана, мабуть, страхом. Тим більше, що один із нахаб розмовляв чистою українською. Богдан Оліярчук ніяк не може повірити, що його спробували покарати за одяг з Гербом України у центрі столиці Галичини. Ну, і скажіть тепер: як ми можемо бути братами, чи «по родине», чи «по матери»?!

Орест ХАНДОНЯК

 

Актуалізація філософії націоналізму

Книга молодого філософа, публіциста, члена Науково-ідеологічного центру ім.Д.Донцова Ігоря Загребельного (Полтава), щойно з’явившись, уже стала інтелектуальною подією у середовищі українських теоретиків правої політичної думки.

Книга має «об’ємну» і концептуальну назву: «Націоналізм versus модерн: життя і творчість Дмитра Донцова в оптиці консервативної революції» (Київ: В-во С.Пантюка, 2014). Це, по суті, перша спроба в сучасній українській політології проаналізувати головні ідеї українського націоналізму в широкому філософському та культурологічному контекстах. Маючи ще й теологічну освіту (автор закінчив греко-католицький Колегіум ім.св.Йосафата Кунцевича в Бучачі), І.Загребельний дав надзвичайно цікаве прочитання релігійних аспектів націоналістичної філософії.

Монографія написана у зручному стильовому форматі: поєднання фактологічної розповіді про історичні та ідеологічні віхи українського націоналізму із глибокими роздумами на складні й важливі світоглядні теми. Цікаво, що І.Загребельний своїми тезами підтвантажує в багатьох аспектах класичну монографію діаспорного дослідника М.Сосновського «Дмитро Донцов: політичний портрет» (1973), який, розірвавши з ОУН, під виглядом «об’єктивності» спробував скритикувати, деактуалізувати кілька стратегічних ідей Д.Донцова, по-хитрому «замкнути» його в міжвоєнній добі. До слова, цю тезу М.Сосновського зараз в Україні сліпо повторюють ледь не всі історики і політологи, вражені фактологічним багатством його книги. Цей полемізм, уміння самостійно трактувати історичну та ідеологічну проблематику, гостра принциповість при відстоюванні важливих ідеалістичних засад націоналізму, влучно підібрані маловідомі факти сумарно роблять книжку І.Загребельного твором вибуховим, таким, що засвітлює нові шляхи і напрями у сфері досліджень правої політичної і філософської думки.

Додамо, що сформувався молодий ідеолог у ВО «Тризуб» ім.С.Бандери. За участь у «тризубівських» акціях він був двічі ув’язнений. Тож націоналіст, подібно до свого ідейного патрона, Дмитра Донцова, успішно поєднує бойову політичну активність із теоретичними студіями.

Науково-ідеологічний центр ім.Д.Донцова невдовзі планує провести у Києві, Дніпропетровську і Львові «круглі столи» із обговоренням книги Ігоря Загребельного.

Іван КІЛИК, прес-служба Науково-ідеологічного центру ім.Д.Донцова

 

Шукати депутатського щастя на Дрогобиччину приїхали не лише діючі нардепи, але й політичні парашутисти

Трішки більше місяця залишилося до 26 жовтня, коли мають відбутися позачергові вибори народних депутатів. У нашому 121 виборчому окрузі Львівської області, до якого входять міста Борислав, Дрогобич, Трускавець та Дрогобицький район уже йде підготовка до цього «дійства».

Після партійних з’їздів, які всі ключові партії провели минулої неділі, ми вже знаємо деякі прізвища кандидатів-мажоритарників, котрі претендуватимуть на статус народного депутата. Зокрема від Блоку «Петра Порошенка» буде балотуватися невідомий на Дрогобиччині містер Коваль, від ВО «Батьківщина», як і на минулих виборах, братиме участь «шанований» Роман Ілик, від «Народного Фронту» буде пробувати свої сили помічник народного депутата. Сподіваюся, що до 25 вересня – останній день подачі документів до ЦВК кандидатів у депутати, ми побачимо ще не одне прізвище кандидата, який буде боротися за парламентське крісло у ВР VIII скликання.

Як буде точитися боротьба за місце під куполом між політичними пристосуванцями, які купили собі партійний бренд і намагаються сховатися за розкрученими обличчями і розтиражованими лозунгами своїх партійних лідерів та самовисуванцями, котрі йтимуть у бій зі своєю напрацьованою для Дрогобиччини стратегією, покаже час. Але нові і «рідні» для нас обличчя мають бути у новообраному парламенті.

Законодавство чітко регламентує, що народними депутатами можуть бути громадяни України, які досягли 21-річного віку, мають право голосу, останні п’ять років мешкають на території нашої держави та не мають судимості. Тобто виборче законодавство не визначає, що депутат має мешкати в тому регіоні, де балотується. Тому до нас і приїхали шукати депутатського щастя представники області, так би мовити, політичні парашутисти, які не знають проблем Дрогобиччини, нічого для неї не зробили, але вони не уявляють свого життя без депутатського мандата і недоторканності.

За два роки, що минули після виборів до ВР, ми сьогодні маємо можливість повноцінно оцінити роботу чинного депутата, обраного від нашого округу. Навіть той факт, що він наш земляк, не вартує похвали. Два роки минуло, а обіцянки залишилися цяцянками. Доводити людям свою відданість, щирість та патріотизм слід було упродовж усієї каденції, а не за два місяці до виборів красуватися на урочистостях. Якщо раз не вдалося оправдати довіру людей, то другого шансу і давати не вартує.

Сьогодні саме від нас залежить подальша доля нашого регіону – його розвиток, залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Це наш шанс змінити життя своїх рідних і близьких. Давайте не дамо політикам себе вчергове цинічно використати та обдурити! Все у наших руках!

Олена СЕНЮТА

 

Міжвідомчий центр СБУ з допомоги у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти проводить прийом громадян

За дорученням Президента України у Службі безпеки України працює Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти.

Зараз ведеться активна робота з уточнення бази даних зниклих, аби знайти і повернути додому кожного українця, який потрапив у полон або зник без вісти. Міжвідомчий центр працює спільно з волонтерами, громадськими активістами, незалежними журналістами.

6 вересня голова СБУ В.Наливайченко та координатор Центру В.Яловенко провели особистий прийом людей, які розшукують своїх рідних та близьких.

Керівник Управління СБУ у Львівській області генерал-майор В.Андрейчук особисто проводить прийом громадян у приміщенні громадської приймальної за адресою: м.Львів, вул.Вітовського,38 (тел. 258-86-29) щовівторка з 9:00 до 18:00 щодо допомоги у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти.

Також здійснює прийом мешканців Дрогобицького району начальник Дрогобицького МВ УСБУ у Львівській області полковник Б.Пантюхов у приміщенні міськвідділу за адресою: м.Дрогобич, вул.Стрийська,22 (тел. 2-37-65) щовівторка з 9:00 до 18:00.

Цілодобово працює «гаряча лінія» call-центру: 0800-501-482, 044-235-63-67 та електронна скринька polonhelp@ssu.gov.ua

 

Заходи для обороноздатності (окремі юридичні аспекти)

Роз’яснення, щодо Указу Президента України “Про терміни проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення у запас військовослужбовців у 2014 році” зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента “Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави” №447/2014 від 01.05.2014 року.

Стаття 402. Непокора

1. Непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу – караються службовим обмеженням на термін до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на термін до двох років, або позбавленням волі на термін до трьох років.

2. Ті самі діяння, якщо вони вчинені групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на термін від трьох до семи років.

3. Непокора, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, - карається позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

Стаття 403. Невиконання наказу

1. Невиконання наказу начальника, вчинене за відсутності ознак, зазначених у частині першій статті 402 цього Кодексу, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається службовим обмеженням на термін до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на термін до одного року, або позбавленням волі на термін до двох років.

2. Те саме діяння, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, - карається позбавленням волі на термін від трьох до семи років.

Стаття 407. Самовільне залишення військової частини або місця служби

1. Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю понад три доби, але не більше місяця, - караються триманням у дисциплінарному батальйоні на термін до двох років або позбавленням волі на термін до трьох років.

2. Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової служби), а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад десять діб, але не більше місяця, або хоч і менше десяти діб, але більше трьох діб, вчинені повторно упродовж року, - караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або службовим обмеженням на термін до двох років, або позбавленням волі на термін до трьох років.

3. Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць, вчинене особами, зазначеними у частинах першій або другій цієї статті, - караються позбавленням волі на термін від двох до п’яти років.

4. Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

Стаття 408. Дезертирство

1. Дезертирство, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу у випадку призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу – караються позбавленням волі на термін від двох до п’яти років.

2. Дезертирство із зброєю або за попередньою змовою групою осіб – карається позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

3. Діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - карається позбавленням волі на термін від п’яти до дванадцяти років.

Стаття 409. Ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом

1. Ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману – карається триманням у дисциплінарному батальйоні на термін до двох років або позбавленням волі на той самий термін.

2. Відмова від несення обов’язків військової служби – карається позбавленням волі на термін від двох до п’яти років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

В.ПОПОВ, військовий комісар Дрогобицько-Бориславського ОРВК, підполковник

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Обережність при маневрах

Для зниження рівня аварійності у період із 17 до 28 вересня Дрогобицькиий ВДАІ проводить додаткові заходи щодо профілактики ДТП (дорожньо-транспортних пригод) через порушення водіями правил маневрування, проїзду перехрестями, обгону під умовною назвою «Маневрування». Основним завданням стане виявлення та припинення згаданих порушень згідно з розділами 10, 14, 16 «Правил дорожнього руху України».

Особливу увагу працівники ДАІ приділятимуть аварійним ділянкам, а також місцям підвищеної уваги, де вже траплялися ДТП через перевищення встановленої або безпечної швидкості.

 

Зателефонуйте згодом

Нерідко причинами порушення водіями Правил дорожнього руху є звичайна мобілка. Водії елементарно нехтують забороною щодо користування водіями мобільними телефонами та іншими засобами зв’язку, що не обладнані пристроями, які дають можливість вести перемови без допомоги рук (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).

Такі дії суттєво відволікають водіїв при керуванні автомобілями, знижують увагу та рівень контролю за дорожньою обстановкою, що призводить до створення аварійних ситуацій, а часто-густо і до важких аварій. За подібне нехтування порушникам слід буде викласти від 425 до 510 грн. штрафу (згідно з ч.4 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

При виявлені та документуванні зазначеного порушення ПДР дозволено фото- та відеофіксацію. Але заради власної ж безпеки та безпеки учасників руху краще зосередьте вашу увагу на пильності за кермом.

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ Дрогобича і Дрогобицького району ГУМВСУ у Львівській обл.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

На Дрогобиччині сплачено майже 200 млн грн податків та зборів

До державного бюджету зібрано 99,2 млн грн. Це на 3,6 млн грн. більше, ніж за вісім місяців минулого року (103,7%). До місцевих бюджетів міста і району надійшло 100,3 млн грн., що на 5,5 млн грн. (105,8%) перевищує планові показники.

Дрогобицька об’єднана державна податкова інспекція висловлює подяку всім платникам податків, які незважаючи на скрутне економічне становище забезпечують стабільне наповнення бюджету. До державної казни минулого місяця найбільші суми внесли: ПАТ ТЕК «Західукртранс», санаторій «Нафтуся Прикарпаття», ТОВ «Декарест», ТзОВ «Тандем», ПРАТ «Дрогобицький хлібокомбінат», КП «ЖЕО».

До міського бюджету найбільший внесок у серпні забезпечили: ВАТ «НПК-Галичина», ТзОВ «Універсальна бурова техніка», ПП Юринець І.А., ТзОВ «Сервус-Дрогобич», ПАТ ТЕК «Західукртранс».

Завдяки вчасній сплаті податків забезпечується повна виплата пенсій і соціальних допомог, фінансування закладів освіти та медицини, робота правоохоронних органів і, що найважливіше – обороноздатність нашої держави.

 

З підроблених поштових адрес ДФС розсилається шкідливе програмне забезпечення

Останнім часом зафіксовано чергову спробу дискредитації органів Державної фіскальної служби України. З підроблених поштових адрес ДФС зловмисниками розсилаються електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням.

Поштові скриньки kabminonline@minrd.gov.ua, nalogs_ki@minrd.gov.ua, nalogs@minrd.gov.ua, та nalogs_ua@minrd.gov.ua не зареєстровані на сервері електронної пошти ДФС України в мережі Інтернет, тобто не належать відомству.

Листи містять пропозицію ознайомитися з документами щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а додатки містять шкідливе програмне забезпечення. Ця інформація не відповідає дійсності.

Отримувачам листів рекомендується терміново повідомити про це Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, СБУ та МВС України та надіслати їм зразки шкідливого програмного забезпечення.

Об’єктами масового ураження є не лише комп’ютери державних органів чи установ, а й громадян України. Просимо бути уважними та не відкривати подібних листів.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ

 

Щиро вдячні...

Днями нашу сім’ю, родину, спіткало велике горе. Син Андрій Олеш постраждав від безумного нападника, який завдав йому складні проникаючі, смертельно-небезпечні ножові поранення. Життя сина балансувало на межі...

Понад чотири години боролися зі смертю, аби врятувати життя Андрію – лікарі-хірурги Ростислав Олексійович Денис, Іван Юліанович Флюнт, лікар анестезіолог Юрій Степанович Ших, лаборант Ірина Іванівна Грицишин, медсестри операційної.

З подібною жорстокістю, з огляду на заподіяні травми та особливо критичну ситуацію, досвідчений персонал зустрівся вперше. Надзусиллями цих чудових фахівців, завдяки їхній професійності, мужності й великодушності вдалося врятувати дорогу нам людину, стабілізувати його стан та підготувати до тривалого процесу реабілітації.

Низький Вам уклін – сумлінним і щирим людям у білих халатах; щастя, здоров’я і Божої благодаті, душевного спокою, натхнення та сил.

Сім’я Олеш

***

Командування та особовий склад Дрогобицького реактивного артилерійського полку висловлює щиру вдячність громадським організаціїям Самбірщини: «Самообороні», «Автомайдану», координаційному центру «Допомога Армії» за вагомий внесок у допомогу індивідуальними засобами захисту і екіпіровки для особового складу полку, котрий виконує бойові завдання на сході України.

Упевнені, що спільними зусиллями українського народу та української армії захистимо нашу незалежність!

Перемога буде за нами! Слава Україні!Создан 19 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником