ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Ігор Курус: за що стояв Майдан?
Ігор Курус в українській політиці нове обличчя. Але швидке зростання його авторитету як громадського діяча свідчить про те, що це людина перспективна, принципова і цілеспрямована, яка цінує теперішнє і здатна боротися до кінця за мир, та справедливе майбутнє наступних поколінь.

Перша розмова з Ігорем Курусом відбулася в неофіційній обстановці. Це є безумовним плюсом, бо мали змогу говорити щиро, уникаючи невиправданих банальностей. При особистій зустрічі відчувається, що це – людина харизматична, з сильним характером і внутрішнім стержнем. З яким настроєм та якими цілями йде він на вибори до Верховної Ради України, «Галицька Зоря» поцікавилася в Ігоря КУРУСА особисто.

- Чи важко Вам далося прийняття рішення про балотування в народні депутати? Що стимулювали Вас зробити такий крок?

- За що стояв Майдан? Оцінюючи сьогоднішню ситуацію в країні я задаюся цим питанням постійно. Адже одна із вимог Майдану стосувалися зміни системи влади. Всі ми – громадські активісти , які були учасниками Майдану, наполягали і вимагали від президента розпустити цей парламент. Коли президент підписав указ про розпуск, я зрозумів, що в українського народу з’явився шанс змінити систему і не допустити до влади тих, хто своєю бездіяльністю допустив пролиття безневинної крові, хто без бою здав Крим і дозволив Януковичу і Ко втекти з країни. Я розглядав можливість своєї участі у цій виборчій кампанії, але остаточне рішення прийняв після проведених зустрічей з мешканцями Стебника і Дрогобича. Коли я відчув і побачив їхню підтримку, адже це наш спільний шанс змінити систему влади, змінити ситуацію в регіоні і державі і я повірив в те, що разом ми це зможемо.

- Що Ви можете запропонувати Дрогобиччині, щоб було не словом а ділом. Бо ми завжди чуємо обіцянки, а потім жаліємо про свій вибір.

- Я не помилюсь, якщо скажу, що ситуація і з рівнем життя, і з робочими місцями, і з дорогами, і з ЖКГ є майже критичною. Але це питання не одного дня.

У березні 2013 року я створив громадську кампанію «За відповідальну владу» в рамках якої були напрацьовані законопроекти, які реально можуть змінити систему влади, розширити права громади і очистити владу від негідників. Це фактично те, за що стояв Майдан і чого нинішня влада за цей час не змогла зробити. Ці ініціативи є вкрай актуальними для моєї рідної Дрогобиччини. Я маю розроблену Стратегію розвитку краю, яка спрямована на залучення інвестицій, розвиток інфраструктури, створення нових робочих місць, використання економічного та туристичного потенціалу. Залучення інвестицій в край, дасть можливість збільшити бюджети міст і районів, а отже, почати подолання проблем водопостачання, ремонту доріг, сміттєпереробки та інших негараздів, які ми маємо сьогодні в регіоні.

- А конкретніше щось можете запропонувати?

- Я зберіг усі побажання і зауваження мешканців краю, які збиралися у 2012 році. Усе чим можна допомогти оперативно, буде зроблено невідкладно. Найближчими днями я почну формувати Раду народного депутата, яка забезпечить постійний зв’язок виборців зі мною. Це абсолютно новий підхід в Україні щодо співпраці з краянами.

Разом з громадськими активістами Дрогобиччини маємо намір організувати здійснення громадського контролю за використанням коштів чиновниками з міських бюджетів, щоб жодна копійка не була вкрадена. 1 листопада я готовий відкрити у Києві представництво Дрогобиччини, яке зможуть використовувати наші підприємці для своєї діяльності.

Я не олігарх, тому обіцяти, що найближчими днями я відремонтую в регіоні всі дороги, я не буду, бо це буде обманом.

- Ви щойно сказали, цитую: «Я не олігарх». Тим не менш, у Вас знайшлися кошти на свою передвиборчу кампанію. Виникає питання: звідки?

- Як ви влучно підмітили – я не олігарх. Насправді, я маю кілька бізнесів, які приносять мені сталий дохід, тому всі затрати, які я ніс і понесу – це власні кошти. Повірте, значно більше коштів я витратив на свою громадську діяльність.

- Чи зможете Ви самостійно реалізувати всі плани, адже у разі обрання Вас народним депутатом, Ви маєте працювати в ВР над нормативними документами?

- Майдан народив нове покоління людей, які готові витрачати свій час заради краю і громади. Тому у моїй команді є найактивніші активісти Дрогобиччини, з якими ми зможемо все. Щодо законотворчості, то по Україні ідуть десятки кандидатів, які підтримують ідеї прямої демократії. Перше, що я ініціюватиму, – це створення в парламенті депутатської групи «За відповідальну владу» та створення Галицького парламентського кола, які будуть захищати інтереси громади Галичини і Дрогобиччини. Щодо Стратегії розвитку краю, то я планую організувати спеціальний комітет, який буде реалізовувати Стратегію. Моє завдання – лобіювання інтересів краю на всіх рівнях і недопущення розкрадання коштів місцевими «казнокрадами».

- Вас звинувачують у співпраці з Януковичем і його людьми, що можете про це сказати?

- Ця тема виникає щоразу перед виборами. Її полюбляють «обсмоктувати» мої опоненти чи то для дискредитації, чи то для власного піару, бо більше не мають що сказати людям.

Скажіть, якщо б я був прибічником Януковича, чи був би з перших до останніх днів протестного руху на Майдані Незалежності? Чи очолював би Громадську раду Майдану, яка об’єднала в себе більше 100 громадських рухів київського Майдану? До речі, мої намети на Майдані з’явилися одними із перших. Перша барикада на Трьохсвятительській, після побиття студентів – 30 листопада, де тоді ще не було жодної партії, будувалася нами, громадськими активістами. Крім того, в найскладніший період Майдану, я започаткував навчально-тренувальний центр для учасників протестів – «Майдан-Січ». Мене тричі обирали делегатом від київського Майдану на форуми Євромайданів, які проходили у Харкові, Одесі та Києві. Саме я ініціював відставку прокурора Пшонки під час Форуму Євромайданів в Одесі. Скажіть, чи міг прихильник Януковича, брати активну участь у протестах проти режиму Сім’ї?

- Напевно ні. А як Ви оцінюєте свій шанс на перемогу?

- Ми пройшли Майдан. Втратили Крим. Ми маємо військову агресію Росії на Донбасі. Сподіваюсь, що цього разу народ не обдурити, бо за цей час ми стали свідомими, відповідальніші і розумніші. Кожен з нас зробив висновки по діях і бездіяльності тих чи інших посадовців, депутатів та чиновників. Пустослів’ям, красивою картинкою і гречкою, сподіваюся, тепер українців не купити. За порожні гасла і розрекламований по телебаченню партійний бренд ми вже голосували. І якщо б ми, українці, не вийшли на Майдани, обидва гасла – «Юлі волю» і «Ми їх зупинимо» – не були б виконані. Сьогодні знову прислали до нас «парашутистів», які сподіваються обманути виборців використовуючи прізвище президента. Сподіваюся, що люди обиратимуть не красиві і порожні гасла, а реальний план дій. Тоді переможемо, і я, і Дрогобиччина.

Кор. «ГЗ»Создан 26 сен 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
немо 03 окт 2014 ответить
гарна замовна стаття. карєрист він:) досить людям брехати. журналюги срані
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником