ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Зустрічі кандидатів з пресою: Михайло Задорожний, Ігор Курус, Михайло Коваль
Михайло Задорожний – за здорову конкуренцію

1 жовтня ц.р. депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний провів першу прес-конференцію як кандидат у народні депутати України у виборчому окрузі №121.

Насамперед Михайло Леонович продемонстрував журналістам копію постанови Центральної виборчої комісії від 29 вересня про його реєстрацію як кандидата. Він додав, що перед тим зіткнувся із несподіваними проблемами з реєстрацією через незначні претензії до заповнення документації.

Цікаво, що у 2012 році М.Задорожний подавав аналогічний пакет документів і тоді не виникало жодних претензій. Кандидат у депутати висловив припущення, що це, можливо, не випадковість, а намагання когось із інших претендентів позбутися конкурента на виборчих перегонах.

Відтак Михайло Задорожний повідомив, що ще під час парламентських виборів 2012 року об’їздив практично всі населені пункти виборчого округу, мав багато зустрічей, де презентував свою передвиборну програму. Люди її схвалили. З цією програмою (із деякими доповненнями) йде й на вибори у 2014-му, бо переконаний, що Дрогобиччина варта, щоби про неї дбали.

М.Задорожний зареєструвався кандидатом у народні депутати, щоби мислячі виборці Дрогобиччини мали право вибору, адже здорова конкуренція у будь-якій сфері, у тому числі й між кандидатами, є рушієм прогресу.

Кандидат має досвід депутатської діяльності у Дрогобицькій районній раді двох скликань. Двічі обирався депутатом Львівської обласної ради, очолює постійну комісію облради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку.

Оволодів принципами формування бюджету, підготовки цільових програм, добре знає інфраструктуру регіону, посприяв у реалізації багатьох проектів. Тож, маючи такий досвід, хоче попрацювати для громади краю на всеукраїнському рівні.

У випадку обрання Михайло Задорожний, як самовисуванець, планує працювати у парламентському комітеті такого ж профілю, як очолювана ним сьогодні комісія облради, і приєднатися до політичної команди національно-демократичного спрямування, яка близька йому за переконаннями і буде союзником у роботі в окрузі.

Акцент у своїй депутатській діяльності планує робити насамперед на внесенні змін до законодавчих актів, які можуть полегшити функціонування органів місцевого самоврядування. Для цього прагне регулярно зустрічатися з міськими, сільськими, селищними головами, керівниками райдержадміністрації, райради, аби почути пропозиції про потреби місцевих громад.

Відповідаючи на численні запитання журналістів, Михайло Задорожний закликав виборців звертати увагу на дієвість кожного кандидата, його здатність працювати у сфері законотворчості, а не на ім’я популярної політичної партії, яка його висунула. Бо такий обранець у парламенті відстоюватиме насамперед інтереси політичної сили, а в же потім – громади, яка його обрала. А проголосувати за конкретну партію, якій симпатизує виборець, можна у другому бюлетені – зі списком партій.

М.Задорожний пообіцяв регулярно звітувати перед виборцями (як це робить і зараз), запевнив, що готовий дебатувати з будь-яким іншим кандидатом. Він також  висловив сподівання, що паростки громадянського суспільства, які зараз з’явилися, допоможуть усім нам зробити правильний вибір і країна таки зміниться на краще.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Ігор КУРУС: «26 жовтня – день всенародної люстрації»

26 жовтня 2014 року увійде в історію як день всенародної люстрації, коли громадяни України зможуть «викинути» на смітник історії політиканів, діяльність яких призвела до кровопролиття, тисяч смертей, втрати території і агресії з боку Росії. Про це 30 вересня на прес-конференції заявив кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №121 Ігор Курус.

«Ми не повинні віддати свої голоси за жодного чинного депутата чи партію, які представлені у Верховній Раді, бо це політики, які не зуміли зупинити кровопролиття в Україні! Через їхню бездіяльність ми змушені були стояти на Майданах, втратили Крим, зустрічаємо Героїв у трунах, які з автоматом в руках протистоять озброєній до зубів армії Путіна», - зазначив кандидат у народні депутати.

Ігор Курус розповів, що мав декілька пропозицій щодо висунення кандидатом від різних політичних сил, але погодився на пропозицію Радикальної партії Олега Ляшка, оскільки Україні потрібні радикальні зміни. «Сьогодні настав час радикальних змін. Політичні «вошкання», до яких звикли політичні сили, відійшли в минуле.

Я хочу змінити систему влади, щоб не політики нав’язували нам свої ідеї, а депутати виконували волю народу. Багато чого можна змінити без депутатського мандату, що я і робив останні роки, але змінити систему влади, не маючи повноважень чи шляхом вуличного протистояння в Україні, неможливо», - повідомив політик.

Під час заходу І.Курус також презентував свою ініціативу зі створення на Дрогобиччині Ради народного депутата. Це дасть змогу підтримувати постійний контакт  з мешканцями Франкового краю через обраних громадою представників. Він також наголосив, що вибори до Ради народного депутата відбуватимуться вже найближчими днями під час особистих зустрічей кандидата з краянами. Ігор Курус закликав земляків брати активну участь у виборах, оскільки широке залучення громадян до управління державою – це запорука суспільного миру, який нам так необхідний у час російської агресії.

Також кандидат наголосив, що у нього збереглися усі побажання краян, які були зібрані під час попередньої виборчої кампанії. На запитання журналістів, коли він планує виконувати пропозиції народу, відповів, що значна кількість побажань вже виконані, але є запити, які стосуються інфраструктури, і їх реалізація можлива лише за сприяння народного депутата – через можливості впливу на відповідальних за цей напрям чиновників.

Підсумовуючи, Ігор Курус зазначив, що сьогодні всі мають об’єднатися довкола реальних і ефективних кроків, які врятують Україну від зовнішнього ворога, а Дрогобиччину – від чиновницького бюрократизму.

«Ми маємо почати будувати справедливу Україну у кожному місті та селі, а не чекати команди з Києва. Настав час перемагати», - наголосив кандидат у народні депутати.

На завершення Ігор Курус відповів на численні запитання журналістів. Вони стосувалися як політичної та економічної ситуації в країні, так і проблематики дрогобицького регіону – зупинки промислових підприємств, перспектив розвитку курортів Трускавця і Східниці, ремонту доріг, екологічних проблем Стебника й Борислава. Також пан Курус повідомив, що бере активну участь у підготовці до святкування ювілею І.Франка у 2016 році. Цей рік планують оголосити Роком Франка, зробити Нагуєвичі справжнім туристичним центром тощо.

У прес-конференції також взяли участь керівник районного штабу Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Смола та довірена особа кандидата І.Куруса Володимир Стецівка.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Михайло Коваль презентував передвиборну програму

Кандидат виступив з ініціативою оплатити виготовлення проектної документації житлового кварталу для учасників АТО

Першого жовтня кандидат у народні депутати України у виборчому окрузі №121 Михайло Коваль представив дрогобичанам передвиборчу програму та розповів про своє стратегічне бачення розв’язання проблем краю.

Михайло Васильович, висунутий кандидатом від «Блоку Петра Порошенка», повідомив, що його передвиборна програма складається із двох частин – загальнодержавної та місцевої тематики і розроблена у контексті програми Президента України. Тому й має назву «Жити по-новому».

Зокрема, на державному рівні кандидат добиватиметься повного перезавантаження та децентралізації влади з одночасною антикорупційною люстрацією судових, правоохоронних, податкових і митних органів. Україна має стати справді правовою державою. Кадровий склад держслужбовців слід оновити на 70%.

Окрім того, державі зараз терміново необхідно реформувати економіку за європейським прикладом, а також значно поліпшити умови ведення бізнесу як основи для збільшення інвестицій та створення робочих місць. Серед запропонованих тез – зменшення кількості і розміру податків, виведення капіталу із тіні й перекриття доступу олігархам до офшорних зон, куди вимиваються кошти з України. Слід створити привабливі умови для залучення іноземних інвестицій, а також до 30% зменшити рівень монополії компаній, які надають послуги на ринку постачання енергоносіїв.

Кандидат разом із командою однодумців працюватиме над забезпеченням європейського рівня соціального захисту населення, освіти та медицини (особливо сільської). Це уможливить підвищити середній рівень тривалості життя українців.

Дуже важливим завданням є остаточне викорінення корупції з влади. Значну увагу мусимо приділити збільшенню чисельності і головне – модернізації армії України, щоб гідно протистояти агресору.

На переконання Михайла Коваля, необхідно припинити популізм у середовищі політиків, а з державницьким підходом займатися конкретними справами.

Окреслив кандидат й основні завдання на регіональному рівні. Це:

- невідкладне забезпечення на постійній основі матеріальної, соціальної та суспільної підтримки сімей військовослужбовців, загиблих під час АТО, а також важкопоранених під час бойових дій. Зокрема, у Дрогобичі сесія міської ради незабаром розгляне питання про виділення земельної ділянки під квартал індивідуальної забудови для учасників АТО.

Оскільки у міському бюджеті є проблеми з коштами, кандидат Михайло Коваль вирішив взяти на себе зобов’язання оплатити виготовлення проектно-кошторисної документації такого кварталу. Як тільки міськради прийме таке рішення, кошти відразу будуть переказані;

- забезпечення якісного водопостачання та екологічного водовідведення, особливо у Бориславі і Трускавці. Також слід провести ревізію комунальних тарифів;

- організація й фінансування капітальних ремонтів міського ліфтового господарства.

- забезпечити якісне сполучення між районними населеними пунктами. Адже, за словами Михайла Коваля, котрий зустрічається з виборцями у різних населених пунктах, таких занедбаних доріг як у Дрогобицькому районі він раніше не бачив;

- відновлення роботи великих промислових підприємств – ВАТ «НПК-Галичина» та ПАТ «ДЗАК» шляхом митного регулювання (зменшення акцизів на ввезення нафти, підвищення мита на імпорт вживаних автокранів), проведення перемовин з власниками щодо відновлення виробництва і виконання ними інвестиційних зобов’язань;

- державне фінансування будівництва, відновлення та реконструкції мостів;

- ліквідація наслідків довготривалого видобування нафти і газу та зменшення загазованість навколишнього середовища. Ця проблема особливо актуальна для Борислава;

- зелене світло малому та середньому бізнесу;

- розвиток сільської медицини – ФАПів, інституції сімейних лікарів;

- відновлення функціонування колишніх відомчих дитсадків;

- розвиток курортів Трускавця і Східниці, як міжнародних оздоровчих центрів, зі статусом державних, їхня популяризація;

- забезпечення енергетичної незалежності шляхом диверсифікації постачання газу. Спільними зусиллями – впровадженням енергозберігаючих технологій та економією – зменшити споживання енергії.

На завершення виступу Михайло Коваль запевнив, що у випадку обрання передвиборна програма буде його дороговказом у депутатській діяльності і запропонував укласти договір між громадами округу та депутатом щодо реалізації цієї програми і наказів виборців.

Зустріч із журналістами підсумував керівник виборчого штабу кандидата Михайла Коваля Володимир Ямельницький. Він зазначив, що кандидат не обіцяє нічого, що неможливо було би реалізувати і якщо стане депутатом – постійно працюватиме в окрузі.

Ярослав ГРИЦИК

 Создан 03 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником