ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


РИНОК ПРАЦІ. Сторінка Стебницького міського центру зайнятості
Успішний підприємець: актуально та перспективно

Державна служба зайнятості усіляко підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, допомагаючи їм у започаткуванні власної справи.

З цією метою їм надається організаційна, консультаційна, правова та фінансова підтримка, організовується навчання з основ підприємницької діяльності. Якщо людина втратила роботу і її професія є не затребуваною на ринку праці, варто звернутися до центру зайнятості, де їй буде надано статус безробітного. Фахівці служби зайнятості запрошують безробітних відвідати інформаційні семінари, серед них і тематичні з основ підприємництва: «Як започаткувати власну справу», «Від бізнес-ідеї – до власної справи». Такі заходи спрямовані на орієнтацію шукачів роботи на підприємницьку діяльність, надання загального уявлення про започаткування бізнесу. Учасників інформують про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, можливості відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості.

Щоб допомогти людині визначити її підприємницький потенціал, обрати професійну діяльність, до якої у неї є схильність, інтерес та прагнення, і є можливість реалізувати їх у бізнесі, проводиться профдіагностичне обстеження майбутнього підприємця. Фінансова підтримка полягає у виплаті допомоги з безробіття одноразово для започаткування власної справи. Можливо, цих коштів недостатньо для цілковитої організації бізнесу, але для початку, за словами багатьох безробітних, це неабияка підтримка. Є можливість закупити потрібне обладнання, орендувати приміщення та зробити ремонт. А для підприємця-початківця це дуже важливо. Якщо людина твердо вирішила покінчити із кар’єрою найманого працівника та розпочати власну справу, служба зайнятості ще й допоможе опанувати ази підприємництва. Безробітним пропонується пройти навчання на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець», де слухачі ознайомлюються з основами ринкової економіки, організації підприємницької діяльності, трудового законодавства та соціального захисту, маркетингу, менеджменту, оподаткування та бухгалтерського обліку тощо. Результатом навчання є розробка та захист бізнес-плану перед комісією з питань надання одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності.

У Стебницькому міському центрі зайнятості з початку 2014 року розпочали власний бізнес дев’ять безробітних, які скористалися соціальною послугою служби зайнятості з одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності за кошти фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, а й упевненості у своїх силах. Хтось  тривалий час перебуває на обліку в центрах зайнятості  та живе на державну допомогу. Але є й ті, хто, застосувавши власні ділові риси, спробував відкрити власну справу.

Сьогодні ринок послуг розвивається досить високими темпами. Незважаючи на здавалося б велику кількість крамниць, перукарських салонів у нашому регіоні, все таки розвиток малого бізнесу на Дрогобиччині є пріоритетним.

Так, колишня безробітна Оксана Ірод за підтримки центру зайнятості вирішила відкрити салон краси. Марія Данилів – започаткувала власну справу у сфері туризму, Тарас Кручай – у сфері торгівлі, Ольга Микита – у сфері надання бухгалтерських послуг та ін.

Можна лишень гордитися тим, що когорту підприємців поповнюють ініціативні і енергійні люди. За ними – майбутнє. Бо відроджуватиметься галицький край, формуватиметься середній клас, зростатиме добробут родин.

Леся КАЧМАР, директор Стебницького центру зайнятості

 

Заохочуємо безробітних до самозайнятості

У зв’язку з відзначенням у першу неділю вересня професійного свята – Дня підприємця – у приміщенні Стебницького міського центру зайнятості відбувся «круглий стіл» за участю місцевих підприємців та осіб, котрі започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості.

Було обговорено низку проблем, які доводиться долати тим, хто самотужки господарює, забезпечуючи роботою себе та інших.

Приватні підприємці розповіли про перші кроки у бізнесі, поділилися планами на майбутнє, дали слушні поради землякам щодо відкриття власної справи. Як зазначили, вони ніскільки не жалкують, що стали на рейки підприємництва, позаяк перед ними відкрилися набагато ширші можливості, виникло бажання постійно розвиватися й вдосконалюватися.

Фахівці центру зайнятості ознайомили учасників заходу з можливостями служби зайнятості, що всіляко підтримує безробітних у бажанні реалізувати бізнес-ідеї, надаючи інформаційну та фінансову допомогу.

Цього року за допомогою Стебницького МЦЗ власну справу започаткували восьмеро мешканців міста. Натомість працедавців ознайомили з державними преференціями для підприємств, які створюють нові робочі місця і працевлаштовують на них безробітних. У цьому разі вони можуть отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску.

Посадовці служби зайнятості також висловили глибоку вдячність працедавцям за активне сприяння реалізації державної політики зайнятості й ведення соціально відповідального бізнесу.

Г.ФІРКО, головний спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями Стебницького міського центру зайнятості

 

Розширено можливість отримання компенсацій

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014р. №437 внесено зміни до ПОРЯДКУ компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013р. №347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Нове робоче місце – робоче місце, яке створене у зв’язку зі створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце терміном не менше ніж на два роки за направленням територіального органу зареєстрованих безробітних з категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ст.14 Закону України «Про зайнятість населення».

Право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Більш детальну інформацією можна отримати в особистих консультантів відділу взаємодії з роботодавцям Стебницького міського центру зайнятості за адресою: м.Стебник вул. А.Мельника,6 або за телефонами: 44-20-80,44-10-96.

 

До уваги роботодавців!

Відповідно до статті 47 Закону України «Про зайнятість населення», наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014р. №468 затверджено Зміни до Порядку надання допомоги із часткового безробіття, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 07 березня 2013 року №103.

Зазначені зміни розроблено з метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Це, передусім, скорочення обсягів виготовлення продукції на підприємстві або в цеху, дільниці із замкнутим циклом виробництва (структурному підрозділі підприємства, у якому здійснюються всі етапи технологічного процесу з виробництва певного виду продукції у межах такого підрозділу), що має невідворотний і тимчасовий характер, триває від трьох до шести місяців, не залежить від працедавця і працюючих, через що понад двадцяти відсоткам працівників підприємства (цеху, дільниці) робочий час скорочений на 30 і більше відсотків місячної норми. Допомога з часткового безробіття надається з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а її тривалість не може перевищувати 180 календарних днів упродовж року.

Рішення щодо надання допомоги з часткового безробіття прийматиме спеціально створена комісія, до складу якої на паритетних засадах входять спеціалісти центру зайнятості, структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та управління економіки місцевої державної адміністрації, територіального органу Державної інспекції з питань праці, представники сторін соціального діалогу від профспілок і працедавців.

Більш детальну інформацією можна отримати в особистих консультантів відділу взаємодії з роботодавцям Стебницького міського центру зайнятості за адресою: м.Стебник, вул. А.Мельника,6 або за телефонами: 44-20-80,44-10-96.Создан 10 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником