ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Ще раз про кандидатів: Михайло Задорожний, Григорій Дем'янчик, Ігор Курус, Михайло Коваль
Найкраще іспит склав Михайло Задорожний

13 жовтня представники громадських організацій Дрогобича організували «круглий стіл» для аналізу та обговорення передвиборних програм кандидатів у народні депутати у в/о №121. Адже громада має знати, які зобов’язання бере на себе кандидат у випадку перемоги, аби потім спитати про виконання.

До участі у засіданні запросили самих кандидатів-мажоритарників, журналістів, громадських активістів. Однак для участі у «круглому столі» прибули лише троє претендентів на депутатський мандат: Михайло Задорожний, Сергій Розора та Богдан Матківський. Зголосмився і представник Ігоря Куруса Іван Андруневчин, та присутні вирішили ставити запитання лише кандидатам особисто.

У ролі модератора зустрічі виступив Володимир Кондзьолка. Він коротко проаналізував передвиборні програми, кожного з 12-и кандидатів, опубліковані на офіційному сайті ЦВК. Наголос робився на три позиції: системні зміни у державі; бюджетна та економічна політика; розв’язання проблем виборчого округу. Відтак слово надали претендентам.

Порівнюючи виступи та участь у дискусії трьох кандидатів, перевагу можна віддати голові правління Дрогобицької райспоживспілки Михайлові Задорожному. Відчувається його досвід депутатської діяльності у районній (дві каденції) та обласній (дві каденції) радах. Кандидат добре володіє принципами формування бюджету, підготовки цільових програм, обізнаний з інфраструктурою регіону, найболючішими проблемами місцевого самоврядування. М.Задорожний виступає за розширення повноважень місцевих територіальних громад, підтримує проведення адміністративно-територіальної реформи. Але децентралізація влади має бути підкріплена відповідним фінансовим ресурсом, щоби місцева влада отримала не лише більші повноваження, а й мала кошти для утримання усієї інфраструктури.

Головне завдання нардепа Михайло Леонович вбачає у законотворчій діяльності, тобто написанні чи внесенні таких змін до законів, щоби вони сприяли у розвитку як місцевих громад, так і української економіки загалом. Також слід прийняти закон про реприватизацію, обкладати податком кошти, що перераховуються до офшорних зон.

А ще М.Задорожний пропонує заборонити у містах виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства чи садівництва з наступним їх перепрофілюванням під індивідуальне житлове будівництво.

Доволі радикальними є основні тези передвиборної програм підприємця Сергія Розори. Зрештою, це відповідає і характеру самого кандидата. Він виступає за різке реформування влади, люстрацію, розширення прав територіальних громад і переконаний, що міських, сільських, селищних голів необхідно обирати у два тури – аби вони мали підтримку понад 50% виборців.

Передвиборна програма кандидата Богдана Матківського – учасника АТО, генерального директора ТзОВ «ЗЕТ-Автор» – є найбільш лаконічною і частково пов’язаною з його сферою діяльності – реалізацією в Україні проекту «Програма ЗЕТ», з яким можна детально ознайомитися в Інтернеті. Також Богдан пропонує ввести пільгове оподаткування для магазинів, котрі торгують соціальними товарами, вживати радикальних заходів для виведення коштів з тіньової економіки, а люстрацію влади проводити упродовж щонайменше десяти років.

Дискусія тривала понад дві години. Організатори «круглого столу» подякували всім за участь і закликали інших кандидатів взяти участь в громадському обговоренні їхніх програм.

Ярослав ГРИЦИК 

 

Найвища нагорода полковнику Дем’янчику, або Як відроджуються козацькі національні традиції

Відколи розпочалися військові дії на сході України, відтоді Львівський обласний козацький осередок (керівник – Роман Поточняк) здійснює активну волонтерську діяльність, бере безпосередню участь у матеріально-технічному забезпеченні військової частини А-1108, особовий склад якої сьогодні проявляє високу мужність і героїзм. Три реактивні батереї 15-реактивного артилерійського полку ОК «Північ», яким командує полковник Григорій Дем’янчик, стоять на кордоні із Росією, створюючи бойовий і стримувальний фактор.

Громадські організації, зокрема «Міжнародний Союз Козацтва» вважає за потрібне повернути нашій армії українські традиції як у назвах, так і почестях, нагородах. Ця думка нуртує у державних структурах. Отже, цілком виправдано, що у День Пресвятої Покрови Верховний отаман Міжнародної громадської організації «Міжнародний Союз Козацтва» П.Гуляков видав наказ про нагородження військовослужбовців в/ч А1108 ЗСУ орденами і медалями.

Орден «Пресвятої Богородиці-Покрови Козацтва» отримав командир – полковник Григорій Дем’янчик. Орденом «Петро Сагайдачний» нагороджені майор Сергій Гуца, капітан Григорій Панченко, капітан Максим Тимошенко, старший лейтенант Володимир Кожановський, старший лейтенант Роман Квітинський.

У козацькому переліку нагород є орден «Вірність козацьким традиціям». Ними удостоєні старший лейтенант Павло Шемердяк, старший прапорщик Тарас Віцик, старший прапорщик Іван Петруняк, старший прапорщик Іван Шиян, прапорщик Олексій Єрешев, прапорщик Михайло Стрілецький, старшина Микола Стеців.

Медалі «Покрова Пресвятої Богородиці» з рук керівника осередку Романа Поточняка, його заступника Олександра Вуйка отримали сержант Петро Галишин, молодший сержант Микола Заблоцький, молодший сержант Юрій Деренько, старший солдат Любомир Яцуляк, старший солдат Василь Паховчишин, солдати Ігор Поліжак, Юрій Косик, Володимир Піхоцький.

Привітав своїх побратимів полковник у запасі Микола Крук.

Священик Іван Гнатів, капелан згаданої частини, у своєму благословенному напутньому слові побажав військовим національного духу і віри у виборі професії захисника Вітчизни.

Згодом підрозділи полку пройшли урочистим маршем.

В.Т.

 

Курус – горда і мудра людина 

Володимир Стецівка у 1990 році був наймолодшим депутатом першого демократичного скликання у Дрогобицькій районній раді. Тому й довірили йому у складі «четвірки»: Крамарець – Кривий – Стецівка – Пильо» урочисто підняти український стяг на фронтоні приміщення влади.

Вир політичної звитяги скерував його під націоналістичні прапори КУНу, і відтоді він у цій політичній партії. Молодий політик ніколи, впродовж 20 років, не шукав для себе брендової, тимчасової вигідної парасольки, він дотримувався декалогу КУНу, і за це варто його поважати. Нині він є довіреною особою кандидата у народні депутати України Ігоря Кураса. Які обставини, фактори визначили такий його вибір, і як обґрунтує він успішність «походу» за депутатський мандат нашого краянина, стебничанина.

- Ігоря знаю давно, ми майже однолітки, тому наш духовний камертон налаштований на одну хвилю, і в нас немає непорозуміння в поглядах на національно-світоглядні засади нації. І хоч Ігор не належить до жодної партії, у душі, помислах і діях він – націоналіст. І ще одне, він є з тих шляхетних галичан, які, досягнувши певних висот у суспільстві, не кичаться своїм статусом. Це надзвичайно працьовита людина, вміє вчитися, швидко опановує нову для себе територію. Ігор мислячий, виважений, він певною мірою нагадує Михайла Гориня. Він прагне перебувати на вістрі творення сучасної історії України. Намет Кураса на київському Майдані у листопаді 2013 року стояв одним із перших. Він дбав, щоб протестувальники мали гідні польові умови, і це теж багато про що говорить. Знаєте, люди мають здатність мімікрувати (пристосовуватися, перевтілюватися) залежно від ситуації. Кураса ця хвороба обминула, і це важлива риса характеру особистості. І, навіть, якісь дріб’язкові невдачі не вносять поправки у його правила поведінки чи вчинків. Багато з проектів започатковані ним знайшли логічне втілення. Читачі вже мали змогу ознайомитися з ними, тому не варто вкотре їх дублювати. Не вміє ігор зупинятися на півдорозі, і цей його азарт підкреслений розумною розважливістю характеру. Його інтелектуальний доробок постійно оновлюється новими знаннями. Він викристалізувався, як поміркований і здібний політик.

Завдяки властивостям його характеру не сумніваюся, що Ігор зуміє знайти аргументи у відстоюванні інтересів краю. Йому властиве почуття меценатства.

Слава Богу, що він позбавлений пихатості і гордині, і навіть краяни переконалися в цьому, спілкуючись з ним чи то у Києві, чи в рідних краях.

Кажуть, що у коханні слід послуговуватися серцем, у пошуках друга – розумом, у виборі оборонця-захисника – і одним, і другим.

- Отже, ви переконуєте виборця, що саме Курус наділений багатьма чеснотами бути виразником інтересів держави, краю.

- Знаю одне, Ігор ніколи не лукавитиме перед виборцями, не обнадіюватиме їх улесливими обіцянками, він людина гонорова, принципова і відповідальна.

Тож краянам не буде соромно за депутата Куруса.

Олена СЕНЮТА

 

«Вся Україна» за Ігоря Куруса!

Політична рада партії “Вся Україна” оголосила про свою підтримку Ігореві Курусу як кандидату в народні депутати по 121 Дрогобицькому виборчому окрузі, на позачергових виборах до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня.

У заяві зазначено, що сьогодні ключовим питанням для виживання країни є проведення реформ. Не імітація, не популізм, а саме радикальні реформи! Тому партія «Вся Україна» вирішила підтримати об’єднаного кандидата від реформаторських патріотичних сил – Ігоря КУРУСА.

«Ми знаємо його не лише за словами, а й за вчинками! Знаємо як людину, котра зробила рішучі кроки для українізації та захисту інформаційного простору України, котра змусила олігархів перевести українською мовлення на телевізійних каналах та радіостанціях. Ми, разом з Ігорем КУРУСОМ, були в кампанії «Я – за Україну в Європі» минулого літа, разом будили до боротьби громадянське суспільство, стояли на Євромайдані. Разом творили громадянську кампанію «За відповідальну владу», – заявив лідер партії Ярослав Погарський.

Нагадаємо, свою підтримку Ігореві Курусу, як кандидату в народні депутати України на позачергових парламентських виборах по 121-му Дрогобицькому виборчому окрузі, вже висловили Антикорупційний комітет Майдану та політична партія «Сила людей».

Олена СЕНЮТА 

 

Луценко за Михайла КОВАЛЯ

Торкнувшись проблем Дрогобиччини, Юрій Луценко гірко констатував факт, що наш край знаходиться в глибокому занепаді. «Якщо Дрогобцький педуніверситет є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством міста, то це смішно, і грішно», – зазначив політик. Однією з причин Луценко назва повне відмирання радянської економіки і відсутність інвестицій в регіон. Як результат – розвал підприємств, безробіття, занепад.

«Дрогобиччина потребує дуже сильного лобіста своїх екнономічних інтересів, своїх екологічних проблем в Києві, який би забезпечив командний зв’язок із Президентом та президентською більшістю в парламенті. Михайло Коваль, який іде по Дрогобицькому мажоритарному округу від Блоку Петра Порошенка – це людина, яка практично з нуля, без жодної бюджетної копійки, не перебуваючи на жодних державних посадах, створила кілька тисяч робочих місць. Як політик гартувався в Українському народному русі, був депутатом обласної ради, де очолював комісію з питань екології, природних ресурсів та рекреації , дуже добре знає екологічні проблеми регіону.

Якщо близько 72% голосів виборців Дрогобиччини віддали за Президента Петра Порошенка, то просимо підтримати не тільки його партійний список, який очолюють відомі люди, але й проголосувати за нашого кандидата Михайла Коваля. Людина, яка зробила себе сама, і дала можливість іншим працювати, знається на проблемах краю – сьогодні достойний стати зв’язковим між Дрогобичем, Президентом і парламентською більшістю в парламенті» – наголосив Юрій Луценко.

І додав: «Час єднатись» – це не політичне гасло, це рецепт нашого виживання в умовах зовнішньої загрози. На виборах ми також повинні об’єднатись, щоб дати можливість Президентові виконати його європейську програму, і за 5 років подати заявку для вступу в ЄС. Напад Путіна на Україну є спробою зупинити нас на шляху до євроінтеграції. Однак, коли ми майже розбили терористів, Путін ввів регулярні війська. Наша армія, яка цілеспрямовано знищувалася останні 23 роки і на озброєнні якої техніка 60-70-их років, зіштовхнулася не тільки із чисельною, але й технічною перевагою в рази, проте його план провалився: ми об’єдналися від заходу до сходу. Українці, які розмовляють російською, залишилися українцями і стіною стали на захист своєї країни. Слава Україні».Создан 20 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником