ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


«Хай смачний вареник всіх єднає нині» **** «Кантус» отримав визнання
«Хай смачний вареник всіх єднає нині»

Десятого вересня у Дрогобицькому професійно-політехнічному ліцею відбувся VІ Міжнародний фестиваль вареників – однієї із найулюбленіших страв українців.

Під час урочистого відкриття учасників заходу привітали секретар міської ради Тарас Метик та директор ліцею Володимир Ткач.

За титул найкращого кулінара у приготуванні вареників змагалися 11 команд. Усі дуже старалися, намагаючись здивувати журі оригінальною рецептурою та складниками. Дехто готував декілька видів традиційної української страви.

Так команда середньої технічної школи з м.Пєштяни (Словаччина) приготувала шоколадні пироги із сиром; садівничо-технічної школи з м.Літомишль (Чехія) – вареники із маком; учні комплексу шкіл №2 із м.Остжешув (Польща) – вареники зі сиром і шкварками; Бориславського професійного ліцею – вареники з маком, картоплею та домашньою підливою й узваром; Стебницького професійного ліцею – з халвою і мигдалем, із бринзою і базиліком; Львівського міжрегіонального центру ПТО художнього моделювання і дизайну – вареники з гречкою і квашеною капустою, зі сиром і тмином; Погірцівського ВПТУ – вареники з картоплею і грибами, із сиром та родзинками; Самбірського професійного ліцею сфери послуг – вареники з фаршу, з сиру і винограду, з картоплею і грибами; Самбірського професійного ліцею – вареники з чорносливом і горіхами, з картоплею і грибами; Меденицького професійного ліцею – вареники з ліверним фаршем, з вишнями; Дрогобицького професійно-політехнічного ліцею – вареники з бринзою, з персиками та іншими фруктами. Оригінально виглядали синьо-жовті вареники, приготовані поза конкурсом вихованцями міжрегіонального центру ПТО художнього моделювання і дизайну.

Доки команди поралися з тістом та начинкою на кухні, в актовій залі гості свята переглянули концертну програму. Паралельно на подвір’ї ліцею проходила виставка квітів та дарів осені.

Як кажуть, смачно приготувати – це половина справи, треба ще вміти гарно подати. Тому кожна команда попрацювала ще й над сервіруванням столу, подбала про однострої, а під час презентації мала якнайкраще розповісти про приготовлену страву. Причому деякі з учасників читали вірші, співали пісень і навіть ставили коротенькі сценки.

Як не смакували члени журі кулінарними витворами учасників конкурсу, визначити переможців вони так і не змогли. Тож дегустаційна комісія вирішила нагородити почесними грамотами та подарунками усі команди, адже кожна страва була по-своєму вишуканою, оригінальною і дуже смачною.

Почесну місію нагородження виконали заступник директора обласного департаменту освіти, начальник управління профтехосвіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Роман Бабій та заступник голови правління кредитної спілки «Бойківщина» Богдан Щипанюк. Допомагала їм чарівна й гостинна ведуча фестивалю, заступник директора з навчально-виховної роботи Дрогобицького професійно-політехнічного ліцею Ольга Хомишак.

Задоволені таким рішення журі, учасники конкурсу раділи можливості поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом роботи та цікавими рецептами. Особливим попитом користувалися секрети господинь, що саме слід зробити, аби тісто вареників було м’яким і не розварювалося.

Ярослав ГРИЦИК, Леся ГРИЦИК

Фото Я.ГРИЦИКА 

 

«Кантус» отримав визнання

Одинадцять років тому викладач хорового співу та фортепіано Трускавецької школи мистецтв Неля Кішкан організувала колектив з учнів старших класів. Разом із дітьми вибрала назву хору «Кантус» (з латинської «пісня»). І відтоді юні співаки досягнули чималих успіхів і набули великої популярності.

«Кантус» – активний учасник культурно-мистецьких заходів міста, обласних конкурсів, регіональних та міжнародних фестивалів. Уже у 2006 році хор серед споріднених колективів Львівщини стає другим лауреатом конкурсу. А наступного року здобуває «Гран-прі» ІІ-Всеукраїнського конкурсу-фестивалю мистецтв «Кришталевий Трускавець». У 2011 році на обласному конкурсі «Кантус» стає переможцем, а через два роки – дипломантом міжнародного фестивалю дитячих хорових колективів «Ми діти твої, Україно». Плідним для юних співаків став поточний рік; у квітні вони виступили в ролі почесних гостей на Всеукраїнському фестивалі, а через місяць здобули призове місце на обласному конкурсі хорових колективів Львівщини. Цей послужний список «Кантуса» і став інформаційним приводом для інтерв’ю з Нелею Кішкан. Бо відрадно, коли у суспільстві продовжуються пісенні традиції, та ще й у виконанні початкуючих митців.

- Панно Нелі, хто чи що стало визначальним у виборі професії?

- Моя мама Катерина, до речі, теж викладач теоретичного відділу у Трускавецькій школі мистецтв, із самого мого дитинства прищеплювала навики до музики. Мені це імпонувало, тому переді мною не стояла ділема щодо вибору професії. Я закінчила Дрогобицьке державне музичне училище по класу фортепіано та Дрогобицький державний педуніверситету за спеціальністю «хормейстер».

- І відтоді…

- Продовжую вчити дітей співу і грі на фортепіано. Окрім цього, керую церковним хором «Голос душі» у кафедральному храмі Пресвятої Трійці в Дрогобичі.

- А які твори складають основу концертного репертуару «Кантуса»?

- Української і зарубіжної класики, обробки народних пісень, духовна музика, колядки та щедрівки, твори сучасних композиторів. Зокрема, тривала і плідна співпраця пов’язує хор «Кантус» із сучасною композиторкою, заслуженою артисткою України Лесею Горовою. У нас є спільний проект, віддзеркалений в альбомі «Відчинилося життя». Цей тандем зобов’язує хор «Кантус» до концентрації власних можливостей і надзвичайної відповідальності. Приємно, коли зерна, які доглядаєш, проростають, а удвічі радісно, коли пожинаєш плоди своєї праці. Я пишаюся, що маю учнів-випускників, які продовжують справу своїх вчителів, зокрема Олександрою Витрикуш, котра працює викладачем по класу фортепіано в нашій школі, Мар’яною Зубрицькою – співачкою Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина», Софією Яблонською – студенткою вокального відділу Дрогобицького музучилища, Марією Чернегою – ученицею хорового відділу музичної школи-інтернату при Київській консерваторії, Аліною Лебедович – вокалісткою.

- Інколи творчі люди в глибині душі мають претензії до своєї професії, ревізують свій вибір і т.д. Чи ці та інші сумніви турбують вас?

- Всіляко буває, але я за все дякую Богу, що дав мені дар до справи, якою займаюсь, а тому на кожне заняття іду з любов’ю, з новими творчими ідеями, з певною метою для досягнення конкретної мети. Кожна зустріч із дітьми, спілкування з ними підсилює мій правильний творчий вибір.

Володимир ТУРМИС

 Создан 20 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником