ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


МЕДИЧНА СТОРІНКА "ГЗ"
Разом проти раку грудей

6-20 жовтня – всеукраїнські дні боротьби з раком грудної залози

Рак грудної залози посідає в Україні та Львівській області першу сходинку в структурі захворюваності на рак серед жінок репродуктивного віку.

Щорічно на рак грудної залози в нашій країні хворіє понад 15 тис. жінок, помирає близько 7700 жінок. У Львівській області щороку виявляють майже 700 випадків раку грудної залози, а помирає біля 400 осіб. Рівень захворюваності складає в області 36,8 на 100 тис жіночого населення, в Україні 39,8. Рівень смертності відповідно 27,5 в області та 31,7 в країні.

На жаль, чимало жінок звертаються до онкологів з раком грудної залози ІІІ та ІV стадії, хоча цей рак вважається візуальним, тобто, доступним для діагностики. На сьогодні в області рівень діагностики доклінічного раку грудної залози залишається вкрай низьким – всього лише 10% жінок діагностується в 1 стадії раку грудної залози, а саме в цей час можна виконати органозберігаючі оперативні втручання на грудних залозах і запобігти інвалідизації.

Щороку біля дев’яносто відсотків виявлених пацієнток з раком грудних залоз у Львівській області отримують спеціалізоване лікування. У стандартах лікування передбачено комбіноване застосування хірургічного, хіміотерапевтичного, променевого та гормонального лікування.

При ранній діагностиці раку для ефективного лікування достатньо органоощадного оперативного втручання та локальної променевої терапії.

З метою діагностики в доклінічній стадії раку грудної залози на Львівщині впроваджується мамографічний скринінг жіночого населення. Жінкам до 35 років в яких лікар виявив ущільнення в молочних залозах назначається УЗД.

Мамографія – це основний метод об’єктивної оцінки стану молочних залоз. На сьогоднішній день у всьому світі жінки старші 35-40 років проходять мамографію кожні два роки, після 50 – кожен рік.

Мамографія є золотим стандартом для виявлення раку молочної залози і дозволяє виявити пухлину на ранній стадії, коли вона ще не прощупується.

Мамографія абсолютно безпечне обстеження.

Зниження занедбаності на рак грудної залози приведе до зменшення бюджетних витрат на комбіноване лікування раку грудей, зменшить ступінь непрацездатності пацієнток, вихід на інвалідність та збільшить рівень 5-ти річного виживання жінок з цим діагнозом.

В.САСАЙ, завідувач стаціонарним відділенням

Я.СТРИЙСЬКИЙ, головний лікар ДМЛ №3 

 

УВАГА: СКАЗ!

Сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людей. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, гризуни та ін.). Зараження людини і тварини виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами. Це змушує уважно ставитися до будь-якого укусу собаки, кішки чи інших тварин.

Клінічні ознаки хвороби: підвищена збудливість, агресія, що змінюється депресією, порушення свідомості, слинотеча і розвиток наприкінці захворювання паралічів та загибель тварини. Лікування хворих тварин не проводиться.

Щеплення собак і котів – єдиний надійний метод боротьби зі сказом.

Власники собак і котів зобов’язані:

- щорічно доставляти їх для клінічного огляду та профілактичних щеплень проти сказу в установи ветеринарної медицини щорічно. Щеплення собак є обов’язковим.

- про кожен випадок укусу свійських тварин дикими звірами, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі у захворюванні тварини на сказ негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста та ізолювати таких тварин.

Імунізація диких м’ясоїдних тварин

Управління ветеринарної медицини Дрогобицького району інформує, що на польових та лісових угіддях району проводиться пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу методом розкладання вакцини з приманкою за допомогою цивільної авіації.

Заходи проводять на виконання Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України та на виконання наказу Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України №346 від 17.10.2012р.

Сказ – одна із небезпечних смертельних вірусних інфекцій спільних для людини і тварин. В Європі (у 84% країн) головну роль як джерело і резервуар інфекції відіграють дикі м’ясоїдні, головним чином лисиці. Новою ерою в системі антирабічних заходів стала розробка перорального методу імунізації диких м’ясоїдних. Приманки розкладаються з дотриманням техніки безпеки на узліссі, обабіч доріг та полів, на перехрестях лісових доріг, вирубок.

Прохання до населення району: у випадку знаходження приманок (розміром сірникової коробки сірого кольору) на луках, в лісах не брати до рук, не розривати їх або спалювати

За довідками звертатися в Дрогобицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: м.Дрогобич, вул. Пилипа Орлика,15.

 Создан 20 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником