ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Михайло ЗАДОРОЖНИЙ: «Українці прагнуть змін»
Михайло ЗАДОРОЖНИЙ: «Українці прагнуть змін»

Передвиборна кампанія наближається до завершення. Претенденти на депутатський мандат до українського парламенту провели чимало зустрічей із виборцями, почули їхні побажання, настанови, пропозиції.

Дуже напруженим видався графік передвиборних поїздок у кандидата Михайла ЗАДОРОЖНОГО. Як його зустрічали виборці нашого округу, які теми обговорювали, які запитання ставили ми попросили розповісти безпосередньо Михайла Леоновича, котрий саме повернувся із зустрічі з громадою Снятинки.

- Від початку передвиборної кампанії я об’їздив майже всі населені пункти нашого округу, щодня проводив декілька зустрічей.

Якщо узагальнювати почуте і побачене, відзначу, що люди зараз ставляться до кандидатів із деякою пересторогою і недовірою. Вочевидь, дається взнаки певне розчарування суспільства. Адже політики багато обіцяли, гарантували проведення реформ, запровадження змін, а цього не сталося. Тому виборці й мають претензії до кандидатів.

Доводилося навіть чути, що всі політики однакові. Повірте, це не так. Тому перш ніж обирати за кого саме віддати свій голос, уважно проаналізуйте діяльність та здобутки кандидата не в час передвиборчої агітації, а упродовж кількох років до неї. Зважте також на те, наскільки реальним є виконання його обіцянок. Такий підхід допоможе зробити правильний вибір.

- Які ж проблеми найбільше турбують виборців нашого краю?

- Найбільше зауважень стосувалося стану доріг на Дрогобиччині, розвитку інфраструктури. Водночас хочу відзначити, що зараз дуже багатьох людей цікавить реформування економіки, прийняття законів, які би поліпшили ситуацію в країні. Українці прагнуть змін. А, на превеликий жаль, сьогоднішній Уряд так і не став реформаторським, що викликає певне невдоволення у суспільстві.

Під час багатьох зустрічей виборці наголошували на необхідності змінити виборче законодавство. Людей болить, що вимога Майдану про запровадження голосування за відкритими списками так і не була виконана. Очевидно, суспільство очікувало, що за відкритими списками до парламенту можна було би провести більш гідних кандидатів, ніж ті, яких зараз пропонують партії. Звучали й претензії, що не виконується Закон України «Про очищення влади», тобто не відбувається обіцяна люстрація.

А ось теми війни на Сході України виборці торкалися не часто. Зрештою, кожен з нас пропускає це через серце, а питання допомоги армії та виховання патріотизму не потребують обговорення.

Узагальнюючи, скажу, що у спілкуванні з виборцями домінуючою була тема економіки, відновлення промислового виробництва, підвищення рівня життя. Люди трохи втомилися від політики і прагнуть економічних змін. Тож спробую спрогнозувати, що новообраному парламенту буде нелегко справдити всі очікування, а суспільство, яке нарешті прокинулося, активно реагуватиме на всі невдалі дії Верховної Ради.

- Відомий політик Олександр Мороз якось сказав: якщо свіжий огірок покласти у бочку з квашеними огірками, через якийсь час він теж стане квашеним. Якщо Вас оберуть народним депутатом, чи не станете «квашеним», як багато інших «скваснілих» парламентаріїв?

- Щоби народний обранець не «скис», має бути механізм стримування його від негідних вчинків. І цим запобіжником повинна стати громада, яка його обрала. Саме виборці мають стимулювати депутата до відповідальної праці і застерігати, щоби він часом не «скис». Адже навіть при сьогоднішньому недолугому законодавстві громада завжди може знайти форму впливу на депутата, якого вона делегувала до парламенту. Аж до протестних акцій, блокування бізнесу чи житла, які йому належать тощо.

Головне, аби суспільство не було байдужим – це не дозволить нардепу нехтувати волею своїх виборців.

Зрештою, наскільки «скислим» буде новий парламент, сьогодні залежить від кожного виборця. Теперішня політична еліта свідомо зберегла старе виборче законодавство, щоби втриматися при владі. Якщо ж нам вдасться обрати більшість нових, прогресивних депутатів, то і якість української політики зміниться.

Я ж обіцяю не підвести громаду Дрогобиччини, якщо вона довірить мені представляти інтереси нашого краю у Верховній Раді України.

- Михайле Леоновичу, а як Ваша сім’я сприйняла те, що Ви кандидуєте до парламенту? Очевидно, у період передвиборної кампанії часу на родину залишається дуже мало. А ще робота…

- Громадська робота – це один із невід’ємних елементів мого життя. Я – депутат чотирьох скликань (двічі – районної, двічі – обласної рад), тож члени сім’ї за майже 16 років уже звикли до того, що я багато часу приділяю громадській роботі. Звісно, були періоди, коли дружина Ольга не сприймала і дорікала мені за постійну зайнятість, але з часом звикла, тож непорозумінь практично не виникає. Тим більше, що син Назар уже студент ЛНУ ім.І.Франка.

- Яке ще захоплення маєте, окрім громадської роботи та політики? Чим займаєтеся у вільний час?

- Вільного часу дуже мало. Та коли він є, намагаюся побути з родиною, читаю книги, періодику.

А серед захоплень виокремлю моржування. Пишаюся, що переступив поріг страху і таки занурився в ополонку. Готувався два роки, аби зробити такий крок. А здолавши цей психологічний бар’єр, тепер приєднався до товариства дрогобицьких «моржів» і щороку з нетерпінням чекаю на зиму.

- Якщо би Вам випала можливість відмотати кіноплівку життя назад і почати все з початку, чи змінили би життєву стежину?

- Ні, я б нічого не змінював. Можливо, лише трохи відкоригував. Але громадської роботи, депутатської діяльності однозначно би не залишив.

Знаєте, якось двадцять років тому мені випала можливість виїхати з України, перебравшись на Американський континент. Але я залишився тут, на рідній землі, обрав Україну…

Розумію, що життя змінюється. Тож якщо колись вже не буду депутатом, все одно займатимуся громадською роботою, бо не бачу себе поза нею. Мені приємно спілкуватися з людьми, допомагати їм у розв’язанні проблем, бути у вирі суспільних подій.

- А під час навчання у школі Ви були лідером?

- Мені не зручно себе оцінювати, це можуть зробити однокласники й педагоги. Можу лише сказати, що у житті ніколи не плив за течією, а завжди виборював право на власну думку, позицію.

Усе те, чого сьогодні зумів досягти, я досяг своєю працею. У житті було по-різному, іноді дуже складно. Але сильний не той, хто ніколи не падає, а той, хто упавши, підіймається і йде далі своїм шляхом.

Раджу усім так чинити. Ніколи не потрібно розчаровуватися, бо за розчаруванням ідуть депресія та байдужість. Кожен із нас комусь потрібен у цьому житті – рідним, друзям, знайомим чи незнайомим людям… Якщо людина має змогу зробити щось добре, ніколи не треба упускати такого шансу.

Ярослав ГРИЦИК

 

ЗВЕРНЕННЯ кандидата у народні депутати України у в/о №121 Михайла ЗАДОРОЖНОГО

Шановні краяни!

Закликаю Вас обов’язково взяти участь у позачергових виборах до Верховної Ради України. Це – громадянський обов’язок кожного українця. Ми не можемо допустити зриву виборів, на що дуже сподіваються керівники держави нашого північного сусіда.

Шановні виборці! 26 жовтня знайдіть час і прийдіть на виборчу дільницю за місцем Вашого проживання. Там Ви отримаєте два бюлетені.

В одному – оберіть і підтримайте ту політичну партію, якій симпатизуєте. У другому – проголосуйте за конкретного кандидата, який реальними справами заслужив право представляти Дрогобиччину у парламенті, відстоювати там інтереси нашого краю.

Своєю чергою, обіцяю зробити усе можливе, щоби виправдати довіру шановних виборців Франкового краю, якщо вони довірять виконувати цю почесну і непросту місію мені.

Напередодні парламентських виборів сподіваюся на мудрість українського виборця. Маю надію, що паростки громадянського суспільства, які зараз з’явилися, допоможуть усім нам зробити правильний вибір і якість української політики зміниться на краще. А разом із цим поліпшиться і рівень життя в Україні, яка, незважаючи на важкі випробування, твердо обрала для себе європейське майбутнє.

Слава Україні!

З повагою, депутат Львівської обласної ради, кандидат у народні депутати України Михайло ЗАДОРОЖНИЙ

 

На поклін до Кобзаря

Важлива подія відбулася 12 жовтня ц.р. у Старому Кропивнику Дрогобицького району. З нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря та напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці там відбулося урочисте відкриття новозбудованого пам’ятника Тарасові Шевченку.

Освятив пам’ятник єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о.Григорій Комар. Він також відслужив спільну молитву на могилі, де поховані мешканці Старого Кропивника, які загинули за волю України.

Відтак розпочалося святкове віче.

Мешканців Старого Кропивника привітав депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Він зазначив, що Тарас Шевченко є справжнім Пророком нашого народу, великим сином української землі. Його серце, помисли, талант були спрямовані на служіння Україні, а невмируща поезія Кобзаря є особливо актуальною у наш час.

Михайло Задорожний вручив почесну грамоту Львівської обласної ради одному з ініціаторів та меценатів будівництва пам’ятника Кобзареві Василю Дуліб’янику. Адже саме родина Дуліб’яників безпосередньо спричинилася до реалізації проекту.

На завершення свята хор місцевого Народного дому виконав пісні на слова великого Кобзаря.

 

Маємо обов’язок перед Героями

14 жовтня ц.р., у свято Покрови Пресвятої Богородиці, депутат обласної ради Михайло Задорожний взяв участь у заходах до 100-річчя бою Українських Січових Стрільців на горі Кобила та 100-річчя з дня народження сотника УПА Миколи Фриза.

Щоб вшанувати пам’ять героїв, на місці подвигу зібралися представники громад Залокоті, Опаки, Підбужа, політики, гості з різних населених пунктів Дрогобиччини.

Священики відслужили панахиду, відбулася спільна молитва за Україну та освячення пам’ятного хреста. Учні місцевої школи поклали вінок на могилу загиблих воїнів.

Після панахиди відбулося віче. Виступаючи перед присутніми, Михайло Задорожний, зокрема, сказав:

- Ці хлопці полягли, самовіддано захищаючи свою землю. Вони стали прикладом для тих, хто згодом підняв прапор національно-визвольних змагань. Ця багатолітня боротьба нашого народу увінчалася проголошенням незалежної України, про яку мріяло не одне покоління героїв. Сьогодні ми маємо боронити нашу державу, наповнити її справжнім українським змістом. Це – наш обов’язок перед славними героїчними предками та героями нашого часу, які полягли, боронячи рідний край.

Згодом розпочався патріотичний концерт за участю духовного оркестру Дрогобицького музичного училища, хорової чоловічої капели «Ясени», колективів народних домів району.

Нагадаємо, що 24 жовтня 1914 року дві сотні вояків під проводом сотника Дмитра Вітовського вступили у завзятий бій на горі Кобила проти переважальних російських сил і вистояли на своїй позиції, хоч австрійські відділи давно відступили з поля бою. Сотня Д.Вітовського мала в цьому бою значні втрати – 16 Січових Стрільців залишилися навічно лежати в карпатській землі. Мешканці Залокоті та Опаки доглядають за могилами героїв, на пожертви громади споруджено каплицю та встановлено хрест.Создан 21 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником