ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


«Pro Patria!»: переможці відомі
21 жовтня у конференц-залі ДДТЗДІ «Надія» відбулося урочисте оголошення переможців ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу «Pro Patria!» («За Батьківщину!»). Роботи приймали з 15 квітня до 24 серпня на сайті «Дрогінфо» та у соцмережах. Тема цьогорічного конкурсу поезії –патріотизм, майбутнє України, любов до рідного краю.

Якщо на перший конкурс у 2011 році надійшло 75 віршів від 33 авторів із 21 населеного пункту України, на другий (у 2012р.) – 77 віршів від 46 учасників і 16 прозових творів від 10 осіб, то цьогоріч журі оцінювало вже 289 поетичних творів 129 авторів із 16 областей України. Твори ще чотирьох учасників надійшли з Італії.

Наймолодшим учасником конкурсу стала 8-річна Юля Литвин (м.Комсомольськ Полтавської обл.), а найстаршим – 72-річний Володимир Радутний із с.Чечелеве Полтавської обл. Цікаво, що найактивнішими дописувачами були мешканці Дніпропетровської області.

У конкурсі взяв участь інвалід І групи по зору Ігор Василюк з Луцька. Він напам’ять прочитав свої вірші, а милосердна людина їх записала і надіслала на конкурс за його побажанням.

Олеся Франко, правнучка Онуфрія Яковича Франка (рідного брата Івана Франка) надіслала на конкурс три вірші. Серед учасників конкурсу – мешканка Італії, українка за походженням Наталія Хаммоуда. Варті відзнаки твори шести учасниць з м.Устилуг Волинської області. Дівчатка віком 10-16 років відвідують гурток «Живе слово», тож за порадою керівника гуртка вирішили взяти участь у конкурсі.

Під час урочистостей керівник проекту Юрій Федчак розповів, що з творів учасників ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу «Pro Patria!» сформували збірку і надрукували у п’яти примірниках. Чотирма користувалися організатори та члени журі, один передали нашим бійцям у зону проведення АТО.

До речі, до складу журі увійшли: заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор радіо «Франкова земля», поет-пісняр Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член ВО «Письменники Бойківщини», директор механіко-технологічного коледжу, автор поетичних збірок Степан Яким; володар почесної журналістської відзнаки «Четверта влада», поетеса Марія Хорунжа. За словами Йосипа Фиштика та Степана Якима, обирати найкращі твори виявилося непросто, адже дуже багато гарної патріотичної поезії надійшло на конкурс. Журі оцінювало твори за такими критеріями: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови.

Отож, І місце, диплом і премію у 700 грн. здобула Олена Короткова (Кривий Ріг) за твір «Казка про рідну мову».

ІІ місце розділили між собою Юрій Гарник (с.Раневичі Дрогобицького району) за твори «Бігли коні» і «Читав Кобзаря» та Ігор Рубцов (Донецьк) за поезію «В мені розпізнали бандерівця». Вони отримали по 500 грн. та дипломи.

Дипломами за ІІІ місце і премією у 400 грн. нагородили: Марію Гуменюк (Тернопіль) за вірш «Молитва»; Василя Гірчака (с.Сторона Дрогобицького р-ну) за вірш «Небесній сотні»; Катерину Освальд (м.Нова Одеса, Миколаївська обл.) за поезію «Діалог з майбутнього». Ідея збільшити кількість призових місць та розмір премій порівняно з попередніми конкурсами належить організаторам конкурсу Оксані Рудавській і Галині Жубіль, а небайдужість меценатів до розвитку української мови уможливила реалізувати цей задум.

Журі також відзначило роботи ще 37-х фіналістів конкурсу, які отримають грамоти та заохочувальні призи бандероллю. А ще організатори запровадили декілька номінацій, переможці яких отримали заохочувальні призи.

Оскільки географія переможців та призерів конкурсу дуже широка і автори не мали змоги особисто приїхати на урочистості, фрагменти їхніх творів відмінно продекламували учні 11 класу Дрогобицької ЗОШ №10, яких підготувала педагог та поетеса Галина Жубіль. А перед тим хор музичного училища ім.В.Барвінського виконав духовний гімн «Боже, великий, єдиний…».

Реалізувати задумане організаторам допомогли меценати. Ними стали: Львівська обласна організація Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП»; редактор газети «Дрогінфо» Максим Федис; журналіст, громадський діяч, координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу», засновник і головний редактор тижневика «Каменярі» Ігор Курус; депутат Дрогобицької районної ради, мешканець с.Нагуєвичі Михайло Чапля; Дрогобицька міська організація ВО «Батьківщина» (Олег Ягоцький) та народний депутат Роман Ілик; директор МКП «Транс-Екіпаж» Йосип Дяків, директор КП «Дрогобицький ринок» Віталій Мойсеєнко.

Книги на пізнавальну тематику для фіналістів допомогли придбати Ігор Розлуцький, Марія Николаїшин, видавництво «Посвіт» (директор – Андрій Лесишин), а оригінальні призи – власник магазину «Діоніс». У проведенні урочистостей посприяли меценат Люсьєна Фідик та керівник ДДТЗІД «Надія» Ірина Дзюрах.

На завершення заходу, обмінюючись думками, його учасники – Йосип Фиштик, Степан Яким, Михайло Чапля, Галина Жубіль, Оксана Рудавська, Олександра Лисак, Ігор Курус, Ольга Заяць, журналісти – наголошували на необхідності збереження традиції проведення літературного конкурсу, який слугує популяризації української мови, вихованню патріотизму, промоції Дрогобиччини в Україні та світі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 31 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником