ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


СПРАВА ЧЕСТІ. Черговий проект Михайла Задорожного втілюється в життя
Два роки поспіль завдяки наполегливості депутата Львівської обласної ради, голови постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайла Задорожного в обласному бюджеті закладають значну суму на ремонт дороги Стебник – Довголука (через Доброгостів, Уличне ). І якщо торік передбачені кошти не надійшли, цього року дорожні роботи таки розпочалися. Шкода лише, що все «закрутилося» пізньої осені, адже є ризик, що погода не дозволить завершити заплановане.

Саме тому Михайло Задорожний взяв під особистий контроль ремонт цієї дороги. І цілком слушно забив на сполох через сповільнення темпів робіт. Адже підрядник, заасфальтувавши частину автошляху і знявши фрезою верхній шар на великих ділянках, перекинув більшість техніки на інший об’єкт – до Старого Самбора.

- Якщо не встигнуть усе заасфальтувати до морозів – після зими дорога зі зрізаним верхнім шаром асфальту стане взагалі непроїзною. Матимемо таку ситуацію, як у Волощі, - наголошує Михайло Задорожний. – Саме тому я озвучив цю проблему на засіданні сесії обласної ради 11 листопада, жорстко поставив вимогу про виїзд до Доброгостова керівництва Служби автомобільних доріг Львівщини, яка є замовником робіт.

І ось 12 листопада на Дрогобиччину приїхав заступник начальника служби автомобільних доріг області Василь Баранович, щоби разом із обласним депутатом Михайлом Задорожним та журналістами вивчити стан справ. У той час бригада дорожників саме проводила поточний ремонт у центрі села. Вже відремонтовано значну частину дороги від Стебника до Доброгостова, водночас на кількох довгих ділянках знятий верхній шар так і не заасфальтовано. Наразі ще чекає на ремонт і відрізок дороги між Доброгостовом та Уличним.

Василь Баранович та Михайло Задорожний поспілкувалися з ремонтниками, сільським головою Миколою Лунишиним, мешканцями, котрі тішилися, що нарешті у селі відремонтують дорогу. В.Баранович зателефонував керівнику підрядної організації, висловив зауваження, пропозиції та вимогу прискорити ведення робіт, а М.Задорожний запросив їх обох на засідання комісії обласної ради 13 листопада. Також депутат запевнив, що особисто щоденно контролюватиме, як ведуться ремонтні роботи.

Журналісти попросили учасників виїзної наради прокоментувати побачене і почули таке.

Заступник начальника Державної служби автомобільних доріг України у Львівській області Василь БАРАНОВИЧ:

- На ділянку дороги від Стебника до Довголуки обласною радою виділено на поточний і капітальний ремонт 4,8 млн грн. У тендері перемогло ТзОВ «Білдер-Поінт» (Дрогобич). Як бачите, хоч сезон ремонту доріг завершується, доки ще дозволяє погода дорожники працюють. Уже виконано робіт на 1,4 млн. грн. Спробуємо відремонтувати максимальну протяжність дороги, аби кошти не повернулися назад до бюджету.

Хочу відзначити, що ця дорога ще довго би чекала на ремонт, якби не послідовна позиція обласної ради та комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку, яку очолює Михайло Задорожний. Це – важливий транспортний напрям, тому облрада та ЛОДА скерували на її ремонт значну суму коштів. Хочемо, аби вони були освоєні повністю, а роботи виконані якісно. Запевняю, що ніхто гроші на вітер не викидатиме, тобто роботи здійснюватимуться лише при технологічно допустимих погодних умовах.

- Чому роботи розпочали так пізно?

- Цього року усе робилося за графіком: і рішення комісії, і рішення сесії, і спільний наказ ЛОДА та облради. Вчасно розіграли тендер, визначили переможця. Але через загальновідомі проблеми в державі у липні-серпні повністю припинилося фінансування робіт. І лише наприкінці серпня почали надходити кошти, а у вересні відновилися роботи з ремонту доріг Львівщини. Якби цього двомісячного провалу в фінансуванні не було, ми би давно завершили ремонт цього автошляху.

Депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайло ЗАДОРОЖНИЙ:

- Два роки поспіль я докладав чимало зусиль, аби з обласного бюджету «вибити» таку значну суму – 4 млн 780 тис грн. – на напрям Дрогобич – Довголука, що сполучає наш край зі Стрийщиною. Багато туристів із Трускавця, Східниці цим шляхом їдуть у гори, а мешканці Уличного і Доброгостова добираються до місця праці.

Це – один із найбільших ініційованих мною проектів на теренах Дрогобиччини. Тому хочу довести його до логічного завершення. Невідомо, якою буде фінансова ситуація наступного року, тому вкрай необхідно до настання зими освоїти кошти. Розумію, що через значну інфляцію за передбачені гроші вже не вдасться відремонтувати повністю дорогу від Стебника до Довголуки. Ось до чого призвело зволікання з початком робіт! Але принаймні до Уличного має бути добрий доїзд.

Мене дуже хвилює, що підрядник намагається працювати одночасно на кількох об’єктах, тому темпи робіт у Дорогостові вкрай повільні. Синоптики прогнозують від 23 листопада значне зниження температури, тож до цього часу необхідно зробити максимум із запланованого. Саме тому я забив на сполох. Обіцяю як депутат обласної ради задіяти всі можливі важелі впливу, щоб спонукати підрядника прискорити роботи. Щодня контролюватиму хід робіт. Також спробую на наступний рік передбачити в бюджеті кошти, аби таки довершити ремонт дороги аж до Довголуки.

- Михайле Леоновичу, те, що Ви робите, мали би гідно оцінити мешканці Доброгостова та Уличного. Але на парламентських виборах у цих населених пунктах Вам не вдалося перемогти. Чи не маєте образи на тамтешніх виборців?

- Нічого страшного не сталося. Вважаю, що люди мають право голосувати за того кандидата, якого вважають найдостойнішим. Тож образи ні на кого не тримаю. Добросовісно виконую функції депутата обласної ради від виборчого округу №26, робитиму це до завершення каденції. І надалі допомагатиму громаді, яка довірила мені представляти її інтереси на рівні області.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

P.S. Колектив «ГЗ» вітає Михайла Леоновича Задорожного з Днем народження. Зичимо рівних життєвих доріг, сповнення задумів, невичерпного заряду енергії та сімейного затишку.

 

Гуртом і батька легше бити

Фінансування ремонту доріг на Дрогобиччині цьогоріч, як і в попередні роки, могло би бути кращим. Але маємо те, що маємо. Люди далі нарікають. Утім, цими днями настрій громад у багатьох селах району поліпшився, позаяк таки розпочалися ремонтні роботи на дорогах Волощі, Доброгостова та до Болехівців.

Начальник «Дрогобицького райавтодору» Сергій Грибанов (на фото) свій робочий кабінет «переніс» у польові умови, тобто постійно перебуває на тих ділянках, де нині вирує виробниче життя. Із задоволенням здійснює своєрідну інспекцію депутат обласної ради Михайло Задорожний, завдяки зусиллям якого на ремонт доріг району виділені значні кошти. Доброго слова заслуговує керівник фірми «Галм’ясо» Тарас Гурський, який з розумінням поставився до проблем з фінансування доріг. Його допомога відчутна у ремонті шляху від Дрогобича до Комарного.

Є ще один є плюс у цій історії – погода. Синоптики обіцяють ще з тиждень погожих днів, тож шляхоремонтники поспішають максимально скористатися цим погодним благом.

В.Т.Создан 14 ноя 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником