ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 21 листопада 2014р.
Заслужена повага

Незвична подія відбулася 15 листопада на вулиці Холмській у Дрогобичі. Група місцевих мешканців урочисто вручила подарунок водію пасажирського автобуса, який обслуговує маршрут №12 «Вулиця Холмська – залізничний вокзал» Романові Тимчишину.

Коли темно-зелений автобус «Рута» прибув на кінцеву зупинку на вул.Холмській, на водія чекав приємний сюрприз. Голова вуличного комітету Людмила Андріанова під оплески присутніх пасажирів привітала Романа Тимчишина з професійним святом – Днем автомобіліста, який відзначали нещодавно, та з днем народження.

Люди дякували водію за відмінне виконання професійних обов’язків, чітке дотримання графіку руху, чуйне і привітне ставлення до пасажирів (особливо пенсіонерів та дітей). Побажали здоров’я, щастя, довголіття, побільше радісних днів. А в дарунок пан Роман отримав набір інструментів для професійного ремонту автомобілів. Цікаво, що кошти на його придбання зібрали самі мешканці мікрорайону.

Водій подякував за таку увагу, пообіцяв і надалі сумлінно працювати на згаданому маршруті.

Спілкуючись із журналістом, Роман Тимчишин розповів, що працює на пасажирських перевезеннях 14 років. Останнім часом їздив на маршруті №2, зараз – на дванадцятому. Потік пасажирів не дуже великий, але у цьому є й позитивний момент – багатьох із них уже знає особисто.

Відтак мешканці почали розповідати кореспонденту «ГЗ» позитивні відгуки про пана Романа і обов’язково просили викласти в газеті прохання, щоби їм не змінювали перевізника.

- Нехай у нас старенький автобус, але він курсує регулярно. І водія ми дуже поважаємо. Наш Роман завжди дослухається до побажань пасажирів. Під час виборів він двічі возив пенсіонерів з нашого мікрорайону до виборчої дільниці. Ми розуміємо, що маршрут №12 не дуже прибутковий, тому пільговики готові сплачувати за проїзд, лиш би автобус не зняли з лінії, - зазначила Людмила Андріанова.

У відділі економіки виконавчих органів Дрогобицької міської ради нам повідомили, що на водія Романа Тимчишина скарг не надходило. Понад те, два роки поспіль його нагороджують подякою міської ради з нагоди Дня автомобіліста за високу культуру обслуговування пасажирів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Ґаздують належно

Минуло два роки відтоді, як Сергій Грибанов очолив Дрогобицький «Райавтодор». За цей період йому вдалося відновити, реставрувати виробничо-технічну базу, але найголовніше – викристалізувався колектив однодумців, котрий горою стоїть за свого керівника. Це обопільна симпатія директора і підлеглих. І цей синтез взаємопорозуміння створив сильний, мобільний колектив, який супереч складним фінансовим можливостям, виконує значні обсяги робіт.

У Грибанова є дивовижна риса – пам’ятати про будь-яку обіцянку і дбати про людей. Очевидно, у нинішньому вирі прагматизму, він – останній романтик, але те, що ця людина з почуттям гідності і відповідальності має повагу і авторитет – факт не заперечний. Сергій Петрович перетворив колишній автодор, що дихав на ладан, на перспективне підприємство. Воно отримає замовлення на виконання робіт навіть із сусідніх районів.

Щодо «Райавтодору», то на лінійку готовності до роботи у зимових умовах поставлена вся наявна техніка. Грейдери, піскорозкидувальна техніка хоч нині може виїхати на «лінію». На 70 відсотків від плану там заготовили піску і солі. Подбали на підприємстві і про умови праці й відпочинку. В адмінкорпусі і боксах з ремонтних робіт порядок і тепло. На випадок відсутності газу є альтернативне джерело – котел на дрова. Словом, умови праці в адмінкорпусі – зручні, подбали і про належні умови праці на дворі. Кожен працівник дорожить своєю працею, тому автомобіль, чи майстерня – зразок робочого місця. У нинішньому спаралізованому хаосі байдужості є колективи, які дорожать своїм фахом і соромляться працювати будь-як, і це додає оптимізму у майбутньому поступі на стезі утворення нових сучасних виробничих відносин.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

P.S. Існують нормативні положення, згідно з якими комісія за участю представників виконавчої влади, працівників автоінспекції і відділу з питань надзвичайних ситуацій повинна наочно пересвідчитися у готовності техніки до виконання робіт у зимовий період. Результати відображають у відповідному акті, де вказані плюси і мінуси перевірки. Слід зауважити, що днями цей теоретичний іспит «Райавтодор» склав гідно. Ось як охарактеризували стан справ у згаданому підприємстві члени інспекційного рейду:

Василь Явір, головний фахівець Дрогобицького районного відділу державної служби з надзвичайних ситуацій: «Ми прискіпливо перевірили 10 одиниць різноманітної техніки, яка буде задіяна у зимовий період. Вона вся «на ходу».

Андрій ЛісовиЧ, старший інспектор ДАІ: «Я уже 20 років як інспектую «Райавтодор». Не буду кривити душею: відколи Грибанов, відтоді сталися кардинальні зміни. Раніше у такий період 1-2 машини були готові виїхати на роботу. Людина на своєму місці і це приємно констатувати».

Степан Рудницький, перший заступник голови Дрогобицької РДА: «Відзначу позитив у роботі «Райавтодору». Матеріально-технічна база попри фінансові складнощі підготовлена належно. На всяк випадок (у резерві РДА є запас палива) у складний час готові підставити плече».

На фото: - частина колективу «Райавтодору» на момент присутності журналіста;

- техніка хоч нині готова виїхати на дорогу, бо нею керують Петро Лавриш і Михайло Гаврилик.

 

Сто років для людини – майже вічність

Днями дві мешканки Дрогобицького району відсвяткували столітній ювілей.

10 листопада численні гості завітали до Ольги Василівни Торської з Унятич. Її вітали представники районної і сільської влади, священик, родина та сусіди.

Нелегкою була доля пані Ольги. Молодою залишилась вдовою з чотирма дівчатками, найменшій був лише рочок. Важко працювала на землі. Пережила лихоліття війни, смерть молодшої доньки та найближчих людей. Ці труднощі загартували пані Ольгу і давали їй поштовх до життя, щоб виростити і поставити на ноги внуків.

У свій вік Ольга Василівна залишається душею та берегинею роду, із оптимізмом долає труднощі життя. Дітей, а пізніше онуків і правнуків змалечку привчала до роботи, дочекалася і чотирьох праправнуків. Вчила й життєвої мудрості, — любити одне одного.

Попри поважний вік, Ольга Василівна дуже енергійна і своєю життєвою силою надихає інших. Секретом свого довголіття довгожителька вважає наполегливу працю й віру в Бога.

15 листопада відзначила столітній ювілей мешканка села Літиня Анна Андріївна Кемпа. З цієї нагоди довгожительку вітали представники районної, сільської влади, освітяни, рідні та знайомі.

Іменинниця, яка все життя трудилася на землі, сповідувала християнські традиції, берегла сімейний затишок, подавала приклад працьовитості, чесності, доброти, поваги, людяності.

Рецепт довголіття, за словами Анни Андріївни, дуже простий – жити в любові і з вірою в Бога. Це допомагало їй у тяжкі життєві моменти. Адже самій доводилося виховувати дітей, бо чоловіка заслали на 12 років до Сибіру. Згодом ще три роки він не мав права повернутися додому, тож Анна Андріївна поїхала до нього у далекі краї. Після повернення до України підірване здоров’я чоловіка на шахтах Воркути дало про себе знати. Пані Анна рано залишилася вдовою. Тяжко працювала в колгоспі. У ювілярки велика родина – двоє дітей, шестеро внуків, десятеро правнуків, і вже є чотири праправнуки.

Відповідно до програми «Надання та виплата одноразової грошової допомоги 100-річним мешканцям району у 2014р.» пані Ольга та пані Анна тримали одноразову матеріальну допомогу з бюджету – по 3 тис. грн.

Здоров’я, наснаги та Божого благословення ювіляркам!

 

53-я сесія Завершилася

У п’ятницю, 14 листопада, відбулося п’яте пленарне засідання 53-ої сесії Дрогобицької міської ради, на якому депутати завершили розгляд питань порядку денного.

Це, зокрема, земельні питання та питання оренди майна. Окрім того, народні обранці затвердили «Програму підтримки часопису «Галицька Зоря» і запропонували на одному з наступних засідань заслухати інформацію керівництва газети щодо статутної діяльності підприємства.

Також на сесії витупив директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, доповівши про хід виконання депутатських запитів у сфері ЖКГ.

 

Ремонт лише розпочнуть

Як повідомив директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, цього року лише розпочнуть ремонт вулиці Самбірської.

Завершення робіт планують на 2015 рік після прокладання мережі дощової каналізації. Адже без належного водовідведення відремонтоване дорожнє покриття довго не протримається.

 

Родинам загиблих в АТО допоможуть

13 листопада у світлиці ратуші відбулася зустріч секретаря міської ради Тараса Метика з родинами воїнів, які загинули в зоні АТО, і мешкали у Дрогобичі та Стебнику.

Висловивши співчуття родичам загиблих героїв, Т.Метик зазначив, що пам’ять про них завжди житиме у наших серцях. Родини загиблих отримали матеріальну допомогу, виділену на їхні потреби з міського бюджету.

Під час зустрічі обговорили проблемні питання. Серед них: виділення земельних ділянок, надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, забезпечення житлом. Секретар міської ради Т.Метик запевнив, що влада міста докладатиме усіх зусиль у рамках своїх повноважень, щоби сприяти наданню першочергової допомоги родинам загиблих, розв’язанню їхніх соціально-побутових проблем.

За підсумками зустрічі секретар міськради дав низку доручень керівникам структурних підрозділів міської ради щодо подальшої організації роботи з вирішення проблемних питань сімей воїнів, загиблих у зоні АТО.

Участь у засіданні «круглого столу» взяли: начальник управління праці та соцзахисту населення І.Терлецький, спеціалісти структурних підрозділів міської ради.

 

Послуги лазні подорожчають

«ГЗ» повідомляла, що через значну кредиторську заборгованість 7 листопада припинило функціонування КП «Дрогобицька лазня».

Ця проблема обговорювалася під час оперативної наради 10 листопада. А 11 листопада відбулася робоча зустріч за участю керівництва міста, представників виконавчих органів ради, дирекції лазні та осіб, зацікавлених у подоланні кризової ситуації.

Врахувавши пропозиції, які прозвучали на зустрічі, керівництво міста зобов’язало керівника КП «Дрогобицька лазня» 17 листопада прозвітувати про фінансову діяльність підприємства, доповісти про суми та терміни виникнення заборгованості і відшукати кошти для погашення боргів. У іншому випадку керівнику загрожує звільнення.

У ратуші цей об’єкт вважають соціально важливим, а причиною заборгованості є неефективний менеджмент та невдале стратегічне фінансове управління керівництва КП «Дрогобицька лазня».

За дорученням секретаря ради Тараса Метика відділ економіки вивчив питання фінансової діяльності лазні, кількості відвідувачів, споживання енергоресурсів, заборгованості підприємства. Заслухавши доповідь директора КП «Дрогобицька лазня» Олега Вайчуса, напрацьоване рішення про збільшення тарифів на оплату послуг, перегляд кількості пільгових категорій. Тому на найближче засідання виконкому внесуть рішення щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги лазні. А наразі лазня відновила роботу.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

ЛЬВІВСЬКИЙ СУД ВИРІШИВ...

17 листопада Львівський адміністративний апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Дрогобицької міської ради і скасував рішення Дрогобицького міськрайонного суду про поновлення Олексія Радзієвського на посаді міського голови Дрогобича.

Однак у пана Радзієвського є десять днів на подання апеляції щодо цього рішення до суду вищої інстанції.

Додамо, що під час засідання приміщення суду пікетувала невелика група дрогобичан, вимагаючи об’єктивного розгляду справи.

Вл.інф.

 

Молодь – сьогодення, яке творить майбутнє!

У четвер, 20 листопада, у ратуші відбудеться «круглий стіл» за участю студентства. Початок заходу о 13:00. Метою заходу є обговорення студентських пропозицій, ідей та проблем.

Запрошені спікери, які поділяться власними успішними життєвими історіями та досвідом, а також обговорюватимуть важливі молодіжні теми. Зустріч завершиться екскурсією на вежу ратуші. Захід присвячується Дню студента та першій річниці Революції Гідності, яку розпочало студентство.

 

Будьмо пильними!

Під час наради у ратуші начальник міськвідділу міліції Андрій Білас закликав мешканців міста бути обережними та пильними, оскільки ніхто не захищений від диверсій у часі війни.

Він закликав громадяни у випадку виникнення такої підозри оперативно повідомити правоохоронні органи, адже взаємодія громади і міліції – основа безпеки міста.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Обережно, шахраї!

Останнім часом на Дрогобиччині почастішали випадки шахрайств.

Зловмисники видають себе за правоохоронців, телефонують громадянам, буцімто їхнього родича затримано за скоєння тяжкого злочину, а це загрожує ув’язненням. Далі пропонують позитивно вирішити питання за винагороду. Іноді шахраї видають себе за дітей, онуків, розповідають «легенди» ніби потрапили в ДТП і для позитивного розв’язання проблеми слід переказати гроші на банківський рахунок.

Поширеними є випадки телефонного шахрайства за допомогою послуг «Приватбанку». Шахраї представляються банірами і пропонують послуги, для отримання яких слід здійснити в банкоматі декілька операцій. А після їх здійснення у громадян зникають гроші на рахунках.

Також шахраї розміщують неправдиву інформацію в Інтернеті про проведення аукціону з розпродажу товарів. Після перерахування коштів довірливим покупцем шахрай-організатор аукціону зникає з грошима.

А ще шахраї телефонують за номерами телефонів, вказаними в приватних оголошеннях, вдаючи потенційних покупців чи продавців. Далі зловмисник просить надати дані картки для переказу оплати за товар. Каже, що перекаже кошти або доставить товар, але для цього слід підійти до банкомату і ввести номер його картки під виглядом номера грошового переказу і суму, яка нібито повинна надійти на рахунок продавця. Після підтвердження трансакції гроші з вашого рахунку опиняються на рахунку шахрая.

Будьте пильними, а якщо сумніваєтеся – завжди краще звернутися в правоохоронні органи.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМУСУ у Львівській обл.

 

ЛЮБИ І ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ

Щоби любити свою землю – її потрібно знати. Знати її мову, історію, культуру, мистецтво. І, звісно, потрібно подорожувати і побачити на власні очі усі мальовничі куточки України. Тому у спеціалізованій школі №16 приділяється значна увага туризму.

Ось і наш, 3-Б клас, дуже любить подорожувати. Із задоволенням подорожують і діти, і батьки. Подорожі ми починали з поїздки до Нагуєвич, де відвідали музей-садибу нашого знаменитого земляка – Івана Франка. Пройшлися стежкою з дерев’яними скульптурами героїв його творів. Відпочили на казковій галявині.

Назавжди запам’яталася поїздка до наскельної до музею-фортеці Тустань. Не менш цікавою була екскурсія вулицями Дрогобича та до Дрогобицького краєзнавчого музею.

Нещодавно їздили до Гошівського монастиря. Дізнались історію Гошівської чудотворної ікони, попили цілющої водички. Опісля поїхали до Кам’янки на водоспад. Це була незабутня поїздка. Такі чудові краєвиди можна побачити тільки в Карпатах.

Це далеко не всі екскурсії, натхненником і організатором яких є наш класовод Ірина Василівна Щербак. Вона прищеплює своїм учням любов до рідного краю, до України.

Дітям дуже подобається подорожувати. А мальовничих місць на нашій рідній землі ще багато.

Батьки учнів 3-Б класу

 

Благочинна вистава у СШ №2

В актовій залі СШ№2 була особлива атмосфера. Вистава, яку привезли до них актори народного театру ім. Лесі Українки Дрогобицького Народного дому ім.І.Франка була благочинною. Кошти збиралися для воїнів – дрогобичан, котрі воюють на cході країни.

Тема вистави – шевченківська, адже 2014-ий – Рік Тараса Шевченка в Україні. Надзвичайно актуальними були слова з вистави: «Та не однаково мені, чи будуть люди майбутнього збратані, чи ріки крові, як і сьогодні, литимуться по землі? Чи буде вільним слово поета, чи може поетів замінять машини, які вигадуватимуть брехню?» Скільки обурливої брехні сьогодні ллють на нашу країну з ворожих телеканалів, скільки фейкових новин! Та Світло завжди перемагає пітьму, зникнуть ті нікчемні побрехеньки «як роса на сонці…» і буде вільною ненька Україна, чисті помислами її діти! Для допомоги нашим захисникам небайдужі українські сердечка зібрали 1000 грн.

Ми вдячні акторам театру, які, не шкодуючи свого часу, несуть у світ прекрасні миті мистецтва, і вчителям СШ №2 за допомогу в організації вистави. А особливо учням, у чистих дитячих очах яких світилася віра у світле майбутнє України!

Алла МЕЛЬНИЧУК, зав. культурно-масового відділу Народного дому ім.І.Франка

Фото Ігоря ГРИНИКА

 

КРАСА ВИМАГАЄ ТУРБОТИ

Неодноразово ми чуємо, що краса врятує світ. Але забуваємо про те, що вона вимагає нашої уваги та турботи. Адже байдужість, пасивність і недбальство призводять до знищення навіть найдосконалішого. На варті збереження й удосконалення зовнішньої краси людини стоять косметологи, зокрема і наша краянка Галина П’янковська.

- Пані Галино, мені відомо, що Ви працюєте в Дрогобичі. Як довго?

- Працюю косметологом з квітня минулого року. Зважаючи на умови, в яких сьогодні функціонує бізнес, протриматись перші місяці, а то і роки – дуже важко. Тому і ці початкові кроки вже є великим фундаментом для майбутніх звершень.

- Розкажіть, будь ласка, про себе: хто ви за освітою, чому вирішили працювати саме косметологом?

- Освіта в мене вища медична. Тому, якщо сказати коротко, з усіма азами медичної справи я знайома не тільки теоретично. Це і дозволяє мені без проблем розуміти всі складнощі фаху косметолога та нюанси цієї професії. Мені до душі допомагати людям ставати красивими, відроджувати свою природну красу. Адже усі від природи гарні, та тільки багато хто недбайливо ставиться до себе.

- А як саме знання з медицини допомагають Вам у косметології?

- Допомога пряма і безпосередня. Наприклад,  бувають випадки, коли клієнт тільки-но зайшов у кабінет, сів у крісло біля мене, я оглянула обличчя і фактично одразу визначила проблему. Ну і, відповідно, спосіб як її подолати. Це завдяки тому, що я знайома із сотнями захворювань та дрібними проблемами шкіри обличчя, їх проявами та можливими наслідками. Є, звісно, моменти, коли одразу, як то кажуть «на око», не визначиш проблеми. Тоді я можу тільки висунути припущення, порадити здати аналізи, проконсультуватися в іншого фахівця, компетентного в таких проблемах. І, знаєте, здебільшого мої попередні висновки виявляються правильними.

- Які апарати Ви використовуєте у своїй косметологічній практиці і як їх застосовувати?

- Апарат ультразвукового пілінгу та іонофорезу, що чистить шкіру від рогових лусочок, поліпшує крово- і лімфообіг, здійснює мікромасаж на клітинному рівні, прискорює регенерацію клітин.

Апарат мікрострумової терапії  підвищує тонус м’язів обличчя, виводить токсини, сприяє зволоженню шкіри, омолоджує і підтягує її.

Апарат електропорації (безін’єкційної мезотерапії) сприяє глибокому проникненню активних речовин у шкіру без проколів. Ця процедура є безболісною.

Діагностичний прилад для визначення рівня зволоженості шкіри дає змогу правильно підібрати програму догляду та відповідну косметику.

- Порадьте, з якого віку можна починати звертатися до косметолога?

- Питання віку, є дуже відносним. Адже це визначається потребами самого клієнта. Наприклад, поява прищів у підлітковому віці має мотивувати молоде покоління, віком 15-16 років, звернутися до косметолога. Вже більш детальний догляд за обличчям можна починати з 25-27 років. А ось у зрілому віці, 45-50 років, можна застосувати процедури з омолодження шкіри.

Кредо Г.П’янковської на професійному ґрунті – це відповідальне ставлення до роботи, і це дуже тішить. Адже сьогодні мало професіоналів, які по-справжньому віддані своїй справі. Я переконана, що чимало панянок і статечних дам ще не раз зможуть переконатися в професійній майстерності косметолога Галини П’янковської.

Марічка ДРАБИЧ

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Операція «Номерний знак»

Для поліпшення транспортної дисципліни на Львівщині з 19 до 30 листопада проводитимуться цільові профілактичні заходи під назвою «Номерний знак».

Особлива увага звертатиметься на:

- керування водіями транспортними засобами без номерного знаку або з номерним знаком, що не належить конкретному транспортному засобу;

- з номерним знаком, котрий не відповідає вимогам стандарту;

- з номерним знаком, закріпленим у невстановленому місці;

- з номерним знаком, закритим іншими предметами чи забрудненим, що перешкоджає та не дозволяє визначити символи номерного знаку з відстані 20 метрів;

- з перевернутим або неосвітленим номерним знаком.

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ з обслуговування м.Дрогобича і Дрогобицького району ГУМУСУ у Львівській обл., капітан міліції

 

СПОРТ

Шаховий турнір вихідного дня

8 листопада провідні шахісти Дрогобиччини у приміщенні шахово-шашкового клубу «Софія» виборювали звання найсильнішого.

У результаті цікавої і змістовної гри в Шаховому турнірі вихідного дня перше місце виборов Іван Летнянка (Дрогобич), здобувши усі перемоги. Друге місце посів Андрій Тустановський (Борислав), третє – Іван Мізик (Борислав), четверте – Теофіль Артемович (Дрогобич), п’яте – Василь Садовий (Дрогобич). Турнір проводитимуть регулярно на початку кожного місяця.

Петро ХИМИНСоздан 21 ноя 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником