ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Податкову систему чекає реформа
13 листопада начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин провів брифінг для журналістів за підсумками роботи свого відомства за січень-жовтень ц.р.

Розпочалася зустріч з представниками реґіональних ЗМІ із нагородження переможців другого етапу Всеукраїнського конкурсу «Очима дитини – про бюджет країни». Цей конкурс проводиться у три етапи: на районному, обласному та Всеукраїнському рівнях серед дітей віком 9-11 та 12-15 років. Роботи оцінювали у трьох категоріях: малярські, літературні твори та комп’ютерна графіка (анімація).

Роботи переможців районного рівня посіли гідне місце в обласному конкурсі. У номінації «Літературні твори» перемогли дрогобицькі школярки, учасниці Зразкової літературної студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості (директор – Оксана Герман, керівник студії – Калерія Луценко). Це Любов Ших (І місце за оповідання «Несподіваний урок») і Тетяна Піцик (ІІ місце за казку «Без податків – нікуди»). Ще одна вихованка «Любистку» Анна Герман стала призеркою районного етапу конкурсу.

Як наголосив Євген Турчин, конкурс дитячої творчості дає змогу виявити, наскільки діти розуміють роль, місце та значення податків, як орієнтуються у сьогоденні. До того ж, конкурси допомагають юним талантам творчо реалізувати свої таланти та ідеї. Відтак начальник Дрогобицької ОДПІ вручив грамоти та подарунки переможцям літературного конкурсу та їхнім керівникам.

Згодом спілкування з журналістами перейшло у русло обговорення підсумків роботи ОДПІ за десять місяців поточного року.

Як поінформував Євген Турчин, за цей час Дрогобицька ОДПІ забезпечила збір до Державного бюджету в сумі 230,5 млн грн., у тому числі збір до загального фонду Держбюджету склав 227,7 млн грн.

Попри спад економічної активності (суттєве зменшення кількості відпочивальників у курортних закладах, зупинку низки підприємств та зменшення обсягів роботи ВАТ «НПК-Галичина», ПАТ «ДЗАК», ТзОВ «Універсальна бурова техніка» та ін.), скорочення робочих місць та неповну завантаженість суб’єктів господарювання, до місцевих бюджетів мобілізовано 231,2 млн грн., що на 2,4 млн більше, ніж за такий же період минулого року.

Розрахунковий план МФУ із надходження закріплених доходів місцевого бюджету за січень-жовтень у Дрогобичі виконано на 97,9%, у районі – на 113%.

За січень-жовтень надійшло 410,5 млн грн. єдиного соціального внеску. Від початку року маємо приріст до розрахункової бази понад 19 млн грн. У Дрогобичі мобілізовано 183,3 млн грн. (приріст 11,5 млн. грн.), у районі – 46,1 млн грн. (приріст 1,1 млн грн.).

Від серпня в державі запроваджено сплату військового збору, якого на Дрогобиччині за три місяці мобілізовано у розмірі 3,9 млн грн.

Cтаном на 1 листопада ц.р. на обліку в Дрогобицькій ОДПІ перебували 16276 платників податків (юридичних осіб – 4052, фізичних осіб-підприємців – 12224).

Під час спілкування зі журналістами Євген Турчин розповів також про основні напрями реформування податкової системи. Перший крок уже зроблено – з 2015 року розпочнеться електронне адміністрування податку на додану вартість, що унеможливить зловживання та отримання незаконного бюджетного відшкодування, збільшить надходження до бюджету.

Кардинальним у податковій реформі є скорочення кількості податків – з 22 до 9. Скасовуються 6 малоефективних податків та зборів, серед яких збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та місцеві збори за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торговий патент), за місця для паркування транспортних засобів, туристичний. Крім того, 13 подібних податків трансформуються у 5. До місцевих податків належатиме податок на нерухомість, який включатиме плату за землю та єдиний податок, до якого увійде фіксований сільгоспподаток.

Податок на нерухомість стягатиметься і з комерційної нерухомості (раніше була лише житлова). Скасовуються пільги, тож платниками цього податку стануть всі власники нерухомості. Гранична ставка податку – до 2% мінімальної зарплати станом на 1 січня звітного року (24,36 грн.) за 1 кв. м на рік (було до 2,7% залежно від виду/площі нерухомості). Розмір ставок та пільги встановлюватимуть місцеві ради.

Також планується 10% податку з прибутку підприємств залишати у місцевих бюджетах.

Однією з основних податкових змін є реформа єдиного соціального внеску. У законопроекті пропонується заробітну плату розміром дві мінімальні (2436 грн.) оподатковувати за чинними ставками (36,7 – 49,7%), а до суми, що перевищує цю межу, застосовувати ставку 15%. Це скоротить податкове навантаження на ту частину зарплати, яку більшість працедавців виплачують у конвертах, сприятиме легалізації й підвищенню оплати праці.

Щоби поліпшити умови ведення бізнесу, передбачається зменшення податкового навантаження на платників єдиного податку. Для першої та другої груп граничні ставки залишаються на чинному рівні – до 10 та 20%мінімальної зарплати. Платників четвертої – шостої груп об’єднають в одну – третю, для якої ставки знизять майже на 50%: 2 відсотки доходу при сплаті податку на додану вартість та 4 – при включенні ПДВ до складу єдиного податку. Для всіх груп, окрім першої, обов’язковим буде застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, на два роки запровадять мораторій на перевірки малого бізнесу з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень на рік.

На завершення брифінгу присутні поспілкувалися з відомим на Дрогобиччині підприємцем, депутатом районної ради Миколою Кобільником, котрий приїхав у відпустку із зони проведення АТО.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 21 ноя 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником