ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 3 грудня 2014р.
Тараса Метика намагаються залякати?

Заглянувши у пошуковик Вікіпедії і ввівши слово «Тероризм», отримуємо його визначення: Тероризм (від лат. terror – «жах») – суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших зазіхань на життя чи здоров’я ні в чому не повинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей. Подібні дії мали місце у понеділок, 1 грудня, під час проведення оперативної наради з керівниками відділів та структурних підрозділів міської ради, яка традиційно відбувається на початку тижня.

До зали увірвалася група із майже 10 осіб у камуфляжі із символікою Національної гвардії. Чоловіки оточили президію, де засідали секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик, міський голова Стебника Василь Пецюх, а на трибуні виступав директор департаменту міського господарства Іван Лепкий.

Один з непроханих гостей підійшов до Тараса Метика і пошепки пригрозив, що люди у камуфляжі незадоволені тим, що він залишився працювати у міській раді, і запропонував написати заяву на звільнення. Про це згодом на прохання працівників виконкому розповів сам посадовець. Усіма діями чоловіків кремезної статури керував «майданівець», представник Національної гвардії Тарас Кучма.

Нагадаємо про події, які передували нинішнім. У п’ятницю відбулася сесія міської ради, де депутати 27-ма голосами проголосували за довіру Тарасові Метику, а також задовольнили заяви про відставку міського голови Олексія Радзієвського та першого заступника Івана Даціва. Відповідно до рішення сесії міської ради, Тарас Метик залишився на посаді секретаря міської ради і виконує обов’язки міського голови.

Варто відзначити, що Тарас Кучма неодноразово у кабінетах міської ради своєю демонстративною поведінкою, яка порушує норми ділової етики, намагався провокувати державних службовців, дозволяв собі ображати їхню честь та гідність, а останнім часом  вдавався до погроз про позбавлення їх робочих місць.

Така поведінка «майданівців» є незрозумілою. Адже нещодавно відбулася конструктивна зустріч за участю членів та керівників ради ГО «Майдан», членів команди народного депутата Богдана Матківського, депутатів та виконавчої влади. На зустрічі обговорили ситуацію у місті, громада якого прагне стабільності. Чітко розставили усі крапки над «і», домовившись, що працюватимуть так, як вирішить сесія: обере нового чи залишить чинного секретаря міської ради.

Сесія відбулася, рішення прийнято. Постає запитання: «Які ще можуть бути претензії та непорозуміння?». Але бачимо, що певні особи, які декларують свою симпатію до європейських цінностей, незгідні з правовими нормами та рішеннями.

До того ж дрогобицькі активісти-майданівці завжди заявляють, що виконують рішення громади. Проте під час заходу, присвяченому річниці Революції гідності, яку організовувала ГО «Дрогобицький Майдан», зібралося до 100 дрогобичан. Це дає підстави сумніватися у підтримці дій активістів усією громадою.

З приводу інциденту, що стався на нараді у ратуші, Тарас Метик звернувся до дрогобичан в ефірі радіо «Франкова Земля». Посадовець розповів про події, які відбуваються у місті, і закликав громаду до єдності та спротиву тим особам, котрі сіють чвари та розбрат, підігрують агресору і окупанту на місцях.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Богдан Матківський увійшов до фракції «Блок Петра Порошенка»

Новообраний депутат Верховної Ради України від Дрогобиччини Богдан Матківський 27 листопада склав присягу та увійшов до президентської фракції «Блок Петра Порошенка».

Своє рішення нардеп пояснив так: «Саме Президент відповідає за силовий блок, а, отже, за кожного із військовослужбовців. Тому спільно з низкою депутатів-мажоритарників від Львівщини допомагатимемо у розбудові сильної армії та захисті цілісності і суверенітету держави».

А ще Богдан Матківський увійшов до міжфракційного об’єднання «Україна – понад усе».

Вл.інф.

 

Не ремонт, а безгосподарність

28 листопада відбулося виїзне засідання постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради із залученням депутатів від інших постійних комісій для оцінки стану виконання обласної «Програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на 2014 рік».

Депутати та журналісти оглянули автошляхи місцевого значення у Дрогобицькому, Стрийському та Миколаївському районах, насамперед ті, на ремонт яких у 2014 році виділені кошти з обласного бюджету.

Зокрема, члени комісії оглянули дорогу місцевого значення загального користування Борислав – Дрогобич. На її ремонт було виділено 420 тис. грн. Після тендерних процедур Служба автомобільних доріг визначила підрядну організацію, яка мала здійснити поточний ремонт. Підрядник роботи так і не розпочав. До речі, гроші на цю дорогу виділялися і минулого року, однак ремонтні роботи теж не були проведені.

На ремонт ще одного об’єкта – дорогу Дрогобич – Довголука з обласного бюджету цьогоріч виділено понад 4,7 млн грн. Служба автомобільних доріг Львівщини, яка проводила тендер на виконання робіт, у своєму звіті подає комісії інформацію про те, що підрядник отримав 1 млн за виконані роботи. Обурені мешканці, з якими спілкувалися депутати під час виїзного засідання, у відчаї – вони розповідають про те, що підрядник тільки зняв верхній шар покриття і ще у вересні привіз дві машини асфальту, який скинув гарячим прямо у калюжу, і потім ремонтників вже не бачили.

Голова постійної комісії ЛОР з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку обласної ради Михайло Задорожний зазначив: «Ми будемо проводити громадські слухання, заслухаємо звіт начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області. Адже Служба автомобільних доріг оголошувала тендер, визначала підрядника. Вона має відповідні підрозділи, які приймали акти виконаних робіт. Такий «ремонт», який ми побачили на цій дорозі, можна назвати безгосподарністю».

Депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем Олег Рісний розповів про дорогу Розділ – Жирова, що у Миколаївському районі: «Ця дорога перебуває в незадовільному стані впродовж останніх п’яти років, за цей час її навіть не латали. На ремонт дороги в обласному бюджеті передбачили 500 тис. грн. Минулого року тендер на виконання робіт виграв «Облавтодор», який так і не розпочинав їх. Цього року у тендері на ремонт цієї, а також ще двох доріг у Миколаївському районі здобуло перемогу ШРБУ-65. Підприємство не починало робіт на жодній із цих доріг». Тому, як розповідає Олег Рісний, місцева громада, підприємці самі вирішили провести ремонт дороги. Депутати, які здійснювали об’їзд, побачили, як люди засипали гравієм дорогу, працювала техніка, яку орендувала за свій кошт громада.

Михайло Задорожний розповів, що постійна комісія обласної ради запросила представників Служби автомобільних доріг Львівської області взяти участь у виїзному засіданні комісії. Однак на запрошення представники Служби не відгукнулися. Депутати очікують, що вони отримають відповіді на свої запитання, а також на запитання, які хвилюють громадськість Львівщини, 8 грудня під час громадських слухань. Їх організовує Львівська обласна рада. Зокрема, депутати хочуть дізнатися, чи Служба автомобільних доріг Львівщини, проводячи тендери на ремонт і вибираючи підрядників, з’ясовувала, чи під силу підрядній організації виконати відповідний обсяг робіт, чи має вона техніку. Також депутати хочуть знати, чи Служба автомобільних доріг у тендерних умовах передбачила відповідальність підрядника щодо повного завершення робіт, штрафні санкції при умові невиконання договору і розірвання угоди до завершення бюджетного року.

Одним з питань порядку денного громадських слухань буде звіт начальника Служби автомобільних доріг. Також депутати заслухають його звіт на черговому засіданні сесії Львівської обласної ради 9 грудня.

Кор. «ГЗ»

 

Ніхто не відає, коли горе постукає у двері

У житті майже кожної людини є дні, коли з необережності можна скалічити здоров’я, перебуваючи у «суперечці» зі смертю. А коли випорскуєш із цієї прірви, довіку дякуєш Богу, своїм рятівникам за щасливий презент долі.

28 років тому горе постукало у двері 20-річного Миколи Бодя із Тернопільщини, який на той час був одруженим зі своєю однокурсницею Любою із Меденич. На заводі газової апаратури він отримав серйозну травму хребта. На його щастя, спинний мозок залишився неушкодженим, і це дало шанс на одужання. Тоді Микола отримав колосальну підтримку від дружини і це подвоїло його віру у видужання. Однак лікарі на цей час констатували інвалідність першої групи. Розпочалася довга реабілітація. Спільними зусиллями молодому подружжю вдалося «покласти на лопатки» першу групу інвалідності. Наснаги до життя додавали новонароджені син і дочка. І хоч травма давалася взнаки, однак Микола загартовував тіло, перебравшись у другу категорію інвалідності, а згодом – і в третю.

Декілька років тому сім’я поїхала на заробітки в Португалію. Повернувшись на Батьківщину, Микола і Люба започаткували свою справу у торгівлі. Звели раціональний будинок, в якому проживають на другому поверсі, а на першому розмістили магазин. Працюють сумлінно, заробляють на життя тепер уже великої родини. У Бодьо підростають три внуки, яких їм «подарували» син і дочка. Сам Микола активний учасник громадського життя у Меденичах, обирався депутатом селищної ради, досвідчений шахіст, який захищає честь Дрогобицького відділення фонду від нещасних випадків на виробництві. Цьогоріч він став чемпіоном області, а на першості України з шахів, увійшов до десятки кращих спортсменів у змаганнях серед інвалідських колективів.

Якщо є хоч мізерний шанс побороти хворобу, - говорить Микола, - то слід за нього вчепитися, щоб по-іншому дивитися на світ і сприймати його.

Володимир ТУРМИС

 

Пожежі на торфовищах

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень, як правило, найбільш поширеними причинами пожеж є людський фактор – це наслідок спалювання сухої рослинності, створення неконтрольованих осередків через спалювання сміття, необережність та часто байдужість людей.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

Пожежі в лісах, степах і на торфовищах.

На сьогодні актуальною проблемою є пожежі на торфовищах, масові пожежі можуть виникати внаслідок необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель у населених пунктах, дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж і зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

Якщо Ви опинилися в осередку пожежі:

- не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- із небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно до напряму розповсюдження вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть до водойми або накрийтеся мокрим одягом і дихайте повітрям низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу.

- особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину прошарку, що вигорів;

- після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

У всіх випадках викликайте пожежну команду (телефон – 101).

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНС України У львівській області майор служби ЦЗ

 

Творчий тандем талановитих мистців

18 листопада у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» було відкрито виставку малярства та графіки двох самобутніх художників, членів Національної спілки художників України львів’янина Володимира Батракова та художника з Трускавця Олександра Ніколаєвського.

Обидва мистці є добре відомими в мистецьких колах, визнаними творчими особистостями, мають ім’я і певний статус у мистецтві. Вони – учасники багатьох персональних та колективних виставок, пленерів, презентацій в Україні і за її межами.

Львівський художник В.Батраков творить у жанрах олійного живопису, графіки. Теми його робіт – жінка, весна, історія та сьогодення. Також працює викладачем живопису та рисунку у Львівському коледжі дизайну ім. В.Чорновола при Львівській політехніці. Активний учасник усіх творчих подій як у Львові, так і в Європі. Є членом спілки художників у Польщі, мав виставки у Варшаві, Гданську, Лєгніце. Входить до міжнародної мистецької асоціації ЮНЕСКО, виставлявся в м.Фрідріхсгафен (Німеччина), нагороджений почесним дипломом мистецького фестивалю в м.Піза (Італія). Його твори – це сплеск колірних емоцій, синтез філософії та експресії, артистична уява і пластика. Вдивляючись у твори мистця, отримуєш духовну й естетичну насолоду, вчишся кращого розуміння, любові до світу і людини.

Трускавчанин Олександр Ніколаєвський завжди в епіцентрі художнього життя як у нашому регіоні, так і за кордоном. Є промоутором численних мистецьких проектів, найбільш значущий з них – «Світовид». Творчість О.Ніколаєвського приваблює прихильників його таланту своїми неповторними картинами – цими розкритими до світу вікнами, з яких на глядача споглядають композиційно-зорганізовані лики природи, квітів. Адже улюблений жанр мистця – пейзаж у техніці пуантилізму (дослівно – «крапковість»), де чисті кольори наносяться малими мазками-крапочками.

Оптичне змішування кольорів відбувається лише в очах глядача. Це надає творам мистця особливого звучання, романтичної настроєності та повітряності. Мав неодноразово виставки по всій Україні та в Болгарії. Його твори, представлені на виставці, були відзначені численними відзнаками та призами на всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Роботи зберігаються в багатьох музейних та приватних колекціях України і світу.

На відкритті виставки зібралися чимало шанувальників творчості цих двох талановитих мистців. З привітальними словами виступили: директор музею Алла Гладун, головний художник Львівського драматичного театру ім. Ю.Дрогобича Ярослав Данилів, науковий працівник та художниця Тетяна Думан, автори виставки В.Батраков та О.Ніколаєвський… У виступах було зазначено про неповторність та самобутність творчості кожного з авторів виставки, про їх високий мистецький рівень, активну творчу позицію, особливе відображення навколишнього світу з його розмаїттям, про високу естетичну насолоду від їх творчості.

Надія КІКТА, зав. відділом Палацу мистецтв

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

СПОРТ

Футбольна естафетна паличка – у руках у Володимира Когута

Цікавий збіг обставин відбувся минулого тижня у редакції н/ч «Галицька Зоря». Спершу поріг приміщення переступив знаний громадський діяч міста Хосе Турчик, а через якихось півгодини – Володимир Когут. В останнього була вагома причина: 15 листопада в урочистій обстановці у Львові йому вручили «Почесну грамоту» Федерації футболу України за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію футболу.

Хосе щиро поздоровив головного тренера ФК «Дрогобич» Володимира, позаяк майже 30 років він теж фанатично віддавав свій досвід і знання дітям, які полюбляли футбол.

Турчик поринув у ці далекі роки, і розповів, як йому влаштували шлагбаум до ДЮСШ, і як на громадських засадах він зорганізував футбольну школу за підтримки батьків дітей. Тоді Хосе з усіх шкіл міста відібрав обдарованих школярів, які згодом стали гравцями багатьох команд-майстрів вищої і першої ліг чемпіонату України. Хосе Йосипович до 14 років жив в Аргентині, тому з раннього віку всмоктав ази латино-американського футболу. Все це він переніс на дрогобицький грунт. Згадав він й історію із Мар’яном Марущаком. Воротарями не стають, ними треба народитися. Тому у групі не було вродженого на цю позицію гравця. Вихід було знайдено з допомогою дочки Турчика Ірини. Вона зауважила, що в піонерському таборі був один хлопчик, який полюбляв стояти на футбольних воротах і не боявся падати навіть на твердий грунт. Розпочалися пошуки цього «зірвиголови». Та з’ясувалося, що він відмінник, і мати хоче, щоб він закцентував увагу на навчанні, а не на спорті. Хосе із Мар’яновим батьком Осипом якось вмовили невблаганну жінку, і той став футболістом. Це був один із небагатьох воротарів України, в якого було аналітичне мислення на полі. Ним зацікавився відомий голландський «Аякс», він був навіть на оглядинах, але підписання контракту зірвалося і Мар’ян повернувся в Україну. Став гравцем київського «Динамо» і олімпійської збірної. Є ще й інші приклади про здібних гравців «школи «Хосе», які відбулися у житті передусім як люди.

Пройде ще декілька літ, і комусь іншому зі сподвижницького футбольного руху Дрогобича Володимир Іванович Когут розповідатиме про своїх здібних вихованців. Похвально те, що ця людина, яка була вихованцем легендарного гравця Львівських «Карпат», а згодом дитячого тренера Е.Козинкевича, за свій кошт об’їздила всі провідні академії європейських грандів футболу, де запозичила досвід функціонування шкіл.

У такого тренера неодмінно буде позитивний результат, бо він фанатично, до божевілля любить футбол.

Володимир ТУРМИС

 

Півфіналісти відомі

30 листопада у спортзалі ДЮСШ відбулися чвертьфінальні матчі Кубка Дрогобиччини з футзалу.

Ось їх результати: «ТІТА» – «Термопласт» – 12:1 (Ростислав Ковельський – 2, Віталій Трусевич – 3, Володимир Сурник – 2, Василь Білий, Андрій Совяк, Андрій Бечкало, Роман Шакалець, Роман Пігут – Михайло Гладкий); «СтаР» – «Енергетик» – 4:2 (Віктор Коссак – 2, Ігор Білан, Андрій Ніконець – Назар Юрчак, Мирон Лисовець); ДКНГ – ДЮСШ – 2:6 (Назар Бучковський, Павло Якубів – Василь Гук – 3, Роман Маланяк – 2, Іван Рубаш); «Галіція» – «Галичина» – 5:2 (Тарас Тарасович – 2; Ігор Пенюк – 3 – Тарас Данилів, Михайло Мороз).

Тож у півфіналі, який складатиметься уже з двох матчів, зустрінуться: «Галіція» – ДЮСШ, «СтаР» – «ТІТА». А 14 грудня стартує чемпіонат Дрогобиччини. У першому турі на майданчик вийдуть команди: «СтаР» – «Карпати», «Енергетик» – ДЮСШ, «Галіція» – «Галичина», «Дрогобицький коледж нафти і газу» – «ТІТА».

Ярослав ГРИЦИК

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Зареєстровано Дрогобицьку ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» 24 листопада 2014 року в Єдиному державному реєстрі зареєстровано Дрогобицьку об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.

Наказом Державної фіскальної служби України від 18 листопада 2014 року Євгена Турчина призначено першим заступником начальника Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Також цим наказом на Є.Я.Турчина покладено виконання обов’язків начальника Дрогобицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області.

Новоствореній податковій інспекції присвоєно податковий номер (код ЄДРПОУ): 39507175.

 

На Дрогобиччині до зведеного бюджету зібрано майже 301 млн грн.

За одинадцять місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 300,9 млн грн. Надходження до Державного бюджету склали 158,8 млн грн., що на 28,1 млн грн., або на 21,5% більше відповідного періоду минулого року.

До місцевих бюджетів міста і району зібрано 142,2 млн грн. Це на 10,9 млн грн. (108,3%) більше очікуваних показників. Позитивну динаміку забезпечено і у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 102,4%, додатково забезпечено майже 3,4 млн грн.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ

 

Замість квітів на могилу колеги

28 листопада на 68 році життя відійшов у вічність професор кафедри менеджменту та адміністрування Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, доктор педагогічних наук, академік АН вищої освіти Мирон Васильович ВАЧЕВСЬКИЙ.

Уродженець чарівного села Підгородці, що розкинулося на березі річки Стрий, М.Вачевський після закінчення середньої школи у рідному селі, вивчився на слюсаря-складальника у Стрийському залізничному училищі. Працюючи на Дрогобицькому автокрановому заводі, встигає поступити заочно до Дрогобицького механічного технікуму.

Відслуживши в армії два роки, Мирон Вачевський закінчує технікум і 1974 р. поступає на заочне відділення Дрогобицького педінституту. Тут отримує диплом учителя загальнотехнічних дисциплін і праці. Молоду людину зацікавили патентознавство і він протягом 1980-1982 р. заочно навчається у Московському центральному інституті патентознавства. Після цього Мирон Вачевський 6 років працював на Дрогобицькому заводі «Граніт» і плідно керував роботою винахідників і раціоналізаторів. На заводі під його керівництвом впроваджено 120 раціоналізаторських пропозицій, а сам керівник отримав 24 авторські свідоцтва.

1989 р. М.Вачевський став кандидатом економічних наук, і через рік почав працювати у Дрогобицькому педінституті на посаді ст. викладача кафедри економіки і загальноосвітніх дисциплін.

24 роки він віддав справі підготовки фахівців з менеджменту і маркетингу у нашому навчальному закладі. Тут він пройшов шлях від ст. викладача до професора кафедри менеджменту і маркетингу. Проф. Вачевський є автором понад сотні наукових праць, серед яких монографії, три підручники для студентів і учнів, низка посібників.

У вересні 2009 р. М.Вачевський став академіком Академії наук вищої освіти України і був відзначений цією науковою установою нагородою Ярослава Мудрого за визначні здобутки у галузі науки і техніки.

З 2003 року Мирон Вачевський був головним редактором журналу «Молодь і ринок». Це щомісячне видання є фаховим з педагогіки та популярним серед науково-педагогічної громадськості України.

М.Вачевський деякий період викладав «Основи економіки» у Дрогобицькому педагогічному ліцеї, написав програму цієї навчальної дисципліни, яка отримала гриф МОН України.

М.Вачевський був працьовитою, комунікабельною людиною, завжди готовою допомогти чи то студентові, чи інженеру, чи викладачеві. Він був керівником низки дисертаційних досліджень з педагогіки, серед них однієї докторської. Професор був членом двох спеціалізованих рад і захисту дисертацій з педагогіки.

Важко усвідомлювати, що цієї діяльної, компанійської людини вже не буде серед нас. Осиротіла редколегія журналу «Молодь і ринок», його родина.

Нехай земля Дрогобиччини буде йому пухом.

Група товаришівСоздан 03 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником