ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 5 грудня 2014р.
У пошуках компромісу

2 грудня у світлиці ратуші відбулася нарада за участю представників міської влади та активістів ГО «Дрогобицький Майдан».

Мета зустрічі – врегулювання протистояння майданівців з чинним керівництвом Дрогобича, яке перешкоджає спокою та розв’язанню нагальних проблем міської господарки. Це особливо актуально в сьогоднішніх умовах. Адже розпочався зимовий період, наявний значний дефіцит бюджету, необхідно готувати головний фінансовий документ на 2015 рік, у відставку подали міський голова О.Радзієвський та його перший заступник І.Даців, вакантна посада керуючого справами виконкому…

Під час зустрічі дрогобицьку владу представляли секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик, депутати міської ради Петро Суда, Віктор Тюска, Богдан Николаїшин, керівник відділу депутатської діяльності Ганна Гринчишин. Від ГО «Дрогобицький Майдан» були присутні її голова Тарас Кучма, а також Володимир Кондзьолка, Олег Дукас. У ролі своєрідного арбітра виступив помічник-консультант народного депутата Б.Матківського Тарас Гентош. Участь у дискусії взяли Мирослав Лужецький та Йосип Мороз.

Сторони вирішили пошукати порозуміння за «круглим столом», проаналізувавши реальність виконання міською владою вимог «Дрогобицького Майдану», які були підтримані на віче. Саме на втіленні в життя цих вимог наполягають громадські активісти, змушуючи владу зробити це різними, в тому числі далеко не парламентськими методами. Проте, за словами Володимира Кондзьолки, майданівці готові співпрацювати з чинним керівництвом міста і депутатами, якщо вони погодяться виконувати вимоги громади.

Та перш ніж розпочалася полеміка, мало не дійшло до бійки. На початку засідання громадський активіст Йосип Мороз звинуватив Тараса Кучму у використанні іміджу учасника Майдану для власної політичної вигоди. Пан Мороз заявив, що три місяці поспіль особисто брав участь в акціях протесту на столичному Майдані, був у всіх «гарячих» точках, постраждав від дій силовиків, мало не загинув. Натомість, за його словами, пан Кучма приїздив до Києва ненадовго лише кілька разів, тож не має морального права очолювати ГО «Майдан» у Дрогобичі і виступати від імені всіх учасників Революції гідності. У відповідь Тарас Кучма заявив, що слова його опонента – брехня, за яку його буде покарано, і накинувся на Йосипа Мороза. Між чоловіками виникла серйозна шарпанина. Їх ледь розтягнули, не допустивши кулачних боїв у ратуші. Коли пристрасті нарешті вляглися, засідання продовжилося.

Представники ГО «Дрогобицький Майдан» почергово зачитували кожен із двадцяти пунктів вимог, а присутні аналізували, чи реально міській раді взяти на себе виконання цих зобов’язань. Зокрема, мова йшла про поіменне голосування депутатів з усіх важливих питань; скорочення кількості депутатів наступної каденції до 36-40 осіб (зараз їх 50) та чисельності працівників апарату; вільний доступ громадськості на засідання депутатських комісій, виконкому та сесій; регулярне щорічне звітування депутатів та перших керівників за підсумками роботи; оперативне оприлюднення на інтернет-сайті міської ради та у пресі проектів і рішень міськради та виконкому; прозорість тендерних закупівель; коригування Стратегії розвитку Дрогобича; проведення громадських слухань щодо виконання бюджету; оприлюднення звітів про фінансово-економічну діяльність комунальних підприємств; заборона на 5 років зміни цільового призначення земельних ділянок, наданих для ведення садівництва; аналіз організації пасажирських перевезень та ін.

У підсумку, попрацювавши дві години, обидві сторони дійшли висновку, що виконання озвучених вимог, з урахуванням низки поправок, цілком реальне. Тож допрацьований документ винесуть на розгляд депутатських комісій, а згодом – на затвердження сесії міської ради.

Та чи припиниться після цього у Дрогобичі політичне протистояння? З наближенням виборів до місцевих органів влади це питання набуває риторичного характеру.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Гуманітарна допомога переселенцям приїхала з Амстердама

1 грудня до Дрогобича прибула гуманітарна допомога для вимушених переселенців з Криму, сходу України. Передача допомоги відбулася в приміщенні БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ. А це – понад 40 кубічних метрів різного краму, серед якого – одяг, постіль, рушники, взуття, посуд, меблі та ін.

Допомога приїхала аж з Амстердама. Її організував 60-річний Кес Ван Ден Ре. Як сам пояснив, не міг залишатися осторонь: «Через Інтернет слідкував за подіями у вашій країні, через скайп зв’язувався з друзями, які розповідали, що тут відбувається. В Україні маю доброго товариша – Артура Деску з «Картіаса». Ми з ним вже багато років спілкуємося, товаришуємо. Як і з вашим земляком Хосе Турчиком. Тож вирішив хоч якось допомогти».

У школі доньки Кеса розклеїли листівки з інформацією про Україну і закликом допомогти. Як наслідок, через 3-4 тижні все вже було зібрано. Зголосилися багато людей. Запам’яталася, зокрема, рекламістка, яка принесла дуже багато дитячого одягу. Цей одяг був одягнутий по одному разу – для фотозйомок. Новісінький. Усе віддала! І таких історій багато.

«Знаєте, маю такий принцип: якщо можеш допомогти іншим людям – то чому ні? Для цього не обов’язково мати багато грошей, головне, щоб було бажання», – каже Кес. Розповідає із захопленням, емоційно. Коли говорить про війну і людей, які від неї постараждали, – на очі навертаються сльози.

«Так, ми добре розуміємо, що АТО – це серйозна проблема України, і бійцям потрібно допомагати. Але також потрібно допомагати й тим людям – переселенцям, які через війну втратили свої домівки, були змушені податися світ за очі», – каже Артур Деска. Він перебирає допомогу, тішиться дитячим одягом, посудом. Адже безпосередньо спілкується з переселенцями, опікується ними, тож добре знає наскільки ця допомога їм важлива.

Цікаво, що на видачі допомоги стояли також переселенці – Яна з Луганська і Рустем із Криму. «Вони найкраще розуміють біженців і найкраще зможуть їм допомогти», – майже пошепки ділиться брат Артур.

Збоку майже непомітний, стоїть відомий активіст Хосе Турчик. Ця допомога приїхала також і завдяки його участі. Тихо спостерігає за процесом. Тішиться, коли бачить щасливі очі тих, кому допомогли.

«Я просто закохалась в Україну. Була на Майдані, сьогодні хочу написати матеріал про життя переселенців в Україні, – розповідає присутня журналістка «Газети Виборчої» (Польща) Марта Гурська. – Спостерігати як люди гуртуються, допомагають своїм братам – це неймовірно».

За задумом, цією допомогою вдасться підтримати майже 700-800 сімей переселенців на Дрогобиччині та околицях, а також, можливо, й потребуючі родини наших краян.

Єдине але… «Знаєте що мене здивувало? Проблеми, які виникають на кордоні під час ввезення допомоги. Це ж просто «крейзі», бо ми хочемо допомогти, а нам не дають це зробити…», – поділився думками Кес.

Вл.інф.

 

Творчі люди кінофестивалю відвідали Дрогобич

П’ять днів у Трускавці проходив черговий Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». За чотири попередні роки було репрезентовано понад 100 фільмів з понад 50 країн світу. У попередні роки гостями фестивалю були Богдан Ступка, Ада Роговцева, Йован Маркович, Ласло Лагуші, Віллі Токарєв, Сергій Кошонін, Айдін Сейман та інші.

Цьогоріч на конкурс завітали знані і відомі в Україні діячі культури та мистецтва, кінорежисери, актори. З Росії приїхав кінорежисер Тофік Шахвердієв, з Арабських Еміратів – Бадер Тані Альтансорі та інші цікаві люди, в т.ч. автор телевізійної передачі «Хоробрі серця» Ахтем Сейтаблаєв.

Уперше гості Трускавця вирішили відвідати Дрогобич, ознайомитися з його історією і культурними надбаннями. Успішно роль гіда виконав секретар міської ради Тарас Метик. У світлиці ратуші він розлого розповів про древнє Прикарпатське місто, його походження, історичну ретроспективу, творців пам’ятних подій і т.д. Його уважно слухали поет, класик української літератури Іван Драч, кінорежисер Борис Савченко, заслужений артист України Микола Олійник, дружина відомого мистця Юрія Іллєнка, народна артистка України Людмила Іллієнко, київські журналісти Анатолій Олійник, Ліліана Фесенко, Ірина Гордійчук, співачка Наталка Кудряшова, молоді талановиті режисери Галина Лаврінець, Ірина Устелецева, Ігор Лимар, гості з Росії й Арабських Еміратів. Відтак для згаданої делегації працівники Дрогобицького краєзнавчого музею організували екскурсію історичними і пам’ятними місцями міста. З добрим настроєм і купою вражень гості повернулися до Трускавця, який цьогож дня залишили до наступного року.

Володимир ТУРМИС

На фото: гості фестивалю «Корона Карпат» під час відвідин Дрогобича

 

Чи заговорить у «чорних археологів» совість?

Мешканці Брониці ще у далекі 80-ті роки минулого століття завжди «воювали» з нафтопереробним заводом щодо локалізації амбарів з гудронами. Особливо ця ситуація загострювалася, коли випадали дощі. Окрім цієї проблеми, існувала й інша, пов’язана зі сміттєзвалищем. Уже в роки незалежності України місцева громада в ультимативній формі боролася за екологію. Був період, коли люди перекривали дороги автомашинам, що довозили туди сміття. Зітхнули з полегшенням броничани, коли нафтопереробка згорнула обсяги виробництва, бо відпала потреба в експлуатації трубопроводу, яким гудрони надходили до амбарів.

Але тепер проблема впала як сніг на голову Дрогобицькому «Райавтодору», позаяк розпочався демонтаж трубопроводу, і техніка сяк-так розрівнює ґрунт деяких ділянок, які належать до сфери обслуговування райавтодорівців. Ось уже другий місяць поспіль його керівництво добивається того, щоб змусити «чорних археологів» залишити після себе порядок і чистоту смуг, вирівняти належно канави і забрати поламані кущі, але… Всі співчувають «Райавтодору», але жодних заходів не вживають. У розпачі райавтодорівці вирішили сліди безгосподарності зафіксувати на знімках і подати їх у газеті, можливо після цього у чиновників, правоохоронців і інших служб заговорить совість…

Володимир ТУРМИС

Фото автора 

 

Ясеницька школа вітала героїв

У перший день грудня в Ясенице-Сільнянському НВК відбулася тепла зустріч дітей з ясеничанинами – воїнами АТО: Миколою Губановим, Василем Матисом, Михайлом Винаром, Романом Савчаком, Андріаном Небельчуком.

Діти читали вірші, провели танцювальний флеш-моб «З Україною в серці» на підтримку воїнів АТО, які перебувають у відпустці. Призер районного конкурсу Христина Багрій виконала пісню «Україна». Учасниця обласного конкурсу Соломія Баумкетнер прочитала вірш Мирослави Даньків «Герої не вмирають», присвячений ясеничанину Степану Бродяку, який віддав своє життя за рідну землю. Діти схвильовано слухали розповіді хлопців про їхні військові будні. Серед присутніх був волонтер односельчанин Богдан Кобилецький. Він зазначив, що громада села зуміла активно організуватися: зібрала кошти та допомогла воїнам у цей нелегкий час.

Директор НВК Леся Попель від імені учнівського і вчительського колективів подякувала воїнам за мужність, витримку, високий патріотизм. Діти вручили захисникам подарунки, які придбали за кошти, отримані від шкільного ярмарку.

 

Пішки до школи – чотири кілометри!

На адресу депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного надійшло колективне звернення (30 підписів) від мешканців села Коросниця. Люди скаржаться, що до їхнього населеного пункту припинив їздити шкільний автобус, тож дітям доводиться пішки долати 4 км на шляху до школи.

Окрім того, автобуси маршруту «Дрогобич – с.Рівне (через Коросницю)» їздять лише до Меденич, мотивуючи збитковістю рейсу. Виборці просять депутата Михайла Задорожного посприяти в організації рейсового маршруту «Дрогобич – Стрий – Дрогобич (через Меденичі, Коросницю і Рівне)».

У коментарі журналісту «ГЗ» Михайло Задорожний повідомив, що вже досяг домовленості з керівництвом Стрийського АТП про те, що автобус маршруту «Стрий – Кавське» продовжать до Меденич, тож мешканці Коросниці і Рівного вже не будуть відірваними від світу. Це питання залишилося лише узгодити на рівні області.

Ярослав ГРИЦИК

 

Разом проти СНІДу

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Центром душпастирства молоді провели 1 грудня  захід «Разом проти СНІДу» до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

У програмі заходу доповідачами були о.Роман Федько, Микола Вороняк. Присутні переглянули фільм «AIDS». У заході взяли участь майже 130 підлітків із ЗОШ №15, професійного політехнічного ліцею, коледжу нафти і газу, механіко-технологічного та статистичного коледжів.

Того ж дня на радіо «Франкова Земля» спеціалісти ДМЦСССДМ провели радіопередачу «Правда про ВІЛ/СНІД».

Вл.інф.

 

«Тихо осінь ходить гаєм»

Ось і закінчилася чарівна пора року щедра осінь. Чим тільки не пригощає вона нас: і смачними яблуками, грушами, соковитою морквою і багатим на вітаміни гарбузом, горіхами, грибами. За цю її щедрість люди з давніх-давен складали їй подяку. Починаючи від Михайлового дня, за давньою українською традицією, увесь тиждень святкували закінчення осені і закликали приходити на наступний рік з іще більшим урожаєм.

Так і ми, працівники Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який здійснює свою діяльність у Трускавці, разом із нашими дітками, прощалися з цьогорічною осінню, підготувавши свято «Подорож до осіннього лісу». Щоб краще підготуватися до свята, ми часто ходили на прогулянку до місцевого парку. Там дітки навчалися розпізнавати дерева, які ростуть у нашій місцевості, птахів і тварин, які живуть у нас. Особливо прогулянкам дітей раділи білочки, вони з нетерпінням чекали на гостинці, якими малеча щедро пригощала їх.

Першочерговим завданням було навчити дітей дбайливо ставитися до тварин, рослин, дерев та правил поведінки у лісі. Також велику увагу ми приділили темі «Їстівні та отруйні гриби». Були проведені індивідуальні й групові заняття на цю тему, щоб діти, гуляючи парком чи лісом, ненароком не зірвали отруйного гриба.

Усі ці засвоєні знання були продемонстровані на нашому святі. Діти засвідчили, що з легкістю можуть розпізнати, з якого дерева злетів той чи той листок, які птахи зимують у нас, а які відлітають у теплі краї, продемонстрували вміння надавати звіряткам першу медичну допомогу на прикладі пораненого зайчика.

Хочемо від щирого серця подякувати нашим діткам за підготовку такого прекрасного свята, а саме: Валентинку та Христинці зі Стебника, Олежику та Софійці із Трускавця, Максимку із Луганщини (м.Стаханів), Данилку із Дрогобича, Андрійкові зі Стрия, Юлі із Сокальщини (с.Фусів), Марії з Рихтич, Ангеліні з Борислава, Іванкові з Бистриці, Ілоні й Мар’яні із Вороблевич та іншим. Бажаємо їм насамперед здоров’я, здійснення їхніх бажань, любові від навколишніх. Хай прийдешній Святий Миколай зішле на них своє благословення, щоб посмішка не зникала з їхніх облич.

Галина АНДРІЯШИН, Ольга ШАМА, вихователі Центру

 

Фестиваль для дітей з особливими потребами

У Дрогобичі районний Центр соціальних служб для сім’ї та молоді разом з БФ «Карітас» з нагоди міжнародного Дня інвалідів провели традиційний фестиваль для дітей з особливими потребами «Повір у себе, і в тебе повірять інші».

Священик о.Володимир, який благословив дійство, справедливо зауважив, що ми повинні бути щасливими, якщо поруч з нами живуть люди з особливими потребами, бо маємо шанс стати добрішими, бути для когось корисними.

Миру в Україні, доброго здоров’я присутнім у залі діточкам та їхнім рідним побажав перший заступник голови РДА Степан Рудницький.

Концертну програму розпочала відома на Дрогобиччині автор та виконавиця поезій та пісенних творів Оксана Винницька, яка через власні випробування долі як ніхто розуміє неповносправних діток і намагається їм допомогти. Завдяки і її старанням та доброчинності на сцену самотужки зміг піднятися та заспівати разом з Оксаною чудовий хлопчик із Нагуєвич Дениско Бігей.

Неможливо було без хвилювання дивитися виступи родини Стиранець із Рихтич, вихованців Центру дозвілля «Дивовижні долоні» з патріотичною композицією. Подив і захоплення викликали у присутніх концертні номери вихованців БФ «Карітас», товариства «Надія», дитячого будинку сімейного типу, Мирона Пігута, мами одного з діток Наталії Пікти, Олега Павличка, Регіни Коновалової. Театралізовані сценки, вірші, пісні, танці. Можна лише уявити, яких зусиль і старань коштував цим дітям кожен виступ. Вони щиро раділи оплескам та подарункам від спонсорів – ДП «Савсервіс Карпати».

Біля сцени демонструвалася виставка творчих робіт дітей з особливими потребами.

 

Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим

Працівники Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здавали тестування, підсумовуючи певний відрізок навчання у «Школі соціального робітника».

Директор Оксана Тринчук перед тестуванням наголосила, що в чому б не полягала їхня робота, основна мета діяльності соціального робітника – допомога людям, а головна риса характеру – людяність. Заввідділення Наталя Дем’яновська звернула увагу, що доброта – найбільша цінність нашого життя. Це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші. Зігріти наших підопічних увагою, підтримати добрим словом, вселити надію – це не менш важливо ніж допомога по господарству та надання інших соціальних послуг.

Об’єктивно оцінювали тестування заввідділень Галина Вовк та Ольга Литвин, які вказали, як на певні досягнення так і на те, що необхідно ще надолужити соціальним робітникам, щоб дійсно фахово виконувати свої обов’язки. Піклуючись про самотніх, забезпечуючи соціальні гарантії і допомогу тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, соціальні робітники роблять вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.

Наталія ДЕМ’ЯНОВСЬКА

 

Допоможи солдату – врятуй Україну. Ти є Нація. Дій!

У неділю, 7 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України, у Східниці в Народному домі «Просвіта» пройде благодійна акція «Ти є Нація. Дій!», під час якої буде проведено благодійний аукціон та продаж вишитих і мальованих ікон, картин. Це – роботи майстра вишивки бісером Романа Магоцького, майстра пензля, відомого реставратора та благодійника Лева Скопа та низки інших талановитих митців.

Зібрані кошти будуть цільово скеровані на Перший добровольчий батальйон Національної гвардії України ім. генерала Сергія Кульчицького, у лавах якого – в основному добровольці з Самооборони Майдану, наші краяни, які першими стали на захист України від ворожого сусіда-окупанта і зараз несуть службу в охоплених вогнем війни містах країни як Дебальцеве та ін.

Відкриття виставки і аукціону – 7 грудня о 14.00 в Народному домі «Просвіта» (вул.Промислова,1, біля автостанції) смт.Східниця.

У межах благодійної акції на огляд буде виставлено Рекорд України, який претендує до внесення до Книги рекордів Гіннеса. Це – найбільша в світі вишита бісером карта України, в яку вшито півтора мільйона бісеринок. Біля карти відбуватиметься збір посильної пожертви на військо.

Ласкаво просимо усіх долучитися до заходу та підтримати наших бійців!

 

Свято людей з особливими потребами

3-го грудня міжнародне товариство відзначає День інвалідів. Ця дата покликана зосередити увагу на індивідуальних та соціальних потребах людей з особливими потребами, забезпечити їм гідний рівень життя, а також підвищити поінформованість суспільства щодо їхніх проблем.

Цьогоріч урочиста академія відбулася 2 грудня у приміщенні Центру душпастирства молоді УГКЦ. На урочистість запрошено представників дев’яти громадських та благодійних організацій міста, які опікуються людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Учасників зібрання благословив отець Олег Кекош.

До присутніх з вітальним словом звернувся секретар міської ради Тарас Метик. Він відзначив роботу організацій інвалідів, висловив слова вдячності за сумлінну працю, побажав їм та їхнім родинам у цей складний для України час добра, злагоди, порозуміння і згуртованості.

Під час офіційної частини відбулося вручення грамот міської ради та матеріальних допомог. За подвижницьку діяльність та усвідомлене відчуття відповідальності за долю людей з особливими потребами грамоти та матеріальні допомоги отримали Наталія Ніколаєва (центр “Реабілітація інвалідів”), Степан Чулуп, Стефанія Федоронько (УТОС), Євген Павлюков, Ольга Скамай (УТОГ), Євген Сільвестрович Кудла (товариство сприяння хворим діабетом), Катерина Найда (міський осередок жінок-інвалідів “Донна”), Мирослава Фаранович (Асоціація інвалідів), Іван Шпак (міська організація інвалідів війни та Збройних Сил), Ольга Федчак (ДТЗДІ “Надія”). Крім того, п’ять організацій отримали подяки та цінні подарунки, зокрема: центр “Реабілітація інвалідів” (голова – Валентина Антонюк); Асоціація інвалідів (заступник голови – Мар’ян Лялюк); організація жінок-інвалідів “Донна” (голова – Орися Кузьмяк); товариство сприяння хворим діабетом (голова – Євген Кузьмій); центр дозвілля для молоді з особливими потребами “Дивовижні долоні” БФ “Карітас” (керівник – Любов Смолень).

Урочисте дійство продовжилося концертною програмою. На завершення учасників заходу запросили за святковий стіл.

Свято відбулося за підтримки управління праці та соціального захисту міської ради (керівник – Іван Терлецький). Спонсорську допомогу надали небайдужі люди, зокрема, Микола Бунь, міська ГО “Самопоміч” (голова – Андрій Паутинка).

Упродовж року спеціалістами управління проведена значна робота з втілення у життя державних соціальних програм, спрямованих на поліпшення матеріального стану громадян міста, а особливо найбільш незахищеної її частини. Так, відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають право на пенсію, та інвалідам”, соціальну допомогу отримали 1193 людини на загальну суму 14,5 млн грн. Крім того, спеціалістами управління проводено виплати одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим, компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів і транспортне обслуговування та компенсації вартості санаторно-курортного лікування. Загальна сума цих виплат становить 64,2 тис грн. Дотримуючись принципу адресності надання допомог та пільг, фахівці управління систематично проводять роботу з вивчення повсякденних потреб і умов проживання малозахищених громадян, завдяки чому цьогоріч міським бюджетом передбачено 1,2 млн грн. для надання пільг сім’ям, які складаються з двох і більше інвалідів, інвалідам УПА та виплати щомісячних адресних допомог інвалідам I групи – лежачим та з вадами зору.

Крім того, протягом року за розпорядженнями міського голови було проведено виплату матеріальної допомоги 422 особам. Загальна сума цієї допомоги становить 87,4 тис гривень.

Спеціалісти управління постійно співпрацюють з підприємствами-виробниками всієї України, які мають державне замовлення на виготовлення та постачання засобів реабілітації. З початку року управління забезпечило 31 особу з особливими потребами різними видами технічних засобів реабілітації, зокрема, кріслами колісними (дорожні, кімнатні, з електричним приводом), шведськими стінками, ліжками функціональними, вертикалізаторами, засобами для ходіння, спеціальними засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією тощо. Загальна вартість цих засобів становить 220,9 тис гривень.

Керівництво та фахівці управління вживають усіх можливих заходів для поліпшення матеріально-побутових умов найбільш вразливих категорій громадян міста. Відвідавши управління, можна отримати повну інформацію щодо соцзахисту інвалідів. Можна телефонувати: 3-57-80 та 41-06-14. Крім того, вкладка “Інформація для осіб з обмеженими фізичними можливостями” на офіційній інтернет-сторінці Дрогобицької міської ради дає змогу ознайомитися з усіма новинами у сфері соціального захисту людей з інвалідністю.

Управління праці та соцзахисту населення міської ради

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Декларацію на отримання податкової знижки можна подати до кінця 2014 року

Упродовж 11 місяців 1276 мешканців Дрогобиччини скористалися правом на отримання податкової знижки, яким повернуто з бюджету понад 1184 тис грн.

Нагадуємо громадянам, які мають право на податкову знижку, що реалізувати його можна, подавши декларацію про майновий стан і доходи до  податкової інспекції до кінця цього року.

Зокрема, це стосується громадян, які оплатили у 2013 році за навчання закладам освіти, застрахували себе або членів сім’ї, перерахували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, провели оплату допоміжних репродуктивних технологій, усиновили дитину, сплатили відсотки за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, витрати у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на використання у вигляді палива моторного сумішевого біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Разом із декларацією необхідно подати додаток 6 до неї, довідку з місця роботи про нараховану у минулому році заробітну плату та сплачений з неї податок, а також копії документів: паспорта, реєстраційного номера платника податків, договору про надання певного виду послуг, розрахункових документів, які підтверджують витрати, що включаються до податкової знижки, реквізити рахунку для повернення коштів.

Слід зауважити, якщо до кінця 2014 року громадяни не скористаються правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2013 року, то таке право на наступні роки не переноситься.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІСоздан 05 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником