ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Гральному бізнесу оголосили війну
15 грудня начальник Дрогобицького міськвідділу міліції Андрій БІЛАС провів прес-конференцію. ЇЇ головною темою була боротьба з нелегальним гральним бізнесом на теренах нашого краю. Окрім журналістів, з керівником поспілкувалися і представники Громадської ради при Дрогобицькому МВ ГУМВСУ у Львівській області.

Андрій Іванович повідомив, що зараз у державі активізувалася робота правоохоронних органів щодо викриття, перевірок та ліквідації підпільних гральних закладів. Упродовж цього року працівники дрогобицької міліції здійснили низку перевірок і задокументували два факти незаконного ведення грального бізнесу. Перший – діяльність залу ігрових автоматів у Дрогобичі на вул.Т.Шевченка,2, організований Віталієм Робертовичем Калініним. Напрацьовані за цим фактом матеріали скеровано до суду. Другий – робота ще одного ігрового закладу під назвою «Локомотив» на вул. І.Мазепи,9. Працівники міліції вилучили автомати, провели їхню попередню експертизу, яка підтвердила їхню приналежність до так званих миттєвих лотерей. Наразі слідство триває, запланована ще одна експертиза, яка має визначити, чи це обладнання входить до категорії гральних автоматів.

Також, за словами Андрія Біласа, надійшло повідомлення від стебничан про діяльність там на вул. М.Грушевського підпільного грального закладу, але перевірка цей факт не підтвердила. Начальник міліції запевнив, що після відповідного відпрацювання на теренах нашого міста гральні заклади не функціонують. Проте звернувся до громадськості з проханням: у випадку виявлення таких закладів негайно повідомляти у міліцію за тел. 102.

Згодом Андрій Білас відповів на запитання журналістів.

- Які зміни чекають на дрогобицьку міліцію внаслідок запланованої реформи органів МВС?

- Наразі ми не отримували офіційних документів щодо запланованого реформування міліції. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, виступаючи в парламенті, представив лише загальну концепцію реформи. Але як саме здійснюватимуться конкретні кроки – покаже час. Та, найімовірніше, нас очікує скорочення чисельності правоохоронних органів, укрупнення регіональних підрозділів, переатестація працівників… Чекаємо на призначення першим заступником міністра Еки Згуладзе, яка безпосередньо займатиметься реформою з урахуванням досвіду Грузії.

- Мешканці нашого краю висловлюють побоювання, що приїзд переселенців з Криму і Східної України спричинив зростання рівня злочинності. Чи відповідає це дійсності?

- Фактів затримання за скоєння злочинів чи правопорушень осіб, котрі прибули зі Сходу чи Криму, не зафіксовано. Тож говорити про якийсь стрімкий ріст злочинності нема підстав. На жаль, протизаконну діяльність ведуть наші земляки. Так, за скоєння квартирних крадіжок затримували мешканців Трускавця, Борислава, Дрогобича, Львова. Минулого тижня за пограбування громадян арештували двох раніше судимих дрогобичан, триває розслідування. Також вийшли на слід злочинної групи, котра вечорами грабувала жінок. Після проведення відповідних слідчих дій зловмисників затримаємо.

- Коли варто чекати реалізації у Дрогобичі програми «Безпечне місто» щодо встановлення камер відеоспостереження у людних місцях?

- Перші кроки в цьому напрямі вже зроблені – вулицями Стрийською та Трускавецькою прокладений оптиковолоконний кабель. Відеокамери там уже можна встановлювати. Та, на жаль, через проблеми з наповненням бюджету депутати міськради не виділили на це коштів. Будемо пропонувати закласти цю ж програму до бюджету 2015 року. Сподіваємося і на підтримку підприємців. Адже камери дадуть змогу фіксувати номерні знаки всіх автомобілів на в’їздах до Дрогобича і перевіряти їх за базами даних, а також допоможуть слідкувати за дотриманням правопорядку у центральній частині міста, як це вже зроблено у сусідньому Трускавці. Наразі ж правоохоронцям у роботі періодично доводиться користуватися відеозаписами камер спостереження приватних об’єктів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Громадяни пікетували міліцію

16 грудня у Дрогобичі бійці АТО, небайдужа молодь, мешканці села Уріж прийшли під стіни міськвідділу міліції. Вони вимагали об’єктивного розслідування причин загибелі 16-річного хлопця, брата бійця АТО. Трагедія сталася вночі 13 грудня.

У руках пікетувальники тримали портрети загиблого і гасла: «За що вбили брата воїна АТО?», «Покарайте вбивць мого брата», «Чому все вирішують гроші?», «Я хочу правди», «Вбивцю за грати» та ін.

До громадськості вийшов начальник Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області Андрій Білас. Він повідомив, що за фактом загибелі хлопця відкрито кримінальне провадження. У Львові проводиться додаткова експертиза, яка має дати відповідь на запитання щодо причини смерті.

Андрій Білас запевнив людей, що зробить все, аби розслідування пройшло об’єктивно.

Та мешканці Урожа не надто довіряють словам очільника міліції. Побоюються, що правди домогтися не вдасться, і вбивці не понесуть заслуженого покарання. Присутніх дещо заспокоїло запевнення учасників АТО, що вони триматимуть розслідування під пильним контролем.

Вл.інф.Создан 19 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником