ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 19 грудня 2014р.
Новини в «ГЗ» від 19 грудня 2014р.

Пам’яті славетного земляка

14 грудня у с.Воля Якубова відбулося урочисте вшанування пам’яті видатного краянина, українського політичного, військового та державного діяча Андрія Мельника з нагоди 50-річчя його відходу у вічність.

14 грудня у с.Воля Якубова відбулося урочисте вшанування пам’яті видатного краянина, українського політичного, військового та державного діяча Андрія Мельника з нагоди 50-річчя його відходу у вічність.

Розпочався захід з панахиди, яку відслужив місцевий парох.

Старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, провідник Львівської обласної організації ОУН Олег Гринюк, голова Львівської обласної організації КУН Тарас Гентош, перший заступник голови Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарас Пащак, секретар Дрогобицької міської ради – в.о. міського голови Тарас Метик, племінник Юліана Головінського, одного з творців УВО Любомир Головінський наголошували, що полковник Андрій Мельник назавжди залишиться в українській історії як однин із визначних державних і політичних провідників нації у ХХ ст.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний (на фото) наголосив: «Дрогобиччина має пишатися такою видатною особистістю, як Андрій Мельник – полковником армії УНР, одним із найближчих соратників Євгена Коновальця, організатором формації Січових Стрільців у Києві, одним із організаторів УВО. З 1938р. він був головою Проводу ОУН, відбував ув’язнення у німецьких концтаборах. З 1945р. був змушений жити в еміграції. Наш славний земляк став ініціатором створення «Світового конгресу вільних українців». Ця організація згодом об’єднала зусилля всього українства у боротьбі за Соборну самостійну державу та взяла активну участь у визначних історичних подіях 1990-их, 2004-го та 2014 року».

Виступаючі також акцентували увагу на значенні заповіту А.Мельника, говорили про актуальність його настанови щодо необхідності покладатись не на Америку і не на Захід, а на власні сили українського народу.

«Непорозуміння і роздор між українцями мають канути в небуття», - зауважила Марія Головкевич.

Завершилися урочистості покладанням квітів і вінків до монумента Андрію Мельнику.

Справу Андрія Мельника сьогодні продовжують українці, його земляки, які в зоні АТО у лавах батальйону ОУН виборюють територіальну цілісність і незалежність Батьківщини.

Учасники зібрання долучилися до збору коштів для добровольців, які в боях з кремлівськими окупантами і сепаратистами демонструють приклади небувалого героїзму.

Нагадаємо, що свій земний шлях полковник Андрій Мельник завершив 1964 року у Клерво, що на території князівства Люксембургу, де і похований. Тамтешня українська діаспора готується до відкриття меморіальної таблиці на будинку, де жив А.Мельник.

Іван ТИХИЙ,

Ярослав ГРИЦИК

 

Прилітають «Соколи» до свого гнізда

Чверть століття тому завдяки Михайлові Мацялку виник творчий колектив ймення якого «Соколи». Біля його витоків стояли Іван Мацялко, Марія Шалайкевич, подружжя Наталя і Ярослав Дуби, Роман Наконечний, Роман Касперський, Іван Остапчук, Ігор Піхоцький, Юрій Клок.

Зробивши акцент на героїко-патріотичному репертуарі, «Соколи» суттєво відрізнялися від інших колективів України. А неповторність голосів Івана Мацялка і Марії Шалайкевич зробили їх популярними і відомими співаками. Їхню творчість підтримували впливові національно свідомі посадовці, зокрема другий Президент України Леонід Кучма, керівник Львівської залізниці, а згодом міністр галузі Григорій Кирпа.

На певних колах польоту «Соколів» плече підставляли директори «Доброгостівської птахофабрики» Борис Мойсеюк, Бориславського алмазного і фарбового підприємств Ярослав Голубінка і Богдан Бугай, начальники Дрогобицького управління експлуатації газового господарства Ярослав Савшак і «Будгазу» Тарас Козак та інші.

Потужним «генератором» творчої наснаги був Валерій Губерський. До процесу популяризації «Соколів» включилися відомі українські поети і композитори, журналісти різних періодичних видань, фотомитець Ігор Фецяк. «Соколи» гідно репрезентували свій пісенний репертуар.

І ось час пролетів надто швидко, як і політ сокола у наших краях, і «Соколи» вирішили приурочити до цієї дати творче турне, яке розпочнуть саме із Дрогобича. Наразі тривають підготовчі роботи. Під їхній клич згуртувалися небайдужі люди, які прагнуть допомогти в організації гастролей. У редакції є контактні телефони «Соколів», отож можемо й ми частково забезпечити інформаційну підтримку.

Володимир ТУРМИС

Фото Ігоря ФЕЦЯКА 

 

Із малих вчинків починаються великі справи

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради спільно з волонтерами Дрогобицького механіко-технологічного коледжу (А.Брелик, А.Середа, М.Іванченко, О.Коваль) підготували 30 подарункових наборів для дітей-інвалідів до 18 років та дітей із малозабезпечених сімей до Дня Святого Миколая.

«Якою б важкою не була ситуація в країні, діти не повинні залишатися без свята і подарунків. Тим більше особливі діти та діти з малозабезпечених родин», - каже начальник управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради І.Терлецький.

Частина дітей вже отримали подарунки у приміщенні управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради. Решту подарункових наборів «помічники» Миколая рознесуть по домівках.

Вл.інф.

 

На різдвяних листівках у США – малюнок дрогобичанки

Різдвяний малюнок, на якому зображена Богородиця з маленьким Ісусом, три царі і пастух, 10-річна Катруся Лукіна з Дрогобича намалювала ще два роки тому. Тоді ніхто й уявити не міг, що у простої дитячої картинки буде така цікава доля – її розмістять на вітальних листівках у далекій Америці, – повідомляє сайт «Обозреватель».

- Ми й самі не знаємо, як це сталося, - розповіла розчулена мама Катрусі Любов Лукіна. - Цю картинку вона малювала до Дня Святого Миколая два роки тому. Її відібрали для участі у творчому конкурсі на Прикарпатті, де він посів перше місце. Згодом його викупила мешканка Вашингтона на ім’я Христина, яка давно емігрувала з України до США. Ця жінка написала листа на адресу художньої школи, де займається Катруся, і пообіцяла вислати їй у дарунок фарби і 100 доларів. Чули, що вона нас шукає, але поки з нами не зв’язувалася.

Як з’ясувалося, у Вашингтоні малюнок Катерини теж посів перше місце на художньому конкурсі і отримав право друкуватися на різдвяних листівках.

Педагоги художньої школи, де навчається Катруся, радіють її успіху.

- Катруся дуже талановита дівчинка, у якої є свій почерк і своє бачення мистецтва. Вона любить яскраві фарби, малює яскраві картини, нам дуже приємно, що у нас навчаються такі діти, - зазначила викладач Ольга Демкович.

Та найбільше, напевно, радіє Катрусин дідусь, адже це він чотири роки тому привів онуку до художньої школи. Хотів, щоб вона продовжила його справу – дідусь теж малює. Але сама дівчинка пов’язувати своє майбутнє з художнім мистецтвом поки не поспішає – каже, над професією ще не думала – рано.

Вл.інф.

 

Під знаком землі

17 грудня відбулося засідання сесії Дрогобицької міської ради.

Прогнозований розгляд питання про призначення першого заступника міського голови так і не відбувся, оскільки наразі не вдалося знайти компромісної кандидатури, а один із ймовірних претендентів Іван Лепкий раптом відмовився від пропозиції. Водночас низка громадських організацій міста запропонувала владі оголосити конкурс на цю вкантну посаду.

Тож більшість часу народні обранці на чолі з секретарем міської ради Тарасом Метком присвятили розгляду блоку земельних питань та питань приватизації. Розглянувши заплановане та відклавши на довивчення кілька спірних проектів рішень, у роботі сесії оголосили перерву.

Ярослав ГРИЦИК

 

Богдан Матківський обрав Комітет з питань економічної політики

Постановою Верховної Ради України від 4 грудня ц.р. створений Комітет з питань економічної політики. Його секретарем обрано народного депутата від Дрогобиччини Богдана Матківського.

Додамо, що Б.Матківський, котрий нещодавно став членом фракції «Блок Петра Порошенка», увійшов ще й до міжфракційного об’єднання «Самооборона Майдану», яке очолює віце-спікер парламенту Андрій Парубій.

Прес-служба Богдана Матківського

 

В атмосфері толерантності

Секретар міської ради Тарас Метик понеділкову нараду провів у спокійній, толерантній атмосфері. Ніхто не задавав безглуздих запитань, не провокував на безпредметні дискусії. Можливо, в очікуванні Святого Миколая люди стали милосерднішими один до одного, або відсутність конфліктних персон вплинуло на ауру зібрання. Втім, про все за порядком.

Директор департаменту міського господарства Іван Лепкий детально розповів про наслідки стихії і ліквідаційні роботи. Комунальні служби працювали без вихідних. Водночас кліматичні умови сприяють ремонту доріг. Цим скористалися дорожники. Вдалося також закупити і виготовити майже 30 сміттєвих контейнерів. Наголосив п.Лепкий і на необхідності економії енергоресурсів. Начальник РЕМу Василь Дмитрик відзначив зовсім іншу реакцію дрогобичан на незручності, викликані буревієм. Люди розуміють, що відразу ліквідувати аварію ліній електропередач у всіх місцях – проблематично, тож треба набратися всім терпіння.

«У Стебнику збитки завдані стихією мінімальні», - заявив міський голова Василь Пецюх. - Комунальні служби проявили оперативність і злагодженість у роботі. З’явилася також надія щодо заповнення шахтних пустот. Є відповідне рішення щодо цієї проблеми».

Начальник відділу культури міста Олег Яводчак інформував про заходи, які відбудуться у День Святого Миколая, і про візит нашого драмтеатру на Донеччину. Він, як ніхто інший із держслужбовців, знає ситуацію на сході України, позаяк регулярно сприяє у зборі гуманітарної допомоги і супроводжує її. Стає чимраз сутужніше із організацією «посилок», тож багато організацій відмовилося від Святого Миколая на місцях, натомість подарунки переадресували дітворі зі сходу України. Свою лепту зробило КП «ЖЕО», перерахувавши 10 тисяч гривень.

Володимир ТУРМИС

 

СПОРТ

РОМАН ПРОЦЬ ОТРИМАВ СЕРТИФІКАТ ФІФА

Нещодавно з міжнародного семінару ФІФА для арбітрів та спостерігачів арбітражу футзалу української «Екстра-ліги», який проходив у Будинку Футболу в Києві, повернувся наш краянин, арбітр Національної категорії з футзалу Роман Проць.

Він очолює відділ фізичної культури та спорту виконкому і викладає на кафедрі спортивних дисциплін педуніверситету, а на громадських засадах розвиває місцеву школу підготовки молодих арбітрів та тренує жіночу футзальну команду.

Для навчання елітних українських рефері був запрошений один із найавторитетніших арбітрів футзалу у світі, а нині куратор арбітражу ФІФА та УЄФА – Pedro Angel Galan Nieto. Іменитий іспанець навчав та тестував наших фахівців за програмою «Rеfereeing Assistant Рrоgrаmmе». Головним завданням було – уніфікувати критерії та правила гри з футзалу, враховуючи останні доповнення і напрацювання ФІФА і УЄФА у питаннях, які викликають найбільше непорозуміння гравців, тренерів і вболівальників. Серед них такі, як гра рукою, позбавлення суперника явної гольової можливості, оцінка єдиноборства, а також винесення дисциплінарних санкцій. Програма була дуже насиченою, паралельно до процесу навчання тестували фізичну підготовленість, а наприкінці семінару провели спеціальний відеотест ФІФА.

Педро Галан подякував Федерації футболу України, зокрема президентові АМФУ Сергію Владикові за запрошення попрацювати у нашій країні і пообіцяв й надалі надавати будь-яку допомогу для того, щоб рівень наших суддів тільки зростав. Цей семінар став першим із восьми семінарів для країн членів УЄФА, проведення яких заплановане в усьому світі. Тож наші фахівці стартували у цій програмі першими. Це свідчить про те, що український футзал на правильному шляху.

Дрогобичанин Роман Проць пройшовши на відмінно все тестування – здобув сертифікат ФІФА, вкотре довів, що недарма входить до елітної групи найкращих українських рефері. Хочеться вірити, що пан Роман зуміє передати досвід своїм вихованцям і вони теж гідно представлятимуть наш край на всеукраїнській та міжнародній арені.

Орест ХАНДОНЯК

***

21 грудня (неділя) відбудеться 1/8 фіналу Кубка України з футзалу серед жіночих команд: «ДДПУ-Медик» (Дрогобич) – «Ніка-ПНПУ» (Полтава).Початок матчу о 16.30, спортзал Дрогобицької ДЮСШ ім. Івана Боберського.

Запрошуємо уболівальників підтримати нашу команду!

 

Святковий вояж юних футболістів

Уже традиційно на початку грудня до міста-побратима Легніца (Польща) виїжджає спортивна делегація Дрогобича. Цьогорічна поїздка стала ювілейною – п’ятнадцятою.

У ХVІІІ турнірі з міні-футболу з нагоди Дня Святого Миколая (у католиків відзначається 6 грудня) взяли 24 дитячих команди гравців 2002 р.н. і молодших з Польщі, Чехії (м.Блянско), Німеччини (м.Гьорліц), України (м.Дрогобич). Наша делегація складалася з 12 дітей і 6 дорослих.

Усі матчі у групах (а гра тривала 10 хвилин) проходили у напруженій, безкомпромісній боротьбі. Нерідко долю гри вирішував один м’яч.

Дуже яскраво виглядали команди гостей із Блянско і Гьорліца, а також юні таланти з клубу «Заглембє» (Люблін), де, до речі, вибудувана справжня футбольна піраміда: від дитячих команд до клубу вищої ліги чемпіонату Польші.

За результатами попередніх ігор півфінальні пари утворили команди: ДЮСШ (Дрогобич) – «Заглембє» (Люблін), «Аміко» (Люблін) – «Проховчанка» (Проховіце). На жаль, дрогобичани поступилися у півфіналі з рахунком 0:3. У другій парі лише у серії пенальті перемогла команда «Проховчанка» (2:0).

Тож у грі за ІІІ місце наша команда, яку готували старший тренер-викладач відділення футболу ДЮСШ Дмитро Курп’як та тренер-викладач Василь Карпин, перемогла «Аміко» (Люблін) із рахунком 2:0. А переможцем міжнародного турніру стала команда «Заглембє» (Люблін).

Нашу команду нагородили кубком та медалями за третє місце і спеціальним кубком як найкращу закордонну дружину.

На завершення, висловлюємо щирі слова подяки постійному спонсору ДЮСШ Русланові Стасінчуку за його допомогу у цій поїздці і підтримку юних футбольних талантів.

Микола КУЛИНИЧ

 

З чого починається армія

У Дрогобицькому районі згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» почалася приписка до призовної дільниці юнаків, яким у 2015 році виповнюється 17 років, тобто юнаків 1998 року народження.

Приписка громадян до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на облік, визначення кількості, ступеня придатності до військової служби, встановлення рівня освітньої підготовки, здобутої спеціальності і рівня фізичної підготовки. Крім того, у період приписки вивчаються ділові і моральні якості допризовників.

Військовий комісар Дрогобицько-Бориславського ОРВК видав наказ про організацію і проведення приписки. З цього ж приводу райвійськком звертається до населення Дрогобицького району поставитися до цього важливого заходу з повною відповідальністю. Юнакам, яким з різних причин не було відправлено повістку військовим комісаріатом про необхідності приписки до призовної дільниці, необхідно з’явитись у військовий комісаріат для з’ясування питань, пов’язаних з припискою.

Юнаки, які закінчують у 2015 році 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і за станом здоров’я придатні до вступу до вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), можуть подати документи в Дрогобицько-Бориславський ОРВК, після проведеної приписки до призовної дільниці, для оформлення особових справ кандидатів для вступу у ВВНЗ.

В.КОЦЮБА, начальник відділення комплектування, майор

 

ЗАМІСТЬ КВІТІВ НА МОГИЛУ

Пам’яті Оксани Василівни ДЯКОН

З невимовним сумом колектив управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації сприйняло звістку про те, що 16 грудня 2014 року на 41 році після важкої хвороби  відійшла у вічність наша колега Оксана Василівна Дякон.

Оксана народилась 9 листопада 1974 року в с.Болехівці, де навчалась в восьмирічній школі. Середню освіту здобула в СШ №1 м.Дрогобича, після закінчення якої здобула вищу освіту в університеті «Львівська політехніка».

З 2000 до 2002 року працювала в Снятинській сільській раді, а з 2002 року до дня смерті – в управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації на посаді провідного спеціаліста відділу грошових виплат і компенсацій.

Була добрим спеціалістом, завжди вчасно та якісно надавала допомогу мешканцям району.

Дуже любила свою родину – донечок Марту та Наталочку, чоловіка Василя, маму Марію та брата Андрія.

Оксана була справжнім другом, користувалась в колективі заслуженою повагою.

Завжди усміхнена, доброзичлива, готова допомогти, підтримати, розрадити – такою вона залишиться в пам’яті нашого колективу.

Світла пам’ять Тобі, дорога Оксаночко! Нехай покійній земля буде пухом, а душа знайде спокій у Царстві Небесному!

 Создан 19 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником