ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Інститут сфокусовує раціональні ідеї
Чотири роки тому у структурі міської влади створили комунальну установу «Інститут міста Дрогобича», який очолив досвідчений фахівець, міський голова двох каденцій (1994-1998, 2002-2006 рр.) Михайло Петрович Лужецький.

Поява цього підрозділу виправдала себе, позаяк низка ініціатив, що втілилися у конкретику, додало місту нових штрихів; тривають реставраційні роботи церкви Св.Юра. за рахунок здобутих грантів поліпшили енергозберігаючий потенціал дитячих садочків, облаштовані споривно-оздоровчі двори. КУ «Інститут міста Дрогобича» у жовтні минулого року підготував проект «Створення комфортного міського середовища, шляхом відкриття безкоштовного Wi-Fi доступу у центральній частині міста» на конкурс «Сильна громада», який провела Українська Галицька Асамблея, Дрогобичу надали зелене світло. Окрім цих обов’язків, Михайло Лужецький – депутат місьради, голова бюдженої комісії. Сил і наснаги йому вистачає на обох поприщах.

- Михайле Петровичу, читачам нашої газети буде цікаво довідатися про результати діяльності Інституту, який ви очолюєте.

- Основна діяльність установи зосереджена на двох напрямах: залучення інвестицій у відродження індустрії міста, а також популяризація і створеня іміджу історичного Дрогобича задля туристичної привабливості. У нас є низка древніх історико-культурних пам’яток. Зокрема, церква Св.Юра – у реєстрі європейського надбання ЮНЕСКО. До речі, проект щодо реставрації пам’ятки сакрального мистецтва, розроблений Інститутом, отримав від урядової інституції США 85 тисяч доларів. Цьогоріч передбачається завершити реставраційні роботи іконостасу. Львівська ОДА подбає про гонтове покриття. Паралельно з цими роботами буде готуватися туристичний маршрут цікавими історичними місцями нашого міста. Включаємо інтелектуальні ресурси, щоб здобути гранти на реалізацію цієї ідеї. Інститут подав на конкурс проект «Здійсненя комплексу заходів із розвитку туристичної інфраструктури у Дрогобичі». Його вартість становить 814 тисяч гривень, з них 590 тисяч має надійти із держбюджету, решта – від інвесторів, з місцевого бюджету.

- Михайле Петровичу, теза щодо індустріалізації міста – приваблива. Але як її втілити у життя, коли невідомо кому належать колишні такі потужні підприємства, як долотний, автокрановий, машинобудівний та інші?

- У світовій практиці побутує чітке прозоре правило, коли власник підприємства у випадку ймовірних ризиків іде до місцевої влади і відкрито говорить про проблеми з тим, щоб зберегти робочі місця для людей. Колись у промисловому сегменті Дрогобича функціонувало  різних 20 виробничих підприємств, в яких було задіяно майже 35 тисяч осіб. Нині у нашій державі все під грифом секретності. Це – неповага до нації. Ми маємо знати, які «об’єкти» у віданні Росії і зробити все, щоб вони працювали на українську економіку. Держава має впливати на цю ситуацію, забезпечити людей місцем праці. Якщо цього не відбудеться за останні 3-4 місяці, Євросоюз охолоне до перспектив України бути у спільноті цивілізованих держав. Скажу відверто, Дрогобичу треба терміново реанімувати економіку в контексті озвученої тези.

- В активі Інституту є чимало добрих справ, пов’заних із дитячою тематикою. Детальніше можна її озвучити?

- Кожна мудра держава дбає за свій генофонд, тому й створює всі передумови для розвитку і утвердження своїх громадян. Ми сповідуємо цю ідеологію. Починаємо з першого етапу – створення перинатального центру ІІ рівня на базі пологового будинку. Розроблений кошторис. На ці потреби потрібні чималі гроші, проте життя кожної дитинки – безцінне. Цей проект активно лобіював депутат ВР України VІІ-скликання Роман Ілик. Знаючи, що він і надалі у Києві і, очевидно, не залишиться осторонь проблем охорони здоров’я. Сподіваюся на позитивний вислід. Дрогобицький «Охмадит» має стати центром порятунку не тільки новонароджених, а й тих, хто сказав перше слово – «Мама». Другим етапом турботи про націю мають стати облаштовані дитячі садочки і школи. Діти, школярі повинні мати комфортні умови. У цьому питанні досягнуто багато. Обґрунтовані проекти отримали відповідні кошти, за які вдалося встановити теплозберігаючі вікна, двері у дитячих садках № 27, 28, 12 (у Дрогобичі), 19, 21 (у Стебнику) та інших. У 2015 році передбачено ще 8 садочків охопити цією «технологічною» новинкою.

І останній, третій етап підтримки генофонду – проект «Спортивно-оздоровчий двір». За рахунок різних джерел фінансування у місті облаштовано 11 спортивних майданчиків. Словом, Інститут сфокусовує всі раціональні ідеї наших краян, і прагне їх втілити у конкретні справи...

Володимир ТУРМИССоздан 16 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником