ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 16 січня 2015р.
Дрогобич відвідав Генконсул Республіки Польща

Напередодні Старого Нового року у ратуші відбулася зустріч із Генеральним консулом республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом.

Секретар міської ради Тарас Метик зустрівся з паном Консулом для обговорення нагальних питань, які турбують обидві сторони: ситуація в Україні та війна на її східних теренах, реформи, місцеві вибори у Польщі і партнерська співпраця.

У розмові про інвестиційну привабливість Дрогобича та регіону, п.Ярослав зауважив, що з досвіду Польщі, успішність ведення політики залежить насамперед від міського голови. Водночас він акцентував на готовності сприяти залученню інвесторів до нашого краю. Сторони обговорили можливість продовження партнерства, особливо в освітньо-культурному плані. Із великим захопленням пан Ярослав відзначив організацію фестивалю Бруно Шульца, який, за його словами, стає все більш популярним у світі.

Найбільше часу посадовці присвятили обговоренню ситуації на східних теренах України. Вони обумовили можливості подальшої волонтерської співпраці, яка не суперечить міжнародному праву. А відтак дійшли висновку, що оборона східного кордону України – це не тільки проблема України, але й Польщі та Європейського Союзу загалом.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У нардепа є бажання

Напередодні Різдва в сесійній залі Дрогобицької міськради відбулася зустріч керівників підприємств, установ та організацій, депутатів і працівників ратуші з народним депутатом від нашого округу Богданом Матківським.

Нардеп привітав присутніх із Новим роком та Різдвом Христовим, а відтак коротко розповів про початок своєї діяльності на цьому важливому поприщі. Зокрема, пояснив чому увійшов до пропрезиденської фракції «Блок Петра Порошенка». Мовляв, Президент сам запросив його і мав з Б.Матківським предметну розмову. Нардеп також зазначив, що в нього нема підстав не довіряти главі держави.

Б.Матківський розповів, що в парламенті з числа депутатів-мажоритарників від Львівщини створено групу, яка має твердий намір наполегливо і послідовно лобіювати інтереси області. Поза сумнівом, до спектру цих інтересів у багатьох напрямах потраплятиме Дрогобич і регіон.

До речі, виконуючий обов’язки міського голови Дрогобича Тарас Метик, виступаючи на нарадах, постійно нагадує про щире прагнення Б.Матківського максимально долучитися до відстоювання інтересів Дрогобича та регіону, а відтак скористатися і активно підтримати це бажання нардепа.

Народний обранець відповів на низку запитань, що прозвучали із зали, у тім числі на не вельми приємні і зручні, а надвечір відбув до Києва.

Марічка ДРАБИЧ 

 

Черговий успіх Наталії Жук

Учителька інформатики Рихтицької школи Наталія Жук, яка була лауреатом Х Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», разом із своїми учнями перемогла в глобальній акції «Година Коду».

Цей захід проводився компанією «Майкрософт Україна». Як приз, вона отримає планшет з операційною системою Windows 8.1 та 15 комп’ютерних мишок для дітей.

За словами керівника відділу освіти Дрогобицької РДА Івана Стецка, Наталія Жук – вчителька, яка використовує новітні технології в навчанні і добивається високої результативності у праці, неодноразово перемагала у престижних обласних і всеукраїнських конкурсах.

У грудні 2014 р. у рамках Міжнародного тижня програмування проходив глобальний захід «Година Коду» для представників шкіл, громадських організацій, бібліотек. У конкурсі Україну представили 233 навчальні заклади.

Акція вдало поєднує ігрові і навчальні моменти, показує роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві, сприяє розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості та винахідливості.

Кор. «ГЗ»

 

Надали квартиру сироті

25 грудня 2014 р. у Дрогобичі на засіданні виконкому міськради прийняли рішення про надання однокімнатної квартири у новозбудованому будинку Віталію Чураєву – особі з числа сиріт.

Завдяки клопотанню депутата Дрогобицької міської ради Богдана Николаїшина, для придбання квартири виділили частину коштів із місцевого бюджету Дрогобича (169 тис грн.), а також частину з обласного бюджету (62,7 тис грн.) зусиллями кількох депутатів Львівської облради.

Віталій Чураєв народився у Дрогобичі в 1992 р. Від вересня 2010 р. до червня 2013 р. навчався у Новороздільському професійному ліцеї, де перебував на повному державному забезпеченні, жив у гуртожитку. До січня 2015 р. мешкатиме у соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у с.Вовчищовичі Мостиського району (до виповнення 23 років).

Сьогодні Віталій навчається у Львівській богословській семінарії ВСЦ ХВЄ. Навчання дається нелегко, але юнак наполегливий та працьовитий, тож отримує здебільшого оцінки «добре». Скромний, стриманий, без шкідливих звичок. Присвятив себе роботі із дітьми-сиротами.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому


Він – Хосе, і тим сказано усе…

Його ентузіазму, працелюбності, непосидючості можуть позаздрити молоді. Бо часто-густо лінь останніх роблять їх неповороткими «дідуганами». Хосе у свої неповні 68 років дасть фору будь-кому. І це – великий капітал здоров’я і духу загалом. Днями Хосе Турчик знову не сидів вдома, бо вчергове опинився в епіцентрі…

- Ти завжди перебуваєш у гущі суспільних подій як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні. Що це була за остання конференція у Варшаві, про яку чомусь ЗМІ подали скупу інформацію.

- Цей міжнародний захід мав на меті обговорити перспективи і наслідки Революції Гідності в Україні, і які виклики реалій слід нейтралізувати, щоб не повторився 2004 рік. Із знаних і відомих українців у конференції взяли участь посол миру Руслана Лижичко, народний депутат України Володимир Парасюк, посол України в Польщі Андрій Дещиця та інші. Із США прибув колишній радник В.Путіна Андрій Ілларіонов, який змушений був емігрувати за океан через розбіжності із «шефом» у поглядах на політику. У строгій секретності на захід завітали опозиційні лідери Казахстану у вигнанні. Господарі делегували на конференцію теж помітних у політиці персон, польських – сенаторів.

- Якою корисною інформацією, спостереженнями варто поділитися із читачами нашого часопису?

- Вразила своєю логікою і патріотичністю Руслана. Це – майбутня українська Маргарет Тетчер. Вона сміливо розставляє акценти у нинішній ситуації в Україні, робить сміливі вояжі у тил ворога, вміє переконувати світову дипломатію у прозрінні і оцінці агресивної політики Путіна.

Безпосередністю потішив аудиторію Володимир Парасюк. Коли у зал завітав Андрій Дещиця, то оратор, а саме він виступав, перервав свою доповідь і попрямував до нього, на ходу коментуючи свій вчинок: «Та мені мама не вибачить, що я не зазнимкувався із цією людиною (Дещиця став популярним після того, як, перебуваючи на посаді міністра закордонних справ, заспівав на київському Майдані про Путіна – авт.)».

Зі слів Андрія Ілларіонова, у Путіна – сумна перспектива, хоча він ще поп’є крові як Україні, так і пересічним росіянам.

Різку оцінку А.Ілларіонов дав Президенту США Обамі, який не надто рішучий у прийнятті рішень щодо санкцій до Росії.

Багато розділяють думку, що США спровокувала капкан для Путіна, по суті, малою кров’ю, об’єднавши світ проти імперської Росії, у такий спосіб прагне розвалити її. Прикро, що розмінною монетою у цій грі стала Україна, ціною якої є загибель найкращих її синів і дочок.

- Хосе, хто ще з присутніх на конференції справив на тебе позитивне враження?

- Єгор Соболєв. Що б хто не говорив про нього, але це – світла, молода людина з безкомпромісними романтичними поглядами. Чи вдасться йому «втиснути» ідею люстрації в «прокрустове ложе» європейських стандартів, важко сказати, але він бореться за кожну букву цього закону.

Мовчки за перебігом подій у Варшаві спостерігали казахські дисиденти. Адже вони не тільки персони нон ґрата на Батьківщині, але й оголошені у розшук…

Володимир ТУРМИС

 

Юні таланти – для війська

11 січня у Народному домі ім. І.Франка відбувся благочинний концерт з нагоди Різдва Христового за участю Народного ансамблю танцю «Верховинка», учнів вокально-естрадного відділу Стебницької і Дрогобицької дитячих музичних шкіл, вихованців Палацу дитячої і юнацької творчості Дрогобича.

Як це вже традиційно буває на концертах «Верховинки», у залі не було вільних місць. Підтримати юних артистів прийшли батьки, родичі, друзі і просто небайдужі дрогобичани. У фойє працівники Народного дому частували гостей чаєм, кавою та домашньою випічкою, а плату за це пропонували вкинути до скриньки збору пожертв на потреби українського війська. Ведуча вечора Алла Мельничук зі сцени також закликала присутніх долучитися коштами до підтримки наших вояків, які боронять незалежність України на Сході.

Від імені міської влади організаторів, учасників заходу та глядачів привітав представник відділу забезпечення діяльності виконкому Зиновій Квасній.

Усі, хто завітав на благочинний концерт, потрапили на справжнє свято танцю і пісні. Свою майстерність демонстрували молодша, середня та старша групи «Верховинки». У постановці художнього керівника ансамблю Богдани Кос присутні побачили народні, дитячі, жартівливі композиції, і, звісно, славнозвісний «Гопак». Ліричний танець «Знайди мене» вдало контрастував із запальними «Сусідка», «Марічка», «Підманула»… Завершувала вечір патріотична композиція «Стрілецька сюїта».

Декілька танців глядачам представив колектив «Прикарпатські візерунки» Палацу дитячої і юнацької творчості (хореограф Ольга Максимищак). Вражало розмаїття танцювальних композицій, підсилених яскравими костюмами.

А ще звучали патріотичні пісні у виконанні юних вокалістів Іринки Приймак, Ілони Хорощенко, Софії Хотинської, Оленки Білик, Христинки Баган, Ольги Паращак, Василини Ковальчук, Юрія Демка, Софії Ціко, Іванни Яцків, а також ансамблю «Чарівна сопілка» ПДЮТ.

Двогодинний концерт промайнув наче одна мить, подарувавши глядачам яскраве свято, і допомігши акумулювати пожертви для потреб наших вояків у зоні проведення АТО. За словами директора Народного дому ім.І.Франка Петра Коса, того дня до скарбнички вдалося зібрати 4168 грн. та 20 євро.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора. Повний фоторепораж з концерту - у розділі "ФОТО"

 

Як у терцентрі Козу водили

14 січня у світлиці міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося театралізоване дійство з нагоди свята Маланки та Старого Нового року.

Спершу ведуча розповіла про історію і традиції святкувань. Відтак підопічні терцентру, а це самотні громадяни похилого віку, з радістю колядували та віншували разом із головними персонажами. А на веселе свято завітали пан Василь, хитра Коза із Господинею, Циганка-ворожка, Котик Мурчик, і, звісно, колядники – учасники самодіяльного ансамблю «Калинонька» (керівник Мирослав Романяк).

Глядачі щедрими оплесками та подяками оцінили театральні здібності новоспечених акторів-аматорів.

За словами директора територіального центру соціального обслуговування Марії Лютик, дотепну сценку відтворили підопічні і працівники терцентру. Вони ж були авторами сценарію та підібрали костюми.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора 

 

Віртуози Львова у Дрогобичі або Музичний діалог на одному диханні

Цікавим є той факт, що часом назва того чи іншого колективу визначає його сутність і передбачає майбутню мистецьку долю. Так, за щасливим збігом обставин, рівно 20 років тому талановитий музикант, а нині народний артист України Сергій Бурко засновує Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» ставши його незмінним художнім керівником. Можливо тому вже два десятиліття поспіль «Віртуози» вражають усіх своїм віртуозним стилем виконання, витонченою манерою гри і розмаїттям репертуару.

Колектив одразу ж завоював визнання і мало того, став своєрідною візитною карткою старовинного міста Лева. Запорука їх незмінного успіху, мабуть, ще визначається благородною міссією музикантів – нести мистецтво у світ, виховувати високу музичну культуру та пропагувати українську музику на всіх континентах. Відтак відомий оркестр веде активну гастрольну діяльність, про що свідчать блискучі концертні виступи в таких країнах, як Польща, Словаччина, Чехія, Ватикан, Італія, Німеччина, Данія, Голандія, Ізраїль, а також Колумбія, Еквадор, Нікарагуа, Перу, Коста-Ріка, Сальвадор і Гватемала, – та це ще не повний перелік. Але попри інтригуючі закордонні поїздки, п.Сергій залишається українським патріотом і, зокрема, 20-річний ювілей «Віруозів» запланував відзначити спершу у всіх районах Львівської області. Стартував відомий проект 18 вересня у Львові і калиновим намистом простелився через найвіддаленіші куточки Галичини – Турку, Добромиль, Радехів, Жидачів та інші маленькі містечка.

І ось 3 грудня 2014 року знаменитий колектив «Віртуози Львова» завітав до старовинного Дрогобича з концертом, який відбувся в залі музичного училища ім.В.Барвіського. Але «фішкою» оркестру є вміння робити сюрпризи і звичайне перетворювати на особливе, дивовижне... Ця риса закладена в самому серці колективу, а саме в натурі її керівника Сергія Івановича, який володіє не лише великим музичним талантом, але й високою майстерністю диригента, незаангажованим (нестандартним) мистецьким мисленням, тонким відчуттям публіки та драматургії дійства, а головне – вродженим непідкупним почуттям гумору. Більше того, наскільки маестро легкий у повсякденному спілкуванні, настільки він невимушений у музичному диспуті. Тому запланований концерт перетворився на справжню музичну феєрію – свято музики, краси, талантів і овацій. Стисла, але насичена програма, наче класична (в сенсі зразкова) симфонія увібрала в себе та об’єднала кращі досягнення світової музичної культури, в тому числі української, різних стилів та епох від Відродження до сучасності. До речі, такий синтез і стрімка різножанровіть – від мадригалу до джазу в рамках одного виступу є незмінним девізом «Віртуозів» або як вони називать це «Музика для всіх», що простежується у численній дискографії оркестру.

Відкрила програму славнозвісна композиція Дж.Каччіні «Ave Maria», яка послужила символічною молитвою за Україну, як пам’ять про загиблих героїв «Небесної сотні» і сьогодення. Переповнений зал, більшу частину якого складала молода генерація – студентська спільнота, проявивши власну гідність і національну свідомість, слухав стоячи «капаючі сльози» звуків нетлінного благання до Матері Божої.

Представлений репертуар вражав насамперед високою виконавською культурою, глибоким відчуттям змісту і точною передачею образів та авторських ідей. Показовими в цьому плані виявились два полотна наших сучасників, представників Львівської композиторської школи – Партіта №6 Мирослава Скорика і «Симфонія-естраваганца» Олександра Козаренка, а також талановита обробка Юрія Ланюка неперевершеного «Щедрика» Леонтовича. Щодо Партіти, то вона настільки вляглася у свідомість музикантів, ніби писалася саме для цього оркестру, що переконливо вилилося у передачу різних станів головного героя – сумніви, мрії, гротеск, сарказм, демонічні вкраплення, які так реалістично передавала музика. Зі слів п.Сергія ця Партіта нещодавно прозвучала в Женеві на фестивалі Ф.Шопена і там також справила колосальне враження.

І от ми підійшли до кульмінації вечора… Приємним моментом для всіх став «музичний діалог» оркестру «Віртуози Львова» і солістки-скрипальки – студентки ІІІ курсу відділу оркестрових струнних інструментів училища Евеліни Сливінської, клас викладача Г.П.Онуфрик. Чудове і достойне виконання «Кантабіле» Н.Паганіні відкрило новий простір для творчої спілкування музикантів двох культурних центрів – Львова і Дрогобича. Відповідний звуковий баланс, блискуче тембральне відчуття, високий технічний рівень у відношенні між оркестром і солісткою свідчить, з одного боку, про належний професіоналізм колективу і великий досвід співпраці з численними солістами, а з іншого – характеризують велику щоденну копітку роботу відділу, який веде витоки педагогічної майстерності від школи гри викладача-методиста Михайла Семеновича Штепури, традиції якого продовжує викладач-методист Галина Петрівна Онуфрик, яка сьогодні очолює відділ. Таким чином, маестро Паганіні – величина номер один у світовій скрипковій літературі дивовижним чином поєднав «уміння» і «натхнення», «дійсність» і «сподівання», «майстрів» і «ученицю». Може це і є головна місія музичного мистецтва – шукати таланти, спонукати до праці і таким чином, виховувати їх, шляхом власного прикладу залучаючи до високої, істинної музики – музики на одному диханні!

Після такої унікальної акції я не змогла не поцікавитись про особисті враження «Віртуозів» і їх плани на майбутнє. Маестро Сергій Іванович був подивований відмінною акустикою залу музичного училища і надзвичайно теплою, приємною атмосферою, яка панувала в ньому серед слухачів. «Усе було чудово і незабутньо! Тому маємо твердий намір навесні знову відвідати Дрогобич з новою цікавою програмою, розрахованою на широкий загал. Спробуємо влаштувати масштабніший концерт розрахований на місто, щоб всім подарувати частинку свого серця і нотки неповторних мелодій!»

Зоряна ЛЕЛЬО, викладач музично-теоретичних дисциплін ДДМУ ім. В.БарвінськогоСоздан 16 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником