ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


БЮДЖЕТНА ЕПОПЕЯ ТРИВАЄ
На відміну від швидкісного затвердження Державного бюджету українським парламентом бюджетний процес у Дрогобичі дещо затягнувся.

15 січня, напередодні засідання сесії міської ради, відбулося позачергове засідання виконкому. Основне питання – затвердження бюджету міста на 2015 рік.

Відкриваючи засідання, секретар міської ради Тарас Метик, враховуючи реалії нинішнього часу і обставини, які склалися, наголосив на необхідності швидкого прийняття нового бюджету.

Про основні принципи формування бюджету розповіла начальник фінансового управління Оксана Савран. За її словами, є розпорядження голови ЛОДА щодо необхідності прийняття місцевих бюджетів у Львівській області до 16 січня. Щодо самого бюджету Дрогобича на 2015 рік, то він відповідає «можливостям» міста як у дохідній, так і видатковій частині. Цьогорічний бюджет особливий тим, що у зв’язку з децентралізацією багато видатків, які раніше забезпечувала держава, додалися до місцевих. Посадовець зазначила, що бюджет потрібно приймати, а згодом можливо буде внести зміни.

Однак група членів виконкому, яка представляє ГО «Дрогобицький Майдан», наполягала, що спершу треба провести процедуру громадських слухань, а вже потім виносити бюджет на затвердження виконкомом.

Юрист міськради роз’яснив, що закон не зобов’язує до обов’язковості проведення такої процедури. А Тарас Метик додав, що це загальний бюджет і стосується в основному бюджетних установ та структур міста. Отож документ узгоджений із керівниками та представниками бюджетної сфери. «Навіть питання щодо збереження функціонування спортивних шкіл, які цього року забезпечує місцевий бюджет, надання воїнам АТО матеріальної допомоги теж вдалося вирішити», - наголосив Тарас Метик.

Виступили й керівники відділів та управлінь виконкому міської ради. Вони зауважили, що закладені кошти – це можливість проіснувати, а не розвивати місто, однак для забезпечення виплати зарплати, видатків на харчування, медикаменти, розрахунків за спожиті енергоносії, початку тендерних закупівель бюджет треба прийняти.

Пори те, члени виконкому від ГО «Дрогобицький Майдан» наполягали на необхідності порадитися з громадою, хоч конкретних пропозицій щодо зміни цифр, сум чи статей видатків у бюджеті не прозвучало.

Після довготривалої дискусії рішення щодо прийняття бюджету таки не було прийняте. Результати голосування: 4 – «за», 5 – «проти», 1 – «утримався».

Тарас Метик звернувся до присутніх. Він наголосив, що, оскільки не вдалося знайти порозуміння, а ситуація вимагає оперативних дій, проект бюджету таки винесуть на розгляд сесії, «адже слід думати не про власні інтереси і керуватися амбіціями, а про життєдіяльність міста і громади».

***

16 січня о 9.00 у сесійній залі ратуші відбулося громадське обговорення проекту бюджету, щоб після цього можна було з конкретними пропозиціями прийняти його на сесії ради. Активісти, компетентні особи, керівники бюджетних установ і влада міста зустрілися у сесійній залі. Попри напружену ситуацію, яку нагнітали певні особи, розмова відбулася більш-менш толерантно.

Секретар міської ради роз’яснив, чому бюджет міста потрібно приймати оперативно і яка відповідальність лежить на бюджетних установах і владі міста, якщо документ не прийняти. Натомість активісти наголошували на необхіднності провести громадські слухання за процедурою. Їхні виступи були уже більш виваженими, звучали заклики до пошуку компромісу, шляхів порозуміння.

Опісля зборів розпочалося засідання 56-ї сесії міської ради. На його початку відбулася нарада секретаря міської ради з головами фракцій, політичних партій та депутатських груп для з’ясування питання: голосувати за бюджет чи перенести питання на наступну сесію, провівши перед тим процедуру громадських слухань за наполяганням активістів.

Після наради Тарас Метик повідомив, що сесія продовжить роботу, але бюджет міста на 2015 рік розглядатимуть на наступному засіданні – 23 січня. Натомість громадські слухання призначили на вівторок, 20 січня.

Секретар міської ради Тарас Метик у коментарі зазначив: «Таке рішення є компромісним кроком, аби не породжувати нові конфлікти та розвіяти сумніви окремих активістів, що влада міста діє не в інтересах громади. Керівники бюджетних установ ознайомлені з варіантами розвитку подій, а саме з тим, що при затягуванні у часі є загроза затримки виплати заробітної плати та сплати інших видатків».

***

Про початок слухань оголосив секретар міськради Тарас Метик, але з етичних міркувань довірив вести засідання депутату Богданові Николаїшину, який очолює комісію з питань регламенту і депутатської етики. Сам же відбув до Львова на термінову нараду з питань мобілізації.

Першим на трибуну для інформації з питань встановлення місцевих податків та зборів вийшов начальник відділу економіки Роман Корпан. Він розповів про положення щодо нарахування та сплати місцевих податків та зборів, види і розміри податків, податок на нерухоме майно, об’єкти оподаткування. Встановлені коефіцієнти зональності (три зони) відповідно до адреси розміщення об’єкта оподаткування – об’єкта нежитлової нерухомості.

Начальник фінансового управління Оксана Савран лаконічно і дохідливо донесла до аудиторії основні бюджетні параметри на поточний рік. Зі співдоповідями виступили начальник відділу освіти Петро Сушко та директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Михайло Лужецький. Після обговорення 187 голосами була прийнята резолюція громадських слухань, якою проект бюджету рекомендовано до ухвалення.

Зиновій КВАСНІЙ

Ярослав ГРИЦИК

Володимир ТУРМИС

 

Напередодні сесії – виконком

Після Водохрестя наступні дні тижня виявилися насиченими подіями у роботі Дрогобицької міськради. У вівторок відбулися громадські слухання з питань встановлення місцевих податків та зборів і затвердження загального фонду бюджету на 2015 рік, а у четвер – засідання виконкому.

На його засіданні розглянули низку питань, зокрема про міський бюджет, про організацію гарячого харчування школярів, встановлення батьківської плати за відвідування дитиною дошкільного закладу у Дрогобичі і Стебнику, про надання грошових допомог на поховання та інші. Члени виконкому одностайно проголосували за винесення бюджету на розгляд сесії, що відбудеться у п’ятницю, 23 січня.

Начальник відділу у справах дітей Ігор Яким доповідав про ситуацію, що має місце у Стебнику. 14-річна дівчинка навідріз відмовилася проживати у сім’ї, позаяк у неї виник конфлікт із матір’ю і вітчимом. Зваживши аргументи сторін, згаданий відділ рекомендував до 1 червня ц.р. тимчасово прилаштувати підлітка у дитячий будинок «Оранта». Виконком підтримав таке рішення.

Про зміни договору найму житлових приміщень, продовження терміну дії виданих на житлові приміщення ордерів та інші важливі у цьому контексті питання доповідав директор департаменту міського господарства Іван Лепкий.

Головний архітектор міста Ігор Петранич проінформував членів виконкому про деякі нюанси у присвоєнні поштових адрес. Начальники юридичного та загального відділів Володимир Говдяк та Наталя Бермес оприлюднили плани роботи підрозділів, які вони очолюють, а головний економіст ратуші Роман Корпан проінформував присутніх про наведення порядку  торгівлею хлібобулочними виробами.

І насамкінець, Тарас Метик озвучив приємну новину для молодого і енергійного члена виконкому Романа Москаля, запропонувавши йому контракт на посаду директора міської лазні.

В.Т.Создан 23 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником