ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 3 лютого 2015р.
У Дрогобичі – режим посиленої готовності

Враховуючи останні події на Сході України, 23 та 25 січня 2015 року під головуванням Прем’єр Міністра України та голови РНБО відбулися координаційні наради за участю керівників усіх силових структур як центрального, так і обласного рівнів.

26 січня Кабмін увів на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, режим підвищеної готовності. Від 27 січня такий режим запроваджений і на Львівщині.

Начальник ГУМВСУ у Львівській області, полковник міліції Дмитро Загарія звернувся до мешканців Львівщини з роз’ясненням ситуації.

«На території держави є загроза дестабілізації ситуації в різних регіонах, у тому числі і на заході країни. За наявними даними, виникла також реальна загроза вчинення терористичних актів на теренах Львівщини. Про це свідчать численні випадки так званих «телефонних замінувань» на об’єктах, де є велике скупчення людей: мостах, транспортних магістралях, підприємствах енергетики, нафтогазового комплексу та інших важливих державних і комерційних структурах.

Наразі були анонімні телефонні погрози, проте ми повинні бути готовими, що вороги України можуть вчинити ці тяжкі злодіяння на наших теренах. Один такий випадок, завдячуючи оперативним діям Управління СБУ та ГУМВСУ у Львівській області, був попереджений, і терористичного акту не сталося. Винні притягнуті до відповідальності, а знаряддя для тероризму вилучені.

Крім того, у минулому та поточному роках працівники міліції неодноразово вилучали цілі арсенали зброї, вибухівки, гранатомети та гранати, боєприпаси та інші засоби ведення бойових дій і вчинення диверсій.

Враховуючи всі ці фактори, прийнято рішення щодо посилення заходів, скерованих на охорону громадського порядку у всіх населених пунктах, об’єктах підвищеної небезпеки транспортних магістралях, вокзалах, аеропортах та інших місцях великого скупчення людей. З цією метою, ГУМВСУ у Львівській області видано наказ про переведення особового складу на посилений варіант несення служби. До цього задіяні наряди патрульно-постової служби, УДАІ, придатні сили, а також працівники міліції батальйонів особливого та спеціального призначення. Вони повинні забезпечити охорону громадського порядку, контроль за перевезенням пасажирів і вантажів, охорону об’єктів, підприємств та інших місць, де можливе вчинення терористичних і диверсійних актів.

У рамках Законів «Про міліцію», «Про боротьбу з тероризмом» та інших нормативних актів, вони мають право проводити огляд транспортних засобів, приміщень та об’єктів з метою виявлення і вилучення засобів тероризму та диверсій.

Прошу всіх громадян із розумінням ставитися до таких дій міліції. Це робиться для Вашої безпеки. Водночас, якщо вбачаєте у діях міліції порушення Ваших прав, прошу повідомляти про це керівництво ГУМВСУ у Львівській області. Телефонуйте: (067) 671-17-43, або 102.

Дякую всім за розуміння, сподіваюся на взаємну та результативну співпрацю. Не допустимо разом біди на теренах Львівщини!» - закликав начальник ГУМВСУ у Львівській області, полковник міліції Дмитро Загарія.

***

Минулого тижня відбувся брифінг директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олексія Титаренка. Він зазначив, що, за Цивільним Кодексом України, є чотири режими системи цивільного захисту держави. Перший – режим повсякденного функціонування. Другий – режим підвищеної готовності. Третій – режим надзвичайної ситуації. Четвертий – режим надзвичайного стану.

Режим підвищеної готовності ще не означає передвоєнний стан. Також він не означає, що невдовзі в області впровадять режим надзвичайного стану.

- Режим підвищеної готовності у нас регулярно вводиться. Для прикладу, під час Новорічно-Різдвяних свят або під час негоди узимку, - пояснив Олексій Титаренко. - Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка визначив низку завдань для керівників районних адміністрацій у зв’язку із введенням стану підвищеної готовності.

Перше – створити комісію із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та оперативно реагувати на будь-які загрози, що можуть виникнути в області.

За дорученням Уряду, у Львівській області створили штаб для координації роботи та захисту найважливіших об’єктів інфраструктури.

Другим завданням є перевірка матеріально-технічних резервів. За необхідності слід створити додаткові резерви, підрозділи медичних служб повинні подати заявки на ліки, яких не вистачає.

Третє – підготовка захисних споруд. Захисні споруди вводяться в дію через 12 годин після оголошення повної бойової готовності. «В області є 34 споруди, вони мають бути готовими у будь-який момент. 35% наших захисних споруд наразі не готові до оголошення повної бойової готовності.

Ще одне завдання – інформування населення про порядок укриття в захисних спорудах. Основні укриття розташовані в підвальних приміщеннях.

- На Львівщині є багато підприємств, які не функціонують. Одне із завдань, які визначив голова ЛОДА, - аби місцева влада домовилася з власниками підприємств про використання приміщень для укриття населення, що мешкає поруч, - - зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Олексій Титаренко.

Крім того, він зазначив, що усі підприємства ЖКГ мають куток цивільного захисту, де можна ознайомитися із планом дій у разі небезпеки. Також всі керівники державних підприємств повинні розповісти підлеглим про план укриття на робочому місці.

***

29 січня у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулося розширене засідання Оперативного штабу для координації роботи з питань безпеки громадян і захисту об’єктів інфраструктури району, у якому взяли участь представники районної влади, СБУ, правоохоронних органів, військкомату, підрозділів МНС, охорони здоров’я, комунальних служб, зв’язку, Райавтодору, громадських об’єднань. Зважаючи на специфіку регіону, на засідання були запрошені також представники влади і відповідних служб життєзабезпечення Дрогобича, Борислава, Трускавця та Стебника.

Начальник управління СБУ Борис Пантюхов інформував присутніх про мету введення режиму підвищеної готовності, яка полягає в координації дій органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, спрямованих на забезпечення захисту населення, територій і майна для подолання надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути внаслідок терористичних актів на Дрогобиччині. Керівник управління Служби безпеки наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії у випадку виникнення загрози. Йшлося про особливу увагу до охорони об’єктів підвищеної небезпеки, посилення патрулювання населених пунктів із залученням громадських об’єднань таких, зокрема, як «Самооборона», «Автомайдан» тощо. Стоїть завдання створення резерву пального, технічних та лікарських засобів, резервних закладів охорони здоров’я. У цьому плані є пропозиція тісно працювати з місцевим бізнесом, волонтерськими службами, закордонними містами-побратимами.

Борис Пантюхов також зазначив: «Не слід сіяти паніку, але необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням, попереджати будь-які провокаційні дії, особливу увагу зосереджувати на підозрілих особах та предметах. Про такі підозри громадяни можуть повідомляти за номером 102 або (097) 117-73-15.

Керівники служб інформували про заходи, які вживаються ними в умовах режиму підвищеної готовності.

Воєнком Віктор Попов доповів про хід та особливості четвертої хвилі мобілізації.

Пропозиції у плані безпеки та взаємодії в рамках роботи оперативного штабу виклали перший заступник голови РДА Степан Рудницький, заступник голови РДА Іван Мізерник, заступник голови райради Роман Урбан, перший заступник Бориславського міського голови Роман Дурбак, інші учасники.

***

Виконуючи розпорядження Уряду, Дрогобицькою міською радою також вжито заходів задля збереження громадського порядку та запобігання проявам тероризму.

Для охорони правопорядку спільно з працівниками міліції залучено представників громадських організацій та осіб з числа цивільного населення. Спільні патрулювання відбуваються у нічний час. Також під посиленою охороною перебувають об’єкти важливого і стратегічного значення.

Міська влада Дрогобича закликає громадян бути пильними і розсудливими, не піддаватися паніці та провокаціям. У випадку виявлення підозрілих предметів чи осіб – повідомляти правоохоронні органи.

До чергової частини Дрогобицького міськвідділу міліції слід телефонувати за номерами: 3-93-73; 3-87-64; 3-96-66, з мобільного слід спершу набирати код 03244 – далі за вищевказаними телефонами; мобільний телефон – (067) 673-50-54.

Мешканців міста просимо зголошуватися до участі у патрулюванні вулиць, яке триває з 20 січня ц.р.

Пам’ятаймо, що нині в Україні триває війна, і тільки спільними зусиллями ми зможемо вберегти від диверсій наше місто та його мешканців. Особиста безпека, безпека наших сімей і родин, забезпечення громадського порядку Дрогобича – у наших руках!

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Разом – до перемоги!

29 січня у Дрогобичі освятили і передали автомобіль для потреб солдатів 80-ї аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ, яка перебуває у зоні АТО в Луганській області.

Автомобіль передала соціальна комісія Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Чин освячення автомобіля, а також солдатів 80-ї бригади провели священики дрогобицького «Карітасу» о.Ігор Швед та о.Володимир Пащак. У відповідь щирі слова подяки виголосив в.о. заступника командира військової частини.

А напередодні зі Стебника відбув на передову автомобіль із продуктами, засобами гігієни, цигарками для захисників України. Купило та відремонтувало автівку підприємство «Прикарпат-транс». Вміст машини вдалося наповнити завдяки пожертвам стебничан. За 2 дні у скриньки торгових точок міста зібрали 11352 грн. На Схід повезли і малюнки дітей із садочка «Колобок», а також продукти, теплі речі, які разом з батьками принесла малеча.

*** 

30 січня у військкоматі Дрогобича Галині Габчак зі с.Уличне вручили орден Богдана Хмельницького ІІІ ст., яким її син, офіцер Української армії Іван Габчак, нагороджений посмертно.

Перший заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький, вручаючи нагороду, подякував пані Галині за виховання сина-патріота. На церемонії була присутня сестра героя Мар’яна.

Нагадаємо, що 22-річний Іван Габчак загинув у бою під Іловайськом на Донеччині.

Вл.інф.

 

Відгомін Різдва у художній школі

27 січня у дитячій художній школі Дрогобича відбулося дійство «Відгомін Різдва».

У світлиці музею народного побуту, що розташований у приміщенні школи, зібралися викладачі, батьки та гості,  щоб разом із дітьми поколядувати. Директор школи Ігор Шимко розповів присутнім, що в українському народі за традицією колядують від Різдва Христового до свята Стрітення. Тому з ініціативи учнів школи й організоване це дійство.

- Діти виявили бажання заколядувати для викладачів, адже з ними не просто вчаться малювати, а навчаються бачити красу, творити красу і спілкуються по-щирому, - зауважив Ігор Шимко.

Свято розпочалося з хвилини мовчання у пам’ять тих, хто загинув, захищаючи рідну землю. Під час колядки «Сумний святий-вечір», яку виконали Анастасія та Наталя Конечні, присутні замислились над драмою, яку переживаємо у ці дні, адже кровопролиття торкається кожного з нас.

Особливо запам’яталася театралізована казка «Зігрій теплом свого серця» (за мотивами твору М.Черемшини «Сльоза»). Зі сльозами на очах глядачі співпереживали героїні – дівчинці Марусі, яка замерзала у лісі.

У світлиці панував радісний настрій, усі разом колядували. Окрасою вечора стали мелодії колядок, які виконали на музичних інструментах Дмитро і Олександр Галелюки.

Опісля учасники дійства частувалися смачними пампушками та запашним чаєм. А ще учні взяли участь у вікторині з історії мистецтва, яку підготувала та провела викладач художньої школи Мар’яна Коник. Переможці отримали солодкі подарунки.

Завершився вечір віншуваннями, побажаннями миру у державі і наших душах.

Вл.інф.

 

Сколихнути світ!

Днями до редакції завітав громадський діяч Михайло Белей, аби презентувати текст пісні-звернення «Украинский набат». Твір написаний російською мовою, оскільки автор спочатку звертається до росіян і лише згодом – до людей всього світу. Мелодію М.Белей запозичив у відомої пісні «Бухенвальдський набат». Допомагав йому давній товариш Ярослав Кулешко. М.Белей спробував себе і як виконавець. Послухати пісню можна в мережі Інтерненет в youtube (логін – beley.m.p; пароль – bell60948).

 

УКРАИНСКИЙ НАБАТ

Муз. В.Мурадели, слова М.Белея

Русские, опомнитесь! Вставайте!

Прекратить агрессию кровавую должны!

Искупите грех – весь мир спасайте!

На пороге мы атомной войны.

Ведь в руках у вашего маньяка

Ящик ядерный и кнопка в нём!

Стукнет в голову – и вмиг нажата!

Поздно будет – мы все тогда поймём!

Поздно будет,

Поздно будет,

Все тогда поймём!

 

Матери России вместе встаньте

Защитить и спасти сыновей своих,

Болью сердца, болью прозревайте:

Нет детей чужих, матерей чужих!

Русский род спасите от проклятий!

Покаяния ждут мир и Бог.

Всем не миновать небес расплаты:

Бог накажет всех, кто войну разжег!

Бог накажет,

Бог накажет,

Кто войну разжег!

 

Люди мира вместе поднимайтесь!

Мир спасти! Мир спасти от третьей мировой!

Сердцем всех молю вас – прозревайте!

Все на грани мы – встретится с войной!

Кровью истекает Украина!

Похоронный звон летит в эфир!

Поднимайтесь вместе, люди мира!

Только вместе все, мы спасём весь мир!

Только вместе,

Только вместе,

Мы спасём весь мир!

 

Украинцев тысячи убиты!

Сколько жертв, сколько жертв ждет всех нас впереди?!

Сколько потеряем мы элиты?!

Господи, спаси!.. Господи, спаси!..

Господи спаси, объединяя

Праведные силы против зла!

Украина рaспята святая!

Помогите снять, снять её с креста!

Помогите,

Помогите,

Украину снять с креста!

 Создан 03 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником