ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 6 лютого 2015р.
На дрогобицькій сцені – «Айседора»

1 лютого на сцені Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича відбулася прем’єра драми в стилі модерн «Айседора (за крок до кохання)».

До перегляду вистави глядачів гостинно запросив директор театру Микола Ігнатенко.

Шанувальники театрального мистецтва стали свідками непростих сімейних взаємин між американською танцівницею Айседорою Дункан, котра приїхала працювати до післяреволюційної більшовицької Росії, і поетом Сергієм Єсеніним. Заслужена артистка України Ірина Осламенко та актор Іван Герасимчук, задіяні у головних ролях, тонко відтворили непрості характери героїв, передали їхні душевні переживання.

Сценічне дійство доповнили цікаві хореографічні композиції у виконанні артистів театрального балету.

Після завершення спектаклю акторів та постановників вистави привітав секретар міської ради, в.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик, подарувавши великого кошика з квітами.

Численні глядачі щедро аплодували не лише театралам, а й авторові п’єси – київському драматургу Тетяні Іваненко, котра спеціально приїхала до Дрогобича на прем’єру вистави.

Додамо, що режисером-постановником драми «Айседора (за крок до кохання)» є Влад Сорокін, сценографія та костюми – авторства Юлії Гнатенко, балетмейстер-постановник – Сергій Дмитрієв, музичне оформлення – Влада Сорокіна, Сергія Дмитрієва.

Ярослав ГРИЦИК

 

Чим живе місто

2 лютого на оперативній нараді у ратуші начальник департаменту міського господарства Іван Лепкий наголосив, що запланований на цей рік ремонт дороги на вулиці Самбірській, наймовірніше вдасться розпочати аж улітку.

Посадовець повідомив, що за підрахунками працівників департаменту, бюрократичний процес погодження технічної документації затягнеться до середини літа. Тобто ремонт можна буде розпочати аж у липні. Тому пропонується варіант: доки триватимуть бюрократичні процедури, на цій дорозі прокладатимуть дощову каналізацію, а вибоїни тимчасово підсипатимуть гравієм. Іван Лепкий звернувся до дрогобичан з проханням із розумінням поставитися до ситуації, адже необхідно дотримуватися відповідних процедур.

Начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала поінформував про стан справ на підприємстві. Через заборгованість перед ПАТ «Львівобленерго» у сумі 1,8 млн грн., спричинену неповною сплатою за послуги водопостачання і водовідведення «Трускавецьким водоканалом», дрогобицькому підприємству відімкнули електроенергію на чотирьох об’єктах – трьох насосних станціях та в адмінкорпусі. Відповідно, вода постачатиметься, але через відімкнення підсосних станцій тиск буде слабким. Як наслідок, мешканці висотних будинків на останніх поверхах відчуватимуть незручності. Розуміючи складність ситуації, міська влада намагається на рівні області розв’язати питання сплати «Трускавецьким водоканалом» за послуги водопостачання і водовідведення у повному обсязі.

На нараді прозвучала інформація про те, що на Дрогобиччині триває мобілізація військовозобов’язаних громадян за спеціальностями та вилучення транспортних засобів. Число осіб, які ухиляються від мобілізації і перебувають у розшуку, становить 134 особи.

Керівник Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин поінформував, що військова частина А 1108 у Дрогобичі пропонує для безробітних понад 200 робочих місць і закликав зголошуватись охочих.

Також посадовець поінформував про стан легалізації робочих місць. Відповідного до нового законодавства, введено суттєві штрафи для тих, хто заохочує нелегальне працевлаштування. Відповідні обласні структури проводять перевірки у Дрогобичі. Б.Волошин наголосив, що ситуація у місті невтішна і звернувся з пропозицією поновити діяльність компетентної місцевої комісії, аби виявити порушників. За його словами, не той патріот, хто кричить, що він патріот, а той, хто платить податки.

Уже тиждень у місті триває спільне патрулювання правоохоронних органів та громадян, зумовлене оголошенням режиму посиленої готовності. Володимир Сабат, на якого покладено відповідальність за участь цивільного населення у патрулюванні, доповів, що тиждень роботи дав свій результат – у місті знизився показник вуличної злочинності та число квартирних крадіжок. Цю інформацію підтвердив начальник Дрогобицької міліції Андрій Білас.

Також Володимир Сабат додав, що найкраще забезпечує участь людей у спільному з правоохоронцями патрулюванні осередок «Правого сектору», а найгірше, тобто взагалі ігнорують пропозицію міської ради, – «Самооборона» та керівництво ВПУ-19.

Начальник міського відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич поінформував, що у зв’язку з обмеженням коштів та відмовою власників аптек від співпраці стало проблематично забезпечувати безкоштовними медикаментами населення міста. Власники аптек відмовляються від співпраці через постійну заборгованість з оплати, а також через постійні скандали з боку відвідувачів, від яких часто страждають працівники аптек. На щастя, з керівниками окремих аптек вдалося налагодити діалог і таки розпочати забезпечення найважливішими ліками – психотропними препаратами і іншими.

Щодо справ у медицині загалом, нас чекають реформи за прикладом у Грузії. А.Шевкенич повідомив, що у нового міністра є своє бачення, яке суттєво відрізняється від попередніх міністрів.

Досягненнями учнів похвалився керівник відділу освіти Петро Сушко. За його словами, нині учні Дрогобича беруть участь в обласних олімпіадах. Станом на 2 лютого, у юних дрогобичан 14 перемог.

Секретар міської ради Тарас Метик у виступі наголосив на важливості мобілізації і захисті територіальної цілісності України, закликав усіх до благодійності на потреби війська, подякував усім, хто вночі патрулює місто.

«Усі повинні працювати – хтось на передовій, хтось у тилу, але ніхто не має права сидіти, склавши руки. Ситуація складна і потрібно діяти, аби вберегти наше місто від можливих провокацій та диверсій», - наголосив Т.Метик.

Поінформував присутніх секретар міської ради й про підготовку до прийняття бюджету розвитку. За його словами, на 16 лютого заплановані громадські слухання, 17 лютого – позачергове засідання виконкому, а 18 лютого збереться позачергова сесія для затвердження бюджету розвитку міста.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Готуємося до 200-ліття Михайла Вербицького

У п’ятницю, 30 січня, у ратуші пройшло засідання організаційного комітету з відзначення у Дрогобичі 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького.

У засіданні взяли участь представники міської влади, керівники відповідних відділів та структурних підрозділів міськради, культурно-мистецьких і художніх колективів, установ міста.

Оскільки до дати відзначення залишився приблизно місяць, учасники засідання наполягали на оперативності прийняття рішень, щоби затвердити програму та провести активну підготовку.

Організаційний комітет вирішив: 4 березня, у день уродин М.Вербицького, провести Літургію у Катедральному соборі Пресвятої Трійці. Урочиста академія запланована на 5 березня у приміщенні музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича.

 

Підприємці вимагають місця для МАФів

30 січня у ратуші відбулася зустріч підприємців із представниками міської влади.

Її представляли секретар міської ради Т.Метик, начальник відділу економіки Р.Корпан, начальник управління комунальних ресурсів Р.Росоха, директор відділу містобудування та архітектури І.Петранич, директор КП «Дрогобицький ринок» В.Мойсеєнко, депутати міської ради Р.Курчик та Б.Іванців.

Підприємці, яких кілька років тому позбавили торговельних площ на території автостанції, вимагають, щоб їм відвели місця навпроти автостанції на вулиці В.Великого. Однак там проходять підземні інженерні комунікації.

Влада міста і дирекція ринку неодноразово пропонували згаданим підприємцям інші варіанти торгових площ, проте ці пропозиції їх не влаштовують.

Минулої п’ятниці під час зустрічі від влади міста прозвучали ще три пропозиції. Але позиція підприємців уже зазнала змін: їхня кількість як заявників перевищила 10 осіб і тепер вони прагнуть отримати площі вже під спорудження МАФів. Зустріч проходила у гострій дискусії та суперечках. Дійшло до того, що підприємці вдалися до особистих образ на адресу посадовців та депутатів.

Емоційно інтереси підприємців намагався відстоювати депутат Богдан Іванців, котрий, втім, не одразу розібрався у намірах підприємців споруджувати МАФи, які не прийнятні ні з точки зору архітектури, ні законності.

Депутати Ростислав Росоха та Роман Курчик запропонували вивчити законність діяльності заявників, а відтак знайти компромісний варіант шляхом конструктивних розмов, а не тиску з боку підприємців. Також депутати закликали врахувати той факт, що торгові місця підприємців, які раніше торгували на території автостанції, були переміщені на інші площі. А ця група осіб залишилася, а тепер виставляє претензії.

Заслухавши позиції сторін і прохання підприємців, секретар міської ради Тарас Метик запропонував їм варіант, який є більш-менш прийнятним для обох сторін. Але він потребує детального вивчення відділом архітектури і містобудування. Адже на запропонованій території (вул. Володимира Великого, навпроти магазину «Океан» зі сторони ринку «Чагарі»), де готують майданчик підприємцям із вул. Шолом-Алейхема, під землею проходить електрокабель. До того ж, це територія паркової та придорожної зони.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Кузьма Скрябін. Пам’ятаємо

Другого лютого увечері сотні молодих людей зібралися на майдані Тараса Шевченка у Дрогобичі на спонтанну акцію, щоби розділити біль втрати за талановитим українським автором і виконавцем, телеведучим, лідером гурту «Скрябін», свідомим українцем Андрієм Кузьменком, який вранці загинув в автокатастрофі на Дніпропетровщині.

Поруч із пам’ятником Т.Шевченку встановили портрет Андрія Кузьменка-Скрябіна, до якого люди несли лампадки.

Молоді дрогобичани під гітару разом заспівали пісні свого кумира, помолилася за душу загиблого.

Вл.інф.

 

Золотий фонд нації

Його вміло плекає і формує педагог від Бога Світлана Романівна Фаринович. Автор цих рядків мав змогу пересвідчитись у цьому, побувавши на одному з її уроків у 5 класі ЗОШ №1. Інформаційним приводом послужила її перемога у конкурсі «Учитель року – 2015», і рекомендації колег, які щиро сприйняли цю новину. В одному з номерів «ГЗ» повідомлялося про перемогу дрогобичанки на професійному конкурсі у номінації «Українська мова і література», тож нині хочемо почути думки вголос безпосередньо від Світлани Романівни. Я окреслив запитання і мав намір цю публікацію «втиснути» у рамки інтерв’ю, але Світлана Романівна власноруч написала відповіді, тому довелося змінювати один жанр іншим…

Часто ставлю собі запитання: якою є моя місія у світі? І оскільки у глобальному вимірі змінити щось важко, то просто стараюся жити за Божими законами. Кожна людина покликана нести світло, а Світлани – тим більше. Це ім’я вибрала для мене моя старша сестричка, яка разом із батьками завжди залишається моїм першим порадником у житті.

Дитячі спогади – найяскравіші. Талановиті педагоги Добрівлянської середньої школи дозволили мені впевнено дивитися у професійне майбутнє. Шукати «сродну» (за Сковородою) працю – нелегке завдання. Але якщо поруч із тобою мудрі та досвідчені наставники, це робити набагато легше. І сьогодні, проходячи повз свою alma mater, з теплом у серці згадую найкращих у світі викладачів, і дякую їм за їхню жертовність.

У моєму житті є дві рідні школи – вже згадувана Добрівлянська середня школа та Дрогобицька ЗОШ №1 ім. Івана Франка – елітна перша українська гімназія у Дрогобичі.

Я вважаю, що кожна людина на своєму місці повинна творити елітне середовище. Власне, саме такий дух – патріотизму, жертовності, інтелігентності – панував у гімназії. Недаремно ж, до сьогодні її учні зі святістю у серці говорять про свою гімназію. Нинішнє покоління Рідної школи (а саме так ми її називаємо) має у кого вчитися, як потрібно навчати і навчатися. Тут завжди виховували насамперед патріотів, які згодом численно пішли у лави УПА захищати рідну землю від окупантів. Ми продовжуємо їхню традицію. Тому для мене ніколи не було важливим шукати престиж, славу.

Ми живемо не в ідеальному світі. Так хочеться, щоб було більше правди, взаєморозуміння, добра. Українцям треба вчитися бути нацією – мудрою, виваженою, згуртованою. Протягом останнього року ми семимильними кроками ідемо в цьому напрямку, і все ж цей шлях нам доведеться ще довго долати. Тож дуже важливо, щоб кожен наважився повірити, що від нього залежить багато.

«Хто від правди ступить на півметра, - душа у нього сіра й напівмертва», - писала Ліна Костенко. Я ж вчу дітей не балансувати між правдою і брехнею, а намагатися бути сильними.

У мене є дуже хороші учні. Сучасна молодь – унікальна. І це не важливо, де діти навчаються – у Львові чи у Дрогобичі. Під час проведення фінального конкурсного уроку у Львівській гімназії імені В.Симоненка на моє питання «Чим ви можете допомогти нашим героям, що воюють на фронті?» шестикласник відповів: «Ми мусимо добре вчитися, щоб виправдати їхні сподівання». На подібне ж запитання, поставлене п’ятикласником у Дрогобицькій ЗОШ № 1 ім. Івана Франка, я почула відповідь: «Ми вчимося для того, щоб у майбутньому своїми знаннями послужити розбудові нашої рідної України». Неймовірна мотивація!

Кожен учитель вибирає для себе свій фаховий Олімп. Мене вчить життя, мої учні, випускники, друзі. Справжній педагог мусить бути сучасним. Мрію про той момент, коли держава і суспільство повернуться обличчям до вчителя. Але ми не можемо чекати цього, а мусимо наближати той благословенний час. Серед численних привітань з перемогою у конкурсі для мене дуже важливим було вітання від колишньої моєї учениці, яка вчилася у класі, де 16 березня 2006 року ми проводили відкритий урок на тему «Еволюція світогляду Івана Франка». Вона сказала: «Ми не лише не забуваємо нашу школу, а й пам’ятаємо, що говорили на нашому відкритому уроці». Це свідчить про те, що вчитель стає лише фасилітатором, який має велику місію взяти учня за руку, щоб у певний момент його відпустити.

Людина, яка вміє зберігати душевний спокій, є щасливою. Я – щаслива, бо мене оточують прекрасні люди: моя сім’я, родина, друзі, колеги. Зі мною завжди Бог. Він дає сили пройти усі випробування. З Ним я прийшла до успіху.

Дійсно, не хлібом єдиним живе учитель. Я дуже люблю подорожувати – і світом, і рідними Карпатами. В цьому захопленні мене підтримують і мої рідні, і мої учні, і їхні батьки. Маю велике замилування, імпровізуючи на фортепіано.

А ще не можу не згадати про сімейну традицію випікання хліба у бабусиній печі на дровах. На жаль, ми не робимо це так часто, як би хотілось, але це дійство перетворюється майже на священне. Сьогодні рогачі та лопати можемо бачити лише в етномузеях, а я люблю цим орудувати власноруч. Одну зі світлин, коли виймаю із печі свіжовипечений хліб, я назвала «Дотик до сакрального». Це мистецтво передала нам наша бабуся.

Я люблю життя, незалежно від пори року за вікном. Вчу своїх учнів бачити його глибину, а ще вчу думати і шукати істину. Це і є найважливіше.

Ремарку написав Володимир ТУРМИС

 

Коляда у Дорожеві

Цьогорічні Різдвяні свята у нашому селі розпочалися виступами вертепу «З колядою ми ідемо, вістку радісну несемо», який прославляв народження Христа.

А учасники фольклорного колективу народного дому колядували і щедрували 13-14 січня.

«Йдемо до Тебе, Христе, в Твої іменини

Щоб Ти зволив мир і спокій неньці Україні»

Звучало по селу, в установах, церквах: «Дубина», «Св. Юрія», «Івана Хрестителя», «Вознесіння Христового». Та ще й були запрошені священиком о.Василем Палянком до храму святих апостолів Петра і Павла у Новошичах.

Цьогорічні щедрівки були тематичні, присвячені подіям, що відбуваються у нашій державі. Улюбленим щедрувальником став Василько Голяк з будинку сімейного типу родини Мазур, що в нашому селі. Він дуже радо носив Вифлеємську зірку, якою сповіщав про прихід колядників.

Долучилася до колядників і гостя з Одеси, Марина Федурко, юрист за фахом. Від побаченого і почутого вона була захоплена і надзвичайно вражена, адже такі традиції коляди, щедрування вона побачила вперше (знімала на відео, щоб показати вдома).

1 лютого ми взяли участь у районному святі зимового фольклору «Колядує Франкове підгір’я», яке проводилося у селі Грушів.

А зараз готуємося до свята «Прощання з колядою».

Надія БЛОЩИНСЬКА, керівник Народного дому с.Дорожів

 

СПОРТ

Турнір У пам’ять про героїв Крут

29-30 січня у спортзалі Дрогобицької ДЮСШ проходив турнір з міні-футболу «Пам’яті героїв Крут».

У змаганнях брали участь збірні команди шкіл Дрогобича та Стебника, сформовані з учнів 6-7-х класів (2002 р.н. та молодші). На попередньому етапі 13 команд-учасниць за жеребкуванням розподілили на 4 підгрупи.

За підсумками матчів у підгрупах та чвертьфіналів були утворені дві півфінальні пари. Результати цих матчів дещо здивували. Так, команда гімназії поступилася команді ЗОШ №4 з рахунком 2:4, а гравці ЗОШ №17 здолали ровесників із ЗОШ №10 – 6:2.

У фінальному матчі футболісти ЗОШ №4 взяли вгору над своїми суперниками із ЗОШ №17 з рахунком 3:1 і стали переможцями турніру.

Після завершення змагань відбулося урочисте нагородження: команди-призери отримали кубки, а найкращі гравці – пам’ятні медалі.

Ярослав ГРИЦИК

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

До уваги водіїв!

За прогнозами синоптиків, найбличими днями нас очікує зниження температури повітря та снігопади.

Для безпеки дорожнього руху та попередження ДТП у зимовий період, при керуванні транспортними засобами під час складних погодних умов (туман, ожеледиця, дощ, мокрий сніг, сніг, різкий перепад температур тощо) на вулично-дорожній мережі, особливо на заміських дорогах, Державтоінспекція закликає водіїв дотримуватися Правил дорожнього руху (швидкісний режим, правила маневрування, безпечної дистанції та обгону, проїзду перехресть). Також наполегливо рекомендуємо під час руху у снігопад, туман, незалежно від пори доби, користуватися ближнім світлом фар, не допускати руху транспорту, на якому встановлені пошкоджені, зношені шини, шини різних розмірів, конструкцій, моделей з різними малюнками протектора для легкових автомобілів; з різними типами малюнків протектора – для вантажних автомобілів.

Прохання для власників транспортних засобів не залишати автомобілі на проїзній частині, у т.ч. у нічний час, особливо на центральних вулицях для безперешкодного руху снігоочисної техніки. У випадку перешкоджання снігоочисній техніці працівники ДАІ використовуватимуть евакуатори для вилучення автомашин, які порушують правила зупинки та стоянки, і доставки їх на арештмайданчик.

До уваги пішоходів! У зв’язку з погіршенням дорожніх умов та ожеледицею застерігаємо: не виходьте на проїзну частину, в тому числі на пішохідні переходи, безпосередньо перед транспортом, що рухається, оскільки водії в таких умовах не зможуть різко зупинити авто і ви можете потрапити під колеса. У темну пору доби, в умовах недостатньої видимості дітям-пішоходам слід використовувати світловідбивачі на одязі та шкільних ранцях.

Андрій ЛІСОВИЧ, в.о.начальника ВДАІ з обслуговування м.Дрогобич і Дрогобицького району ГУМВСУ у Львівській обл., майор міліціїСоздан 06 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником