ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ТАКИЙ НАРОД НЕ ЗДОЛАТИ! Активісти «Дрогобич-SOS – допомога армії» відзвітували про роботу
«Колись маленька Галичина врятує Велику Україну!»

П.Куліш

9 січня у Світлиці ратуші відбулася прес-конференція координаційної групи «Дрогобич-SOS – допомога армії». Учасники спільноти поінформували представників мас-медіа про проведену у 2014 році роботу, яка допомагає українським бійцям боронити рідну землю від російського агресора.

Координаційна група «Дрогобич- SOS – допомога армії» була створена у червні 2014 року для координації дій усіх громадських організацій та небайдужих дрогобичан з метою надання допомоги військовослужбовцям та добровольцям.

Ідея створення Координаційної групи належить Миколі Походжаю. До ініціативної групи входили: Р.Курчик, М.Походжай, А.Гринчишин, О.Пашко, Т.Демко, І.Шевчик. Згодом долучилися: отець Ігор Цмоканич (УГКЦ), о.Святослав (УПЦ КП), О.Куртяк, М.Поліжак, О.Яводчак, М.Кульчицька-Репецька, М.Летнянчин, В.Очеретнюк, військовий комісар В.Попов, командир в/ч А1108 Г.Дем’янчик, М.Боднарчик та О.Мицак (м.Стебник). Упродовж звітного періоду частина осіб відійшли від активної праці, долучилися нові волонтери: В.Мидянка – «Самооборона Нового Кропивника», Т.Лужецький (Трускавець), С.Розора, М.Галик, А.Сенченко, О.Давлюд, Л.Возняк, П.Кос, М.Білик, В.Федоронько, Р.Мисишин, Р.Криванчик та ін.

Координатори групи відповідають за певні напрямки роботи, а саме: збір допомоги у супермаркетах (Роман Криванчик); формування списку актуальних потреб для публікації та розповсюдження (Микола Походжай, Олена Куртяк); духовні бесіди та зустрічі з волонтерами (о. Ігор Цмоканич); облік коштів, пожертв та звітність: фінансово-ревізійна комісія (о. Ігор Цмоканич, Роман Курчик, Олександра Возняк, Олена Куртяк, Петро Кос, Олег Дацюк); склад зібраних речей (Мар’яна Поліжак); закупівля амуніції та інших необхідних речей (Олена Сенченко-Давлюк); відправлення посилок (Микола Походжай); поїздки в зону АТО (Олег Яводчак, Микола Походжай); медичний блок – ліки, госпіталь, поранені, реабілітація (Олександра Возняк, Тетяна Кравчук, Роман Мисишин); юридична допомога (Роман Щудло); наповнення інформацією соцмереж, зв’язок зі ЗМІ та громадськістю (Олександра Пашко, Ганна Гринчишин); поліграфія та пропаганда (о.Тарас Гарасимчук, о.Тарас Коцюба, Микола Походжай та Наталія Ковальчин); формування бази даних військових, яких група уже забезпечила, а також тих, хто потребує забезпечення (Мар’яна Поліжак); збір допомоги у селах дрогобицького району (Володимир Мидянка Олексій Давлюд, Роман Диванчик, Роман Мисишин); співпраця з релігійними громадами (о.Ігор Цмоканич); автоматизація обчислень та ІТ-супровід (Мирослав Білик).

За період від червня до грудня 2014 року надійшло пожертв: від колективів та приватних осібна суму 613 тис 071 грн. 65 коп., 2470 дол. США, 3045 євро, 550 злотих, та ще 84 645 грн. 70 коп. – пожертви у скриньки. Додатково кошти, зібрані до об’єднання каси (на складі) 260 тис 203 грн., 170 дол. США, 285 євро. Про всі кошти виставлено щомісячні звіти на сторінці спільноти у мережі «Фейсбук».

Для потреб військових придбано: 3 автомобілі; прилад нічного бачення; 4 тепловізори; 3 генератори; 1 планшет; окремо придбано планшети для в/ч А1108, 1 мегафон, 2 зарядні пристрої, 12 рацій, 3 бензопили, 1 вентилятор.

Закуплена амуніція: 50 бронежилетів, 33 шоломи, 65 наколінників та налокітників, 55 окулярів, 150 дощовиків, 105 пар теплих штанів, 190 бушлатів та курток, 65 комплектів форми, 200 балаклав та шапок, 150 пар берців, 100 шт. білизни, 90 спальних мішків, 50 розвантажок, 80 кариматів, 250 пар рукавиць, 50 термосів.

Допомогу для військових скеровували за напрямами: Лисичанськ, Краматорськ, Маріуполь, Словянськ, Сєвєродонецьк, Щастя, Кримське, Дебальцево, Чугуєво, Артемівськ, Попасна, Конотоп, Курахове, Одеса, Харків, Миргород, Старобільськ, Капітанове, Трьохізбенка, Піски, Гірське, Запоріжжя, Новий Айдар.

Вона призначалася для підрозділів та індивідуально бійцям з Дрогобиччини: в/ч А1108, 24-а механізована бригада, Національна гвардія (1, 3, 8 батальйони), 80-а аеромобільна бригада, «Правий сектор», Мостиський прикордонний загін, 128-а бригада, 15-й артилерійський полк, 3-ій батальйон «Воля», 34-й батальйон, 142-а дивізія, в/ч 3017, в/ч 3002, 72-а бригада, добровольчі батальйони «Айдар», «Торнадо», «Донбас», «Азов», 79-а бригада, 52-а бригада, 44-а бригада, 93-а бригада, «Самооборона Маріуполя».

Усього відіслано майже 150 тонн вантажу, у т.ч. 25 маскувальних сіток,150 пічок «буржуйок», 1000 дитячих малюнків, 1000 кг речей, понад 1500 кг квашеної капусти.

Організовано 17 поїздок (у т.ч. в зону АТО для доставки у в/ч, для ротації бійців).

Налагоджена співпраця з військовими госпіталями Львова, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Дніпропетровська. Придбано та подаровано для відділення хірургії Львівського військово-медичного клінічного центру Західного регіону телевізор та плеєр. Привезли до шпиталю багато книг, відеодисків із фільмами та відеокасет.

Медичний матеріал та ліки від українсько-американської організації VESELKA, БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ скеровано до дитячого будинку Краматорська, бійцям у підрозділи та госпіталі.

Кількох військових скеровували на реабілітацію до санаторіїв Східниці та Трускавця.

Організовані акції

Великого розголосу і підтримки набула акція «Подаруй солдатові Миколая» та «Діти Дрогобиччини – дітям сходу». Зібрано та скеровано майже 5000 подарунків до Свята Миколая учнями та студентами навчальних закладів.

Кошти на підтримку бійців АТО передали учні художньої школи частину премії за участь у конкурсі тематичних робіт (1100 грн.), а також небайдужі діти Марічка та Ання Шабаліни, котрі заколядували 2002 грн., а три восьмикласниці – 750 грн. Учениця ЗОШ №1 Юлія Королькова склала пожертву 1000 грн., які вона заколядувала, на придбання бронежилета. Дев’ятирічний стебничанин Антон Білинський-Ярошович передав «Дрогобич-SOS» 1000 грн. для допомоги українській армії.

Дрогобицький муніципальний духовий оркестр (кер. Б.Заяць) заколядував для біців АТО 3 500 грн. та 10 доларів США. Під час Різдвяного дійства «Колядує Франкове підгір’я» на площі Ринок зібрано 893 грн.

У Народному домі ім. І.Франка відбувся благодійний концерт на підтримку воїнів АТО «За Україну, за її волю», який підготували студенти ДДПУ ім. І.Франка. Зібрано 1661 грн.

На площі Ринок відбулася акція «Україна на межі тисячоліття». Зібрано 56021 грн. та 10 дол. США.

Релігійна громада Церкви св. ап. Петра і Павла провела благодійний концерт, на якому зібрано 19271 грн.

1100 грн. передали з благодійного концерту «Святий Миколай та діти Стебника для бійців АТО». У Народному домі ім. І.Франка відбувся концерт групи «НеМо», де зібрано 1966 грн.

Регулярно організовуються концерти на підтримку поранених воїнів АТО співачкою Оксаною Винницькою.

На стадіоні ДЮСШ відбувся благодійний футбольний матч ветеранів ФК «Галичина» та ФК «Стар». Зiбрано 5147 грн., які передали учаснику АТО.

Дрогобичани брали активну участь у плетінні маскувальної сітки, а також виготовленні оберегів: віночків, ляльок-мотанок, вишиванок для наших військових та патрiотiв з Марiуполя. Дружини священиків УГКЦ пошили 117 великих прапорів, які передали на передову.

Родина художника Олександра Гейдика та Лесі Летнянчин з Мюнхена подарували прилад нічного бачення та хімічні грілки для солдатів. Дрогобичанин Тарас Бахрів з Канади (Комітет «Євромайдан-Канада» при Конгресі Українців Канади, відділ Торонто) надіслав 10 укомплектованих військових аптечок, 50 спальних мішків, а також 1750 доларів США на придбання автомобіля.

28 грудня 2014р. у таборі сил АТО освячено храм Святого архистратига Михаїла.

Фінансували будівництво і оздобу церкви парафія Пресвятої Трійці Дрогобича та підприємець О.Чайківська.

Військовослужбовці ЗСУ провели патріотичну акцію у Слов’янську та Краматорську. Вони роздавали наклейки, календарі, виготовлені дрогобицьким видавництвом «Коло», з національною символікою, книги та іграшки для дітей.

На площі Ринок У Дрогобичі волонтери збирали сухофрукти, мак, мед, горішки та пшеничку. А колектив ВПУ-19 з нагоди Різдвяних свят майже два місяці готував для наших військових вареники (2000 кг!), капусту з м’ясом, кутю, грибну підливу, булочки, пампухи та багато інших смаколиків.

Варто подякувати за допомогу сільським та селищним громадам: с.Ластівки та Свидника, Старого Кропивника та Перепростині, Нового Кропивника та Головського, Зубриці, Кринтят, Доброгостова, Уличного, Модрич, Залужан, Дережич, Меденич, Підбужа, Опарів, Волощі, Медвежі, Дорожева, Нагуєвич, Грушова, Унятич, Бистриці, Новошич та інших населених пунктів. Велика подяка церковним громадам!

Робота координаційної групи «Дрогобич-SOS – допомога армії» триває. Долучайтеся, разом переможемо!

Ярослав ГРИЦИКСоздан 13 фев 2015  Комментарии       
Всего 4, последний 3 года назад
Ігор Орущак 02 ноя 2016 ответить
...Сила Украіни - в іі згуртованості...
igororusak 23 дек 2016 ответить
''...наша мета - бути собою. Ідімо вперед, залишаючи позаду все, що нас принижувало, обтіажувало, вело в царство темріави. Ідімо вперед - у царство світла, до цього нас і всіх людеи кличе наш Творець.''

Любомир (Гузар)
igororusak 23 дек 2016 ответить
''...Наша програма - іти вперед, не повторювати помилок минувшини, але, усвідомлюючи ту духовну силу нашого народу і нею надихаючись, чинити добро, плекати духовні цінності, шанувати людську гідність, любити свободу''.

Блаженніший Любомир Гузар (1933)
igororusak 23 дек 2016 ответить
Почути Лугандію

Даунбас і Луга№дон, сєпари й укропи - 2014 рік ввів до нашого вжитку цілу зливу емоційно забарвлених новотворів. Колишні Луганщина і Донеччина, підігріті і підтримані зацікавленими політичними силами, заговорили до світу ультиматумами, пострілами та ''Голосом Новоросії''. Про хаос, що виник у головах і серцях луганчан і дончан, які потребують перекладачів з мови насильства і зради, - новий роман Світлани Талан.
Це саме той рідкісний випадок, коли факт біографії автора невідривний від твору. Письменниця живе в Сєверодонецьку, вона не виїхала на період окупації і все, що відбувалося в місті, відчула на собі. Колись дослідники вирахують відсоток вигадки в біографії головної героїні роману Анастасії, але вже зараз цей розлогий твір доречніше називати художньо-документальним.
Звісно, компанія з сімох хлопців і восьмої дівчини (Гена, Льоня, Яків, Іван, Денис, Антон, Нік та Уля) і особливо їхнє кодове слово ''Лугандія'' - чистої води вигадка. Але в ситуації, коли звідусіль розтікаються потоки бруду, чиста вода - незамулена й трохи ідеалістична вигадка - зростає в ціні.
Лугандію треба було вигадати бодай для того, щоб протиставити ЛугаNдону. Вона мала з'явитися, щоб прозвучати і ''радісно, замість вітання'', і ''сумно, але ствердно'', і як ''бувай'', і як ''все буде добре''. Лугандія повинна була виникнути, щоб прості слова бардівської пісні пролунали як божественне одкровення. Вона мусила проявитися, як проявляється добро в ситуації, коли здається, що зло запанувало безроздільно.
Ще одне слово, яке Світлана Талан вигадала, а фактично народила, - бидлота. Здається, що воно було завжди,довелося навіть звірятися з академічним одинадцятитомним тлумачним словником - ні, нема там такого слова. Але зневажливе ''бидло'' і відразлива ''бридота'' переплелися в ньому гранично органічно, потрапили в нерв часу й означили жужмом усіх ополченців і ''дурналістів'', чорноротих бабок і продажних міліціонерів, зрадників явних і прихованих - усіх, кому на цій піщаній, але такій рідній землі хочеться не жити, а воювати.
Але, як справжній творець, Світлана Талан вклала в нове слово стільки ж люті, ненависті й огиди, скільки й любові. Бидлота - це не тільки ота хмара духовної сарани, яка накрила Луганщину й Донеччину, а й одна людина, тендітна жінка, яка протистоїть навалі, маючи таке неблагозвучне прізвище - Бидлота. Варто прочитати кілька сотень сторінок цієї сповіді сєверодонецької душі. щоб почути, з якою гордістю й теплом головна героїня називає себе Бидлотою. На таке спроможна тільки людина, котрій відкрився справжній сенс слів і подій. В ''Оголеному нерві'' є все, що, на щастя чи на жаль, є в житті: кохання і зрада, пристосуванство і щирість, вбивство і переродження душі. І, хоч як цинічно прозвучить, за це варто подякувати війні, адже саме під її крижаним подихом спадають маски і проявляється суть.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником