ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 20 лютого 2015р.
І героїв вшанували, і бюджет ухвалили

18 лютого відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради.

Розпочалося воно зі вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Учасників зібрання поблагословив отець Ростислав. Відтак депутати та гості переглянули відеофільм про події на Майдані у Києві річної давнини. Короткий екскурс у минуле зробила начальник відділу у справах сім’ї, молоді та туризму Олександра Пашко, нагадавши перебіг трагічних подій 19-20 лютого 2014 року. Пам’ять загиблих майданівців вшанували хвилиною мовчання.

Секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик вручив конверти з матеріальною допомогою по 10 тис грн. батькові полеглого Олега Ушневича п.Михайлові та доньці ще одного героя Йосипа Шилінга п.Галині.

Трохи раніше матеріальну допомогу передали дрогобичанину Артурові (позивний «Балон»), учасникові Майдану та АТО, котрий того дня вирушав у зону бойових дій. А помічник нардепа Б.Матківського, керівник обласного проводу КУН Тарас Гентош передав йому ящик із кровоспинними медичними засобами.

У сесійній залі прозвучали сумні і патріотичні композиції у виконанні дуету бандуристок «Берегиня» музичного училища ім. В.Барвінського (Наталія Гамар і Наталія Чумак) та юної вокалістки Василини Ковальчук (музична школа №1, ЗОШ №1).

Відтак учасники зібрання вийшли на площу Ринок, де відбулося покладання квітів і запалювання лампадок біля портретів героїв Небесної сотні. Помолившись за душі полеглих, депутати повернулися до сесійної зали і продовжили роботу сесії.

Головним питанням порядку денного було затвердження проекту бюджету розвитку міста Дрогобича (його проект опубліковано у «ГЗ» №9 від 6 лютого 2015р.). Оскільки документ перед тим пройшов процедуру громадських слухань та затвердження виконкомом, народні обранці проголосували «за» практично без обговорення. Незначна дискусія виникла лише щодо коштів на ремонт доріг. Депутат Богдан Пристай просив виділити частину грошей на ремонт тротуарів на вул.І.Франка. Натомість директор департаменту міського господарства, депутат Іван Лепкий нагадав, що і депутати, і громадськість вирішили не розпорошувати заплановані на ремонт вулиці Самбірської 6 млн грн. на інші потреби, адже ця дорога, якою гості в’їжджають до Дрогобича, перебуває у вкрай поганому стані. А кошти на ремонт тротуарів спробують віднайти у випадку перевиконання дохідної частини бюджету розвитку міста. Зрештою, на цьому і зійшлися.

Згодом сесія прийняла Програму соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобича і Стебника на 2015 рік.

Окрім того, міська рада дала дозвіл на встановлення на фасаді Собору Пресвятої Тріці барельєфу пам’яті полеглих героїв Майдану та АТО, а на фасаді інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ДДПУ ім.І.Франка (вул.Стрийська,3) – пам’ятної таблиці загиблому на Майдані випускнику Романові Варениці.

У питанні «Різне» народні обранці обговорили низку організаційних та інших проблем з життя міста. Виступили: Ігор Розлуцький, Михайло Ваврин, Роман Муль, Богдан Николаїшин.

На завершення засідання на трибуну вийшов гість із Києва – представник будівельної корпорації «Гранд-буд» Микола Суханов. Він озвучив пропозицію спорудження на Дрогобиччині сміттєпререробного заводу за сучасною німецькою технологією із залученням іноземних інвестицій. Тарас Метик доручив відділу економіки та департаменту міського господарства ретельно вивчити цю пропозицію і подати висновки щодо можливості подальшої співпраці.

Ярослав ГРИЦИК

 

Децентралізація спонукає до оптимізації

16 лютого у Дрогобичі учасники громадських слухань схвалили проекти Програми соціально-економічного розвитку міста у 2015 році та бюджету розвитку міста (розподіл видатків зі спеціального фонду місцевого бюджету).

Доповідали з цих питань начальник відділу економіки Роман Корпан і начальник фінансового управління Оксана Савран. Співдоповідачами були розпорядники бюджетних коштів – керівники: департаменту міського господарства Іван Лепкий, відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич, відділу освіти Петро Сушко. Вони відповіли на запитання присутніх.

Представники громадськості внесли низку пропозицій щодо ефективнішого використання бюджетних коштів. Зокрема, депутат Львівської обласної  ради Михайло Задорожний запропонував так реформувати галузі освіти та охорони здоров’я, аби на їхнє утримування не додавати кошти місцевого бюджету, а вкладатися в суми, передбачені субвенцією з Держбюджету.

«Якщо би це було зроблено завчасно, то сьогодні спеціальний фонд склав би не 13, а 37 мільйонів, - зауважив депутат. - Різницю, яку можна було би використати на ремонт доріг, зараз спрямовано на утримання приміщень шкіл і лікарень. Громада не повинна утримувати структури, які господарюють неефективно».

Прозвучали пропозиції об’єднати окремі школи, лікарні і поліклініки, перевести на госпрозрахунок стоматологічну поліклініку, передавши приміщення в оренду колективу та ін.

Секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик, пропозиції учасників громадських слухань проаналізують виконавчі органи і врахують у процесі доопрацювання поданих проектів.

«Програму соціально-економічного розвитку і спеціальний фонд місцевого бюджету можна упродовж року переглядати і корегувати залежно від економічної ситуації», - зауважив посадовець.

Учасники громадських слухань загалом підтримали запропоновані проекти документів і рекомендували їх із деякими доповненнями до затвердження міською радою.

17 лютого аналогічне рішення було прийняти і на засіданні міськвиконкому міської ради.

Кор. «ГЗ»

 

АНОНС

Шановні дрогобичани!

2 березня о 15.00 у сесійній залі ратуші відбудуться громадські слухання щодо підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті.

Міськрада

 

Усе для фронту, все для перемоги

Російська спецпропаганда задіяла широкий спектр брехні для компрометації визвольної місії добровольчих батальйонів.

Кісткою у горлі окупантів і зрадників стоїть Український добровольчий корпус, основу якого складають бійці «Правого сектору». Читачі, мабуть, пам’ятають фішку російських ЗМІ під час президентських виборів, коли вони оголосили, що у перегонах лідирує Дмитро Ярош.

Уже тоді Кремль задіював всі способи, аби викликати в українському суспільстві протистояння для полегшення собі життя в окупаційній політиці на сході нашої держави. Ворог підступно розчищав собі дорогу до тріумфу, інформаційно знищуючи «Правий сектор». Бо добре розумів потугу українських патріотів, які будуть воювати не за пільги, а за ідею. Це відчув російський окупант під час протистояння з кіборгами у Донецькому аеропорту.

Днями два герої-кіборги з «Правого сектору», наші краяни: 21-річний дрогобичанин «Балон» і 23-річний старосамбірчанин «Сас» прибули з передової, щоб отримати від волонтерів машину для військових потреб. Жертводавчий жест зробили Василь Танчук, Володимир Кухар і Юрій Мацигін. Вони склалися на автівку. На жаль, часто-густо у житті буває, що до слави інших вміло «примазуються» політичні шахраї, пройдисвіти і нема на це ради.

«Балон» і «Сас» та ще декілька їхніх побратимів планують чимскоріш відбути на передову. Адже на перемир’я годі сподіватися. Вражає у хлопців зосередженість і велика концентрація патріотичного духу. До речі, «Балон» – єдиний син у матері і міг би сховатися за її спідницю, але це не у характері цієї молодої і миролюбної людини. Маємо ким гордитися, бо за такими людьми – майбутнє. Вони обов’язково повернуться з перемогою.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

 

Молодь зібралася на Форум

Ми спостерігаємо стрімкий розвиток технологій та трансформацію людства у мережеве суспільство. Найбільше цим процесам піддаються молоді особи. Як впливає мережеве суспільство на молодих людей і до чого їм слід бути готовими  – про це та інше говорили 12 лютого, в сесійній залі ратуші, де відбувся Форум молоді Дрогобиччини. Його тема: «Ціннісні орієнтири молодої людини в мережевому суспільстві».

До участі у Форумі були запрошені учні шкіл та студенти вищих навчальних закладів, представники громадських організацій міста.

Також у Форумі взяли участь депутати Львівської обласної ради Михайло Задорожний та Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин.

Розпочався Форум з привітань учасників запрошеними гостями та спікерами.

Першим до молоді звернувся голова Єпархіальної комісії у справах молоді о.Олег Кекош, наголосивши, що розвиток Інтернет-технологій – це позитивна справа, але варто пам’ятати, що головним орієнтиром у нинішньому активному житті для кожного має бути Бог, який допомагає зберегти правильний світогляд і не загубитися у вирі подій.

Професор, доктор філософських наук, ректор ДДПУ ім. І.Франка Надія Скотна зазначила, що розвиток новітніх технологій є основою інформаційного суспільства. Час, в якому ми живемо, – складний, драматичний і водночас трагічний. Проте маємо думати про майбутнє. Саме Інтернет-технології допомагають молодій людині бути комунікабельною, оперативною, поінформованою, бути на зв’язку з іншими. Завдяки Інтернету кожен має доступ до провідних бібліотек світу, що є запорукою успішного навчання та виховання.

Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик проаналізував події, які зараз переживає український народ. Щодо соціальних мереж, то посадовець звернувся до молоді, аби ті були обережними і вміли розрізняти правдиву і неправдиву інформацію, адже чимало публікацій спрямовано на пропаганду злих намірів, які сіють зло серед українців. Т.Метик закликав молодь наслідувати боротьбу за незалежність, творити і розбудовувати рідну державу на прикладі історичних подвигів їхніх однолітків.

Спікер Форуму Олександра Пашко, яка є начальником відділу сім’ї, молоді та туризму, розповіла про особливість заходу, актуальність теми, про очікування, які нині старше покоління покладає на молодих людей.

За рішенням організаторів у пам’ять про героїв у залі запалили свічу.

Згодом перед молоддю виступив віце-ректор Українського Католицького Університету, почесний гість Форуму Мирослав Маринович (на фото). Він налаштував присутніх на дискусію, а не лекцію, додавши, що для молодих дрогобичан подарує свої збірки.

Понад півтори години М.Маринович спілкувався з молоддю на тему «Ціннісні орієнтири молодої людини». Найголовніша думка, яку віце-ректор намагався донести до учасників зібрання, - що майбутнє залежить від молоді, її виховання, світогляду і вподобань. Для змін у країні потрібні сили нового формату, які здатна створити молодь. А все, що ми прагнемо творити, має мати духовне підґрунтя, адже віра – велика рушійна сила.

Кожна молода особа, яка поставили запитання почесному гостеві, отримала ґрунтовну відповідь. У деяких моментах виникали дискусії. Активним учасником дебатів із доповідачем був і депутат обласної ради Михайло Задорожний.

Друга частина Форуму – це робота в групах. Їх було три. Координаторами першої групи були о. Ігор Цмоканич та Володимир Бараняк; другої – Олена Куртяк; третьої – Ігор Стахнів, Олександр Максимов та Кирило Каралюс. Результатом стала опрацьована активістами організацій Резолюція.

Завершився Форум церемонією вручення учасникам сертифікатів та подарунків, серед яких – книги про рідний край видавництва «Коло».

Відділ забезпечення діяльності виконкому

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Майдан. Пам’ятаємо…

18-20 лютого на Дрогобиччині вшановують пам’ять героїв, полеглих під час Революції гідності та у неоголошеній війні на Сході України.

У храмах міста люди молилися за упокій душ невинно убієнних. О 12.00 18 лютого пройшла акція «Зупинись – вшануй героїв Небесної сотні». Водії транспортних засобів зупинялися рівно на хвилину і вшановували пам’ять Героїв Небесної сотні звучанням сигналу.

Дрогобичани мали змогу на автобусах відвідати могили наших загиблих земляків: Олега Ушневича у м.Сколе, Богдана Вайди у с.Летня, Йосипа Шилінга у с.Вороблевичі.

Автомайдан організував «Автопробіг пам’яті» вулицями Дрогобича.

У с.Летня освятили меморіальну дошку на будинку, де мешкав герой Небесної сотні Богдан Вайда, у місцевому храмі відправили заупокійну Літургію, на могилі патріота пройшла панахида за убієнних на Майдані.

На 16.00 20 лютого запланована благочинна вистава «Нескорима» у муздрамтеатрі ім.Ю.Дрогобича, після якої о 18.00 на площі Ринок громадськість має зібратися на панахиду за невинно убієнними новітніми героями.

21 лютого у храмі с.Вороблевичі відбудеться заупокійна Літургія, а наступного дня – вечір-реквієм, присвячений вшануванню подвигу героя Небесної сотні Йосипа Шилінга й усіх загиблих під час Революції гідності.

Вечори пам’яті героїв Небесної сотні та підтримки воїнів АТО проходять у селах Нижні Гаї, Нагуєвичі, Літиня, Новий Кропивник та ін.

Ярослав ГРИЦИК

 

Безробітні вирішили стати військовими

У Дрогобичі у міськрайонному центрі зайнятості відбулася зустріч безробітних з представниками військкомату.

Заступник військового комісара Дрогобицько-Бориславського ОРВК Володимир Коцюба та головний спеціаліст Віктор Бачинський провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо четвертої хвилі мобілізації та проходження військової служби за контрактом. Представники військкомату детально розповіли про те, хто підлягає мобілізації. Найзатребуванішими спеціалістами є: навідники, механіки, розвідники, зв’язківці, артилеристи, танкісти, спеціалісти ПВО, водії. Мобілізовані пройдуть бойове злагодження у підрозділах за 15 діб, фахову підготовку за спеціальністю за 16 діб та загальновійськову підготовку за 7-10 діб. Доповідачі наголосили, що згідно зі ст.336 Кримінального кодексу України, за ухилення від військової служби передбачено позбавлення волі терміном від 2 до 5 років.

Після завершення заходу понад 10 осіб виявили бажання піти на військову службу за контрактом.

Нагадаємо, що в Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості на обліку перебувають 250 осіб, які є військовозобов’язаними.

 

«З любов’ю до воїна»

У Дрогобичі під час акції «З любов’ю до воїна», організованої спільнотою «Дрогобич-SOS – допомога армії», зібрали 11 010 грн.

Окрім того, ще 999 грн. зібрала мікроакція «Кевларовий шолом», що пройшла під девізом «З миру – по нитці», для придбання цього захисного засобу одному з краян, котрий захищає нас на Сході України. Акцію організувала Олександра Возняк – один із координаторів спільноти «Дрогобич-SOS».

Під час заходів працювали три волонтерські команди: безпосередньо представники волонтерських організацій, волонтерська збірна артистів і волонтерська збірна глядачів. Кожна з волонтерських груп мала свої скриньки та перелік заходів, на що ці кошти будуть спрямовані.

Волонтери з Борислава, Трускавця, Дрогобича по периметру майданчика розмістили намети зі скриньками і подарунками для небайдужих. Кожен з охочих мав змогу за свою пожертву скуштувати смачного кулешу, юшки з риби, або пиріжків, спечених волонтерами.

Концертну програму відкрила юна співачка з Дрогобича Оленка Щепанська. Далі виступили гурт «Зорепад-Денс», вокалісти Ярек, Оксана Винницька (вона ж організатор волонтерської збірної виконавців), заслужена артистка України Наталія Самсонова, Олександр Шевченко. Фінальна крапка була за популярним гуртом «Мері» на чолі з Віктором Винником. Цікаво, що й волонтери вирішили заспівати – акапельний виступ Володимира Герасиміва глядачі сприйняли «на ура».

 

Новітнім героям – звання почесних громадян

У Дрогобичі спільнота «Братерство Майдану» звернулася до міської ради з пропозицією присвоїти звання «Почесний громадянин Дрогобича» посмертно герою Небесної Сотні Олегові Ушневичу.

Аналогічне звернення надіслано до Дрогобицької районної ради щодо вшанування героїв Небесної Сотні Богдана Вайди (с.Летня) і Йосипа Шилінга (с.Вороблевичі).

«Братерство Майдану» пропонує також удостоїти таким званням краян, полеглих у боях із кремлівськими окупантами і їхніми маріонетками за незалежність України, воїнів ЗСУ та Нацгвардії, учасників АТО: Ігоря Бориса, Івана Ісика, Юрія Комара, Петра Яцківа, Степана Бродяка, Івана Габчака, Дмитра Лесешака, Михайла Сирватки.

Вл.інф.

 

Документальний фотопроект «ВОЇНИ ГІДНОСТІ Й СВОБОДИ»

26 лютого о 15.00 у відділі історії музею «Дрогобиччина» (вул.І.Франка,32) відбудеться відкриття документального фотопроекту «ВОЇНИ ГІДНОСТІ Й СВОБОДИ», присвяченого героям Небесної сотні та захисникам України. Презентація відбуватиметься за участю активних учасників Майдану, бійців АТО, родичів полеглих героїв.

Відвідувачі зможуть оглянути розлогу експозицію фотосвідчень мужності та подвигу наших краян і всього українського народу у подіях Революції Гідності та неоголошеної війни на Донбасі (упорядник – дрогобицький фотограф Ігор Фецяк). На виставці також демонструються документи, революційні листівки, революційний та військовий інвентар, атрибутика, пам’ятні речі з Майдану.

Захід відбудеться у рамках вшанування першої річниці героїчних та трагічних подій сучасної української історії.

 

Ростислав Мельник: Пам’яті героїв Євромайдану – Небесній Сотні!

«Розп’ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

Кінець 2013 – початок 2014 року, навіть не віриться, що вже пройшло стільки часу від подій Євромайдану. Цей складний період для України та нашого народу – назавжди залишиться в пам’яті кожного, навіть наймолодшого, громадянина. Адже хтось у той час відпочивав у теплій місцині, а хтось гірко плакав – за своїм батьком, сином чи побратимом.

Наш народ на очах усього світу показав, що нам немає чого ділити, ми єдина нація, згуртована, яка, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, боролася за спільну мету – європейську державу – Україну.

 

«Плине кача по Тисині. Ой, плине кача по Тисині. Мамко моя, не лай мені. Мамко моя, не лай мені»

22 січня 2014 року – перші смерті на вулиці Грушевського. Від вогнепальних поранень гинуть два активісти – Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. «Беркут» застосовує силу до протестувальників, заарештовує і б’є активістів. До кінця дня медики констатують смерть п’ятьох протестувальників, ще триста – поранені.

Під час подій Євромайдану Сергій Нігоян став першою жертвою нічного наступу «беркутівців» на мітингувальників та отримав дві смертельні кулі в момент, коли ще мало тривати перемир’я.

Йому було лише 20 років. Батько та мати – вірмени. Був єдиною дитиною в сім’ї. Колись родина Нігоянів переїхала в Україну, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Сергій народився вже в Україні, на Дніпропетровщині у селі Березнуватівці Солонянського району.

Події на Майдані дуже хвилювали Сергія. Він розповідав, що часто не спав ночами з початку протестів, і залишитись осторонь не зміг. Хлопець поїхав на Євромайдан та став там охоронцем. У руках активіста була табличка: «Голосом народу говорить Бог», перев’язана прапором Вірменії. Він користувався повагою серед громадськості. Вражала і українська мова Нігояна, знання віршів Тараса Шевченка та й те, як у нього щеміло серце за подальшу долю України.

 

«Залаєш ми в злу годину. Ой, залаєш ми в злу годину. Сам не знаю, де погину. Сам не знаю, де погину»

Михайло Жизневський – білоруський активіст Євромайдану та журналіст, член Самооборони Майдану, проживав у Білій Церкві, що на Київщині. Протягом тривалого часу не спілкувався з родиною в Білорусі, проте в останній рік життя відновив контакти з батьками, зустрівся з ними в Києві та планував приїхати додому навесні 2014.

Він захоплювався історією, міфологією, лицарським рухом, військовою справою. Був у душі бійцем, мав загострене почуття справедливості. Вважав, що в Україні йому легше жити та працювати, ніж у Білорусі.

У Євромайдані брав участь із перших днів на заклик організації УНА-УНСО, охороняв об’єкти Майдану, чергував у наметах. Загинув від пострілу мисливською кулею в серце. Батько Михайла Жизневського припустив, що сина вбив снайпер, але вважав, що ні українська, ні білоруська влада не домагатимуться об’єктивного розслідування. У посольстві Білорусі загибель Жизневського тоді ніяк не прокоментували.

 

«Погину я в чужім краю. Погину я в чужім краю. Хто ж ми буде брати яму? Хто ж ми буде брати яму?»

Як бачимо, на Майдані були українці різних національностей, які в подальшому загинули за краще майбутнє наступних поколінь. Зараз, можливо, рука агресора – Росії хоче нав’язати нам, що нашого народу не існує, і ми лишень «малороси». Але ми маємо яскравий приклад Героїв Небесної Сотні, котрі з чистим серцем і патріотичною позицією відстоювати наше майбутнє – будучи на вулиці, в холоді, на барикадах, у вогні та крові. Тому ми не маємо права їх підвести, і повинні завжди пам’ятати ті святі ідеї та принципи, які вони сповідували.

 

«Волонтером сьогодні мусить стати кожен», – Ростислав Мельник

«Революція гідності» не тільки сколихнула нашу країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Одні захищають країну, а інші забезпечують тих, хто на передовій. Подаровані Благодійним фондом квартири родинам загиблих Героїв не повернуть коханих людей, але забезпечать комфорт їх сім’ям.

 

Згідно з Указом Президента Петра Порошенка від 11.02.2015р. в Україні 20 лютого щорічно вшановуватимуть День Героїв Небесної Сотні. На жаль, ми не можемо повернути час назад, як і життя загиблих героїв. Але ми можемо жити так, щоб не заплямувати їх світлу пам’ять і їх подвиг. За їх прикладом навчатися любити свою землю і боротися за спільне краще майбутнє. Розвивати державу та не шукати щастя на чужині. Як говорив відомий український мислитель Григорій Сковорода: «Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих».

Благодійний фонд Ростислава МЕЛЬНИКА

 

 

ТРАФУНКИ

Врятували з озера

За повідомленням ГУ ДНСУ у Львівській області, 16 лютого об 23.00 до рятувальників Дрогобича надійшло повідомлення, що на вулиці Війтівська Гора впав в озеро місцевий мешканець. Бідолашний вибрався на острівець, але самостійно дістатися берега не міг.

Пожежно-рятувальним відділенням за допомогою човна, рятувальної мотузки та багра потерпілого доправили до берега і передали бригаді швидкої медичної допомоги.

Ярослав ГРИЦИК

 

ДАІ ПОВІДОМЛЯЄ

16 лютого ц.р. о 19.15 на вулиці Перемоги у с.Опори Дрогобицького району, навпроти буд. №40, на автодорозі Східниця – Пісочне трапилася дорожньо-транспортна пригода.

Водій автомобіля скоїв наїзд на пішохода С. Унаслідок цього останній від отриманих травм помер на місці події. Водій транспортного засобу з місця пригоди втік.

Прохання до очевидців та громадян, які мають будь-яку інформацію про обставини ДТП: повідомте до відділу міліції або за тел. 102. 

Андрій ЛІСОВИЧ, в.о.начальника ВДАІ з обслуговування м.Дрогобич і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській обл., майор міліції

 

СПОРТ

У Дрогобичі – «Кубок Тайфуна»

7 лютого у спортивному залі ДЮСШ відбувся Відкритий кубок Дрогобича з Таеквондо «Кубок Тайфуна».

Турнір пройшов під патронатом депутатів Львівської обласної ради Миколи Барана і Тараса Курчика. Турнір відбувся у всіх вікових категоріях. Організаторами змагань виступили: Всеукраїнський Союз Таеквондо і безпосередній організатор ФСК «Тайфун» (голова В.Шкраба).

У турнірі взяли участь 256 спортсменів з 9 областей України. Це 23 команди з Києва, Дніпропетровська, Рівного, Івано-Франківська, Чернівців, Закарпаття, Вінниці, Кіровограда і Львівщини. Переможцями стали таеквондисти з Івано-Франківщини. Друге місце посіли спортсмени з Дніпропетровська, третє розділили між собою кіровоградські і дрогобицькі спортсмени.

Дрогобичан на турнірі представляли: ФСК «Тайфун», Дрогобицька ДЮСШ, СОЦ «Еней» і ДЮСШ «Явір». Результати наших краян такі:

- перші місця здобули: Сергій Щудло (ФСК «Тайфун», гімназія), Юрій Блажків (ДЮСШ «Явір», с.Рихтичі), Тарас Пагутяк (Дрогобицька ДЮСШ, СОЦ «Еней», СШ №2);

- другі місця вибороли: Олексій Войтович (ФСК «Тайфун», ЗОШ №1), Віталія Павленко (ФСК «Тайфун», педліцей);

- третіми стали: Роман Триленко (ФСК «Тайфун», ЗОШ №1), Дмитро Христук (ФСК «Тайфун», коледж нафти і газу), Назар Юрчишин (ФСК «Тайфун», педліцей), Олег Барташук (Дрогобицька ДЮСШ, СОЦ «Еней», СШ №2), Василь Маланчук (ДЮСШ «Явір», с.Рихтичі), Павло Коваленко (ФСК «Тайфун», СШ №16), Володимир Стенула (ФСК «Тайфун», ЗОШ №1), Тадей Цибульський (ФСК «Тайфун», ЗОШ №1).

Підготували дрогобицьких спортсменів до змагань тренери: Віталій Шкраба, ОлегВойтович, Андрій Шевчук та Іван Харів.

Голова ФСК «Тайфун» і Львівського обласного осередку Всеукраїнського Союзу Таеквондо, чорний пояс ІІ дану Віталій Шкраба висловлює подяку меценатам турніру: депутату Дрогобицької районної ради від партії «УДАР» Віталію Мойсеєнку, власнику мережі магазинів «Сяйво» Русланові Стасінчуку, а також директору Дрогобицької ДЮСШ Іванові Файчаку за наданий для змагань зал.

Ярослав ГРИЦИК

 

Волейбольний турнір присвятили воїнам

14 лютого у Підбужі відбувся Стрітенський турнір з волейболу, присвячений воїнам АТО.

На його відкритті присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за цілісність України, та помолилися за здоров’я воїнів, які зараз оберігають наші східні кордони.

Головний спеціаліст молоді і спорту Дрогобицької РДА Олег Войтечко та голова районного ФСТ «Колос» Юрій Кулинич побажали командам успіхів та цікавої, безкомпромісної боротьби.

Переможцем турніру стала команда «Підбуж-1», срібло завоювала ветеранська команда Підбужа, бронзовими призерами стали спортсмени з Лішні, які обійшли команду «Підбуж-2». Завдяки спонсорській підтримці підприємця Петра Сидорука учасники турніру отримали в нагороду грамоти, медалі та кубки.

Вл.інф.

 

Про здоровий спосіб життя

У рамках первинної профілактики захворювань одне з провідних місць посідає формування здорового способу життя на основі санітарно-гігієнічних знань та навичок, які визначають у підсумку й загальний культурний рівень кожного члена суспільства.

Здоровий спосіб життя – це спосіб життя, який сприяє збереженню, зміцненню й відновленню здоров’я людини, а отже, й населення країни загалом. Тому здоровий спосіб життя розглядається не тільки як медична, але і як соціально-економічна категорія, яка дозволяє характеризувати здоровий спосіб життя повнотою (мірою) участі людей у різноманітних видах соціальної діяльності.

Здоровий спосіб життя об’єднує все, що сприяє виконанню людиною професійних, суспільних та побутових функцій в оптимальних для здоров’я умовах, та виражає орієнтованість діяльності особистості щодо формування, збереження та зміцнення як індивідуального, так і суспільного здоров’я.

Вибір людиною здорового способу життя неможливий без відмови від шкідливих звичок, до числа яких належать: паління, вживання алкоголю, наркотичних речовин. Як правило, ці звички формуються у підлітковому та юнацькому віці.

Паління – наймасовіша хронічна побутова інтоксикація. Паління завдає шкоди здоров’ю не лише курців, а й навколишніх, так зване «пасивне паління». Особливу небезпеку становлять бронхіти курців. Найбільше піддані шкідливому впливу паління органи травлення. Паління створює сприятливі умови для виникнення виразкової хвороби шлунка. Тютюновий дим дуже шкідливо впливає на репродуктивну функцію жіночого організму, викликаючи викидні на ранніх стадіях вагітності, дисфункції. Тяжкі наслідки паління можуть проявитися й через багато років, у тому числі онкологічні захворювання.

Алкоголізм – хронічне захворювання, зумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв. У результаті цього захворювання у хворих з’являються оборотні, а надалі – стійкі неврологічні розлади та психічні порушення аж до повної деградації особистості. Особливо несприятливу дію алкоголь здійснює на організм жінки та становить загрозу здоров’ю потомства та самої жінки. Алкоголь притупляє увагу, збільшує можливість виникнення травм під час роботи, веде до найрізноманітніших порушень санітарних правил. Нетверезий працівник негайно має бути усунений від роботи.

Серйозне занепокоєння викликає наркоманія – хворобливий психічний стан, зумовлений хронічною інтоксикацією внаслідок зловживання наркотичними засобами, і характеризується психічною або фізичною залежністю від них. Наркотична залежність формується дуже швидко, а процес деградації особистості йде так стрімко, що до 30-40 років наступає постаріння організму. Загострюються супутні захворювання, швидше проявляються нові. Наркомани є групою ризику із гепатиту «В» та ВІЛ-інфекції. У профілактиці наркоманії, токсикоманії та інших шкідливих звичок велика роль належить родині та трудовим колективам.

Здоровий спосіб життя – це не тільки відмова від шкідливих звичок, а й поведінка, яка сприяє підвищенню захисних властивостей організму. Це оптимальний режим праці та відпочинку, раціональне харчування і руховий режим, фізична культура, загартовування, дотримання особистої гігієни, медична активність (диспансеризація), позитивна екологічна поведінка.

Водночас формування здорового способу життя не зводиться тільки до пропаганди активного ставлення до свого здоров’я та здоров’я навколишніх. Значну роль у профілактиці різноманітних захворювань, збереженні та зміцненні здоров’я населення відіграє система обов’язкової професійної гігієнічної підготовки посадових осіб та працівників організацій.

Мирослава БОСАК, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДММВЛД

 Создан 20 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником