ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 27 лютого 2015р.
Шокова терапія?

Шалене зростання курсу долара спровокувало паніку серед українців. Люди масово кинулися скуповувати продукти з довготривалим терміном зберігання: цукор, борошно, крупи, макарони, олію, сіль тощо.

У супермаркетах та гуртівнях – черги, подекуди – порожні полиці. Товари так стрімко дорожчають, що продавці не встигають змінювати цінники. Імпортні ж вироби стають практично недоступними для пересічних громадян, а ціни на ліки в аптеках просто шокують! Бізнес, пов’язаний з імпортом, потрохи занепадає.

Через значне здорожчання пального помітно зменшилася кількість автомашин на вулицях. Перевізники вимагають дозволу підвищити тарифи, а викликати таксі взагалі стає розкішшю. На жаль, більшість українських нафтопереробних підприємств не працюють, а ціна на імпортне пальне напряму залежить від коливання курсу валют. Наразі у виграші власники авто, переобладнаних на споживання газу, який наразі так стрімко не дорожчає.

«Тріщить за всіма швами» і банківська система. Заяви урядовців про підвищення тарифів на газ та електроенергію теж не додають оптимізму, а про літній відпочинок за кордоном багатьом доведеться забути до кращих часів.

Цікаво, що при тому всьому українці ще й примудряються допомагати армії!

Однозначно, така ситуація комусь вигідна. Взявши на озброєння гасло «Війна все спише», дехто примножує свій капітал, при тому відкидаючи за межу бідності мільйони простих українців. Користуючись шаленим попитом, намагається заробити і малий бізнес, підвищуючи ціни навіть на товари, безпосередньо не прив’язані до валютного курсу. Що казати, коли навіть домашній сир на ринку, за впевненим твердженням продавців, стрімко подорожчав тому, що «виріс долар». Невже корови харчуються валютою?

Незрозуміла політика Нацбанку й Уряду, обіцяні реформи і боротьба з корупцією, які не реалізуються, викликають у людей розчарування і депресію. Як манни небесної усі чекають кредиту МВФ.

Добре сказала російський історик Єлена Галкіна: «У Кремлі не збираються доходити до Києва і Львова. Чекають, що Україна сама розвалиться». Невже дозволимо, щоб це сталося? Мусимо вистояти!

Ярослав ГРИЦИК

 

Маршрутки подорожчають

23 лютого на нараді у ратуші начальник відділу економіки Роман Корпан повідомив, що стрімке зростання курсу валюти, подорожчання пального і запчастин негативно вплинуло на стан громадського перевезення мешканців та гостей міста.

Для перевізників стає проблематичним ведення діяльності за чинними тарифами. Водії скаржаться, що вони на межі збитковості. Тому постало питання підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Його планують розглянути на засіданні виконкому та громадських слуханнях. Наразі перевізники пропонують тариф у 3,5 грн.

 

Мобілізація триває

Головний спеціаліст з питань мобілізації Ярослав Янушевич на нараді в ратуші проінформував про стан мобілізації та вилучення техніки для військових потреб.

Основною проблемою є ухилення осіб, яким виписано повістки, від мобілізації.

Це підтвердив і начальник Дрогобицької міліції Андрій Білас. Він додав, що правоохоронцями відкрито кримінальні провадження щодо осіб, які переховуються від мобілізації, зараз встановлюються місця їхнього перебування.

А.Білас також поінформував про продовження спільного патрулювання вулиць працівниками міліції і громадянами, що позитивно вплинуло на криміногенну ситуацію. Водночас почастішали випадки кіберзлочинності. Тож начальник міліції закликає мешканців бути обережними, особливо при розрахунках банківськими картками та здійсненні торгових операцій через мережу Інтернет.

 

клопоти комунальників

На нараді у ратуші директор департаменту міського господарства Іван Лепкий повідомив про період активного кронування дерев на вулицях Дрогобича. Серед запланованих робіт – зрізування аварійних дерев за заявами мешканців міста.

І.Лепкий додав, що під час кронування дерев комунальники випробували технологію подрібнення гілок. За приблизними підрахунками, такий процес є більш економічно вигідним порівняно з вивезенням обрізаних гілок.

Поточний ремонт автошляхів планують розпочати до Великодня. Цього тижня мають підсипати гравієм вибоїни на перехресті вулиць Володимира Великого та П.Орлика.

Нині для департаменту міського господарства найбільшою проблемою є перегляд кошторисів запланованих робіт, адже у зв’язку з постійним коливанням курсу валюти попередні розрахунки втрачають актуальність.

 

У школах відновили навчання

З початком робочого тижня у школах міста відновили навчальний процес. Про це на повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко.

За словами посадовця, у період з 16 до 20 лютого в освітніх навчальних закладах припинили навчання у зв’язку з низькою явкою учнів через захворювання на грип та ГРВІ. Відпрацьовувати пропущені уроки учням не доведеться, однак запланованих на березень канікул не буде – їх перенесли на лютий.

Водночас відділ освіти відслідковуватиме ситуацію із захворюваністю, Якщо діти і вчителі масово хворітимуть і надалі, то доведеться приймати відповідні рішення.

 

Оптимізації не уникнути

Під час розгляду бюджету розвитку міста прозвучали пропозиції від громади та членів виконкому, аби провести оптимізації шкіл з метою ефективного використання коштів.

За словами начальника відділу освіти Петра Сушка, у березні-квітні мають приймати новий Закон України «Про освіту». У ньому буде вказано градацію шкіл та інші нюанси, відповідно до яких можна проводити оптимізацію.

Посадовець наголосив, що оптимізувати школи потрібно до травня, щоб педагоги володіли повною інформацією до часу виходу дітей на канікули. Якщо ж держава запізнюватиметься з прийняттям цього закону, то відповідальність доведеться брати на себе місцевій владі і самостійно проводити оптимізацію відповідно до встановлених норм наповнюваності учнів у школах. На сьогодні шкіл, які підлягають оптимізації, у Дрогобичі та Стебнику є декілька.

Також П.Сушко проінформував, що тепер кошти держава закріплюватиме за учнем. Це означає, що необхідно буде укомплектувати школи так, аби була більш-менш рівномірна наповнюваність класів.

Секретар міської ради Тарас Метик додав, що оптимізацію планують не тільки у галузі освіти, а й медицини. З цього приводу минулого тижня відбулися збори, де обговорили усі аспекти, які необхідно врахувати при оптимізації. Однак, як і освітяни, так і медики чекають на відповідний закон.

 

Якою буде доля «Верховини»?

«Галицька Зоря» вже повідомляла, що колектив Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» проводив акцію протесту під стінами обласної ради проти спроби перевести колектив на фінансування з обласного на міський бюджет Дрогобича.

Тоді завдяки активній позиції депутата облради Михайла Задорожного та підтримці частини його колег вдалося відстояти виділення коштів ансамблю з обласного бюджету упродовж цього року. Одна з умов – упорядкування Статуту колективу, тобто зміна його засновника з Дрогобицької міської на Львівську обласну раду. Власне, робота над цим зараз і триває, аби винести питання на розгляд сесії міськради.

Секретар міської ради Тарас Метик на нараді у ратуші інформував, що керівник Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» Зорян Ацедонський виступає проти внесення відповідних змін до Статуту, що, імовірно, призведе до позбавлення фінансування колективу з обласного бюджету. Облрада може вже у найближчий час відмовити у виділенні коштів, а в бюджеті Дрогобича додаткових 2,8 млн грн. на річну зарплату для учасників ансамблю просто нема.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

 

СПОРТ

Успіх вихованців «Медика»

5-8 лютого ц.р. проходив відкритий зимовий чемпіонат Львівської області з велосипедного спорту на треку.

Вихованці Дрогобицької спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з велоспорту «Медик» Марія Ямельницька, Святослав Шимко та чемпіон України 2013-14 років Юрій Поляков вибороли перші місця.

А вже 17-21 лютого завершився чемпіонат України на треку у Львові. Спортсмен велошколи «Медик» Святослав Шимко у командній гонці переслідування на 2 км серед юнаків посів перше місце.

Вітаємо наших земляків і бажаємо наступних перемог!

***

СДЮСШОР «Медик» запрошує на навчання хлопців і дівчат віком від 11 років. Звертайтеся за адресою: вул. П.Орлика,14/2.

Ярослав ГРИЦИК

 

Чи підхопить шахову естафету Дрогобич?  

Таких щомісячних шахових турнірів, які започаткували у Дрогобичі з ініціативи депутата міськради Андрія Яніва, мабуть, немає в Україні.

І це дуже потрібна і корисна справа для дітей. Позаяк у них беруть участь майже півсотні юних шахістів різних вікових груп. Наймолодші з яких мають всього по сім років. За прогресом шахістів стежить кваліфікована комісія, яка в залежності від успіху кожного з його учасників занотовує їхній рейтинг. Це стає підставою для присудження їм спортивних розрядів.

Нещодавно фінішував п’ятий за рахунком турнір. Він виявив переможців у шістьох вікових категоріях.

І – (2008 р.н.) – Юрій Фігура (1 місце), Юрій Кушнір (2), Дмитро Леськів (3).

ІІ – (2007 р.н.) – Василь Білий (1), Андрій Магас (2), Ігор Дідовський (3).

ІІІ – (2006 р.н.) – Владислав Коца (1), Юліан Гурський (2), Денис Макогон (3).

ІV – (2005 р.н.) – Вікторія Кондратюк (1), Володимир Угера (2), Марія Бондаренко (3).

V – (2004 р.н.) – Олег Крупа (1), Захар Дідух (2), Григорій Шкіряк (3).

VІ – (1996 р.н.) – Володимир Сіміонеску (1), Іван Кивацький (2), Костянтин Соловйов (3).

Свого часу Кірсан Ілюмжинов створив потужну шахову школу, яка прославилася на весь світ. Можливо і Дрогобич продовжить цю естафету…

Вл.інф.


 Создан 27 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником