ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ. Мешканці Дрогобиччини залишилися без води через борги «Трускавецького водоканалу»
23 лютого на оперативній понеділковій нараді у ратуші керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала повідомив, що у п’ятницю він звернувся з листом до керівництва ПАТ «Львівобленерго», аби їхня служба не проводила відімкнення від електроживлення об’єктів водоканалу. У відповідь отримав відмову, тож відімкнення водозабору у Гірному через заборгованість з оплати за електроенергію таки відбулося. Водопостачання припинилося для майже 70% споживачів «Дрогобичводоканалу» – мешканців більшої частини Дрогобича, а також Стебника, Трускавця, окремих сіл району.

Причина виникнення заборгованості за спожиту електроенергію в 1,6 млн грн. – відмова ТзОВ «Трускавецький водоканал» сплачувати у повному обсязі за отримані послуги водопостачання і водовідведення. Трускавчани вперто не визнають нових тарифів, встановлених Нацкомісією з липня 2014р. і вже заборгували понад 7,1 млн грн.

Ситуація заходить у глухий кут. Між сторонами тривають судові процеси. Так минулого тижня відбулося засідання апеляційного суду, який залишив справу без розгляду. А це дає можливість «Трускавецькому водоканалу» і далі не сплачувати за послуги за новими тарифами. Керівництво КП «Дрогобичводоканал» готує позов до Вищого господарського суду України.

Оскільки ситуація, окрім конфлікту ділових інтересів, набирає ще й політичного забарвлення, Роман Шагала звернувся до нардепа Богдана Матківського, аби той виступив посередником у врегулюванні конфлікту.

Секретар міської ради Тарас Метик повідомив про переговори з керівниками Трускавця на рівні ЛОДА, однак у місті-курорті дрогобичан вперто не чують.

Варто зазначити, що ПАТ «Львівобленерго» є приватною структурою, а ТзОВ «Трускавецький водоканал» є напівприватною. З точки зору нинішньої ситуації в країні, а також стрімкого зубожіння населення, припинення водопостачання мешканцям є неприйнятним фактом. Такі радикальні методи у нинішніх умовах можна трактувати як диверсію, яка призведе до збурення громадськості. Відповідальність за це лягає не тільки на КП «Дрогобичводоканал», але й на ТзОВ «Трускавецький водоканал» та ПАТ «Львівобленерго».

Присутні на нараді депутати висловили підтримку керівництву «Дрогобичводоканалу» і запропонували на сесії міськради прийняти низку рішень і звернень до відповідних інстанцій, а також запропонували припинити постачання води Трускавцю, який не платить за спожиту воду, через що потерпають дрогобичани та стебничани.

24 лютого проблему із забезпечення водою вдалося зрушити з місця. О 15:00 спеціалізовані служби цивільного захисту населення розпочали доставку питної та технічної води у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, а також мешканцям вулиць з багатоповерховою забудовою, міста Стебника.

Складною була ситуація у Стебнику, оскільки нема іншої можливості подати воду, окрім як привезти спецавтомобілями.

У Дрогобичі проблему спробували розв’язати простішим способом, позаяк цьому сприяють технічні можливості. Відомо, що у місто вода подається з водозаборів сіл Уріж та Гірне. Оскільки об’єкти водоканалу, які постачають воду з Гірного, були відімкнені від електроенергії, то водою користувалася лише частина міста, під’єднана до водогону з Урожа. Без води опинилися східна, південна та місцями центральна частина міста.

Мешканці приватного сектору частково компенсували незручності за рахунок води з криниць.

24 лютого на засіданні штабу з надзвичайних ситуацій розробили графік доставки води дрогобичанам. Спецавтомобілі мали довозити воду у деякі дошкільні навчальні заклади та школи, а також у мікрорайони, куди не можна здійснити «перекидання» водопостачання з урізького водозабору. Для мешканців низки інших вулиць воду мали постачати у нічний час або у певні визначені години.

Варто додати, що на вівторкове засіданні штабу з надзвичайних ситуацій прибули журналісти телеканалів «ICTV», «ЗІК», «Алсет» та місцевих видань. Їх зацікавила конфліктна ситуація між двома водоканалами. Секретарю міської ради Тарасу Метику, керівнику Дрогобицького водоканалу Роману Шагалі та начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколі Летнянчину довелося пояснювати журналістам про причини і наслідки конфлікту, можливі варіанти вирішення ситуації.

Опісля засідання штабу Т.Метик і Р.Шагала відбули до Львівської ОДА на нараду під головуванням заступника голови ЛОДА Ірини Гримак з приводу конфлікту, через який страждають мешканці Дрогобиччини.

На нараді були присутні міський голова Трускавця Р.Козир, обидва керівники ТзОВ «Трускавецький водоканал». Інтереси Дрогобича представляли секретар міської ради Т.Метик, керівник КП «Дрогобичводоканал» Р.Шагала, інтереси району – заступник голови Дрогобицької РДА І.Мізерник. Приїхав на нараду й народний депутат України Богдан Матківський. Запросили і представників ПАТ «Львівобленерго» та департаменту комунального господарства ЛОДА.

Присутні дійшли згоди, що до 27 лютого боржники ТзОВ «Трускавецкий водоканал» та КП «Дрогобичводоканал» спільно здійснять оплату за спожиту електроенергію, надану ПАТ «Львівобленерго», в сумі 1 млн 200 тис грн., яка накопичилася до лютого, а до 10 березня проведуть оплату за лютий.

На понеділок, 2 лютого, заплановано провести ще одну нараду під головуванням Ірини Гримак, аби знайти вихід з ситуації, оскільки всі є споживачами води зі спільного водозабору і повинні платити згідно з тарифами, які затвердила Національна комісія у Києві.

Окрім того, до всіх споживачів послуг КП «Дрогобичводоканал» залишається єдина вимога – вчасна оплата, адже це – запорука безперебійного водопостачання.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 Создан 27 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником